Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A co za różnica jaki ma wymiar? Grunt by zgadzał się jej przedni koniec ;-) .

 

Co do tematu lufa/cylinder. Składałem ostatnio zestaw w którym siedział n-bore Systemy właśnie typ 1, połączony z m130 i lufą 470mm/gumką Systemy. Komora stockowa G&P. Całość ma 497-501 fps. I szczerze mówiąc zasięg i celność są tak kosmiczne, że mało z portek nie wyskoczyłem z wrażenia. Każdy inny cylinder, czy to 2, czy to 0 powodował wzrost rozrzutu kulek. Na typie 2 fpsów było tyle samo z grubsza a na 0 minimalnie spadły. Także zostawiłem 1.

Link to post
Share on other sites

Ja za niedługo kupuję M90 i M100 guardera i będę się bawił w jak najlepsze wyniki :D ;) Btw. na sprężynie CA ze stocka z roku 2004 z przebiegiem jakieś 70tyś udało mi się wyciągnąć 365fps.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

M100. Wcześniej na Bore-Up CA w tej samej giecie miałem na tej sprężynie 380fps w porywach do 385fps.

W/w BU miał o-ring systemy i dyszę DeepFire, która okazała się krótsza niż powinna i nie uszczelniała odpowiednio.

(takie modyfikacje, ponieważ BU CA okazał się badziewiem gorszym od najpodlejszego Chińczyka - o-ring był zbyt mały, a "uszczelniona dysza CA totalnie nieszczelna, ale pisałem o tym kiedyś w innym wątku).

 

Sprężyny guardera znane są z tego, że są trochę mocniejsze niż inne sprężyny o tym samym oznaczeniu, ale bez przesady.

 

Sprawdzałem też na innej sprężynie, która w jednym karabinku na tym samym zestawie tłok/głowice/cylinder i lufie 249mm stock TM dawała 250fps, tutaj otrzymałem 310fps.

 

Wartości mierzone na Blasterach 0.20g i chrono Speeder 2000.

 

Jak sprawdzę na innych sprężynach dam znać. Narazie nie mam pewnych, markowych i opisanych słabych sprężyn. Mam w szufladzie M120 Guardera, ale trochę obawiam się ją ładować do stockowego szkieletu Marui, tym bardziej, że tłok ma płaską głowicę, a nie amortyzujące "grzybki" z pianki jak w borapach czy zestawie wyciszonym ..

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...