Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzisiaj zaliczyłem pierwszego zonka :-F Co jest grane nie mam pojęcia. Kolejny mikser. Otworzyliśmy GB i... Tłok cały, zębatki całe, łozyska OK. Regulacja silnika jak należy. Zębatka silnika nieco przytarta ale bez wiekszych wizualnych uszkodzeń. Dodam, że replika przemieliła około 5000k kulasów na springach M150 i M170Guardera (naprzemiennie) . Test miał na celu sprawdzenie co padnie ze stockowych części jako pierwsze. Tymczasem po otworzeniu - tłok jak nówcia - nawet bez rysy a zębatki jak z pudełka :poddanie: A ciągle mikser ? Ktoś ma jakieś pomysły ? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem :roll: Czy mozliwe jest, że to jednak silnik ? Czy np. skrzywienie osi silnika może tu być problemem i powodować takie zachowanie ?

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem :roll: Czy mozliwe jest, że to jednak silnik ? Czy np. skrzywienie osi silnika może tu być problemem i powodować takie zachowanie ?

 

0. Regulacja silnika Ci nie działa (?)

1. Z.Silnikowa starta i nie łapie już tak jak wcześniej

2. Z.Silnikowa nie trzyma się na wale jak powinna

3. Wał skrzywiony (mało prawdopodobne, ale możliwe)

4. Złe podkładkowanie (może coś się przetarło i zębatki nie są w odpowiedniej płaszczyźnie)

5. Wyrobione łożyska zębatek...

 

Przyczyn może być wiele, trzeba metodycznie sprawdzać po kolei. Rozbierz GB, wyjmij tłok i zobacz jak działa GB na luzaka.. przytrzymaj palcem zębatkę tłokową... i tak dalej... :)

Btw. u mnie przebieg 12k na LiPo 3S, 8k na 8.4v, wszystko stock.

Link to post
Share on other sites

 

2. Z.Silnikowa nie trzyma się na wale jak powinna

I tu jesteśmy w domu :wink: Od początku miałem z tym silnikiem problemy. Po wyjęciu zębatka dosłownie z niego spadła. Magiczna kropelka kleju i bangla..heheh.. Tak czy siak, silnik jest do wymiany (trafiłem na jakiś przypadkowy, wadliwy ). Co do podkładkowania - przyznam, że jeszcze nie miałem chinola, który miał taką miłą dla ucha kulturę pracy.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Jak obiecałem - zdjęcia najważniejszych elementów po przemieleniu około 5000 kulek na sprężynach M150 i M170 Gurdera. Zasilanie - 12V 4500mAh G&G. Wszystko bez sladów jakiegolwiek katowania :strach: . Dodałem jeszcze teflonik tu i ówdzie ;)

 

 

bbc0116a222f64e4.jpg

d9dc09c834a6cbe2.jpg

e12c6feed5e8a35d.jpg

7a47869b0a7b1670.jpg

eb8eb1dbe0712730.jpg

9c204b7515b6b2b4.jpg

 

 

Po ostrych manewrach, nie litując się nad repliką - ułamał się kawałek dwójnogu, w miejscu gdzie prostuje się i zapina ( to bardzo kruchy znal ) jedna z jego nóg. W tym momencie bez naprawy ( coś się pomyśli ), dwójnóg nie nadaje się do użytku. Stojąca na nim replika swoim ciężarem poprostu przechyla tę nogę do przodu i upada.

 

 

4987993d8ee71fdf.jpg

6b259e1e8c66088e.jpg

Link to post
Share on other sites

Tłoczek podobny do tego, ale ma inną liczbę otworów.

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...i_p_j-1442.html

Pytanie czy tak samo mocny jak ten z M60.

 

@Milo

zmierzyłeś już długość dyszy z M60? Może któraś z tych podpasuje?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4175

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5778

Tak "na oko" dysza od SCAR wydaje się być dobra na długość.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

No właśnie zapomniałem zmierzyć :???: Wydaje mi się, że ta od G&G Gr25 będzie pasić. Poza tym pisząc do Krakmana, można kupić "ichną" dyszę do 60-tki za 15 zeta. Nie ma się zatem co przejmować raczej akurat tym elementem. Gorzej będzie jak coś się stanie z komorą :( Od minimca nie pasuje.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Na taiwangunie jest napisane że ten potencjometr to też MOSFET.

To prawda czy oni sobie tylko tak napisal bo na gunfire nie ma już o tym mowy??

Czy na baterii 10,8 wytrzymają części ,czy lepiej wstawić jakąś 9,6??(myśle nad baterią G&P)

Edited by Maiki
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Powiem o tej replice tyle(M60A1): projektował ją chyba jakiś niedożywiony chińczyk, zamknięty w obozie pracy albo niedouczony imbecyl. Łączenie zespoły lufy z resztą jest rozwiązany tragicznie. Giwera łamie się już od samego patrzenia, musiałem" zipem" tą wszystko ściągnąć, bo te trzy małe śrubki są na tyle słabe, że nie dają rady utrzymać tego w całości.

Edited by Belfer
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mam lipola 11,1 ile C, nie wiem, 3000mAh. Wywaliłem 2,5 boxa i miałem nadal ok 1500mAh w batce. Rof znacznie lepszy niż na 9,6 4500mAh G&G.

Btw, nie mam w okolicy chrono. Ile fps w praktyce da wsadzenie m140?

W zależności od szczelności układu ~470-480fpsów w stocku, więcej na BU...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...