Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

A ja znów wrócę do cylindrów , sytuacja jest następująca ...tuning ak74 (lufa 49cm)na zestaw NB systemy -Krakman poleca cylinder typ 1 nawet po mojej uwadze że za niedługo będzie wymiana lufy na 509( rzekomo systema ma inne "standardy" w cylindrach) . Ktoś się spotkał z podobnym zdaniem ?

Teraz na 49cm stock lufie przy końcowych metrach kręci kulki na boki tak że losowo jedna na 5 leci prosto . Ciekaw jestem co będzie sie działo przy km'ie 509mm ;]

Edited by sodi
Link to post
Share on other sites
  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ogólnie to typ1 może obsługiwać 509mm, ale to dla niego maks, tak jak dla typu 2 - 410mm. A to że robi się tzw. kwiatek, to zależy od jakości kulek, lufy (i jej czystości), gumki, typu dystansera. Wyczyść lufę najpewniej i pochwal się zespołem komory.

Link to post
Share on other sites

Komora jest boyi'a z RK wszystko było czyszczone ,guma serwisowa k-k (zachwalana przez załogę k-k) i dystanser biały Guardera ,wiadomo trzeba czekać na dostawę precki z Azji bo bez tego to inna rozmowa.

Bardziej póki co chodziło mi o typ 1 i lufa 509 bo o tym nigdzie wcześniej nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hm czytałem, czytałem i dalej niewiele rozumiem- może nietechniczny jestem- czyli prośba o poradę

 

LR 300- precka 363, komora KA, gumka fioletowa systema. W środku cylinder 0

 

Czyli rozumiem jest to zły cylinder daje więcej fps ale też duży rozrzut. Fakt, jest kwiatek. Aby wydłużyć zasięg i celność trzeba

 

albo dopasować właściwy cylinder do układu (według asg schopu właściwy jest typ 2- według 7 stron w tył 1), albo dać lufę 509- bo typ 0 lubi długie

Link to post
Share on other sites

Jak masz szczelny układ to dajesz typ2, jak nie to typ1, jak chcesz być mądrzejszy od innych to zostawiasz typ0. Fioletowy to chyba Prometheus (swoją drogą kiepski i drogi), Systema robi tylko swoją wręcz legendarną czarną gumę.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Pomogłeś- oczywiście masz rację- fioletowa to nie systema- jeżeli jednak chcę mieć długą lufę (typu 509) to zostawiam ten swój zero ewentualnie złotym środkiem jest cylinder typu 1 przy maksymalnie szczelnym układzie- i to jest najdłuższa lufa, którą może obsłużyć. Jeżeli chcę dalej mieć te swoje 363 to ponieważ teoretycznie układ jest szczelny- komora KA może być typu 2 ewentualnie 1 ale w życiu nie 0

 

Tyle zrozumiałem i mam nadzieję, że dobrze- Pozdrawiam i dziękuję

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Może mi ktoś napisać czy do BU guardera do m4 lepsza będzie precka 366mm Systemy czy 455mm KM Head? (nie wiem właśnie czy nie za długa do tego cylindra).

Sprężyna m130 Systemy

 

Z góry dzięki za odpowiedź;)

 

Między obiema lufami nie ma znaczącej różnicy w efekcie końcowym jaki ma dać lufa - celności. Jedyna rzeczą które obie lufy się od siebie odznaczają, jest taka, że KM Head'y są nie do zajechania - dlatego takową kupiłem. Po 100 tys cykli na KM masz lustro, przy czyszczeniu po każdym strzelaniu, na systemie to wygląda mnie różowo.

 

Obsłuży BU twój takową lufę 455mm, ale ogólnie to polecam Prometheus'a - weź sobie tą 366mm i poczuj celność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No właśnie tak jest, na forum często, a raczej praktycznie zawsze spotykamy się z subiektywnymi opiniami na temat różnych produktów, ludzi czy sytuacji. Ale niejeden potwierdzi, że lufy Promyka to chyba razem obok PDI najlepsze lufki jakie masowi producenci oferują na rynku. Promyk oferują lepszą celność porównując go do KMH, takie jest moje zdanie. Tak czy inaczej z cylindrów zeszliśmy na lufy, dajmy spokój offtop'owi ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Przedstawię moje doświadczenie z zabawą z cylindrami.

Replika G36 CA w środku:

-SP110 Guarder

-Głowica tłoka i Cylinder typ 0 Guarder(BoreUp)

-Głowica cylindra i dysza Classic Army(BoreUp)

-Prowadnica sprężyny z łożyskowaniem

-Dystanser Typu H

 

Testowane na chrono, kulki 0.2 GoldenBall.

 

Lufa 36cm

388-390Fps

Po wyregulowaniu HP skupienie na AUTO całkiem dobre jak na tanie kulki 0.2

 

Lufa 51cm

410-413fps

Więc przyrost mocy całkiem niezły

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No poldi rekordy bijesz ;)

 

Mi udało się na BU i M130 guardera przy 650mm uzyskać 490fps. Krótszej lufy prec nie miałem wolnej więc nie miałem jak sprawdzić na normalnej lufie.

 

Teraz mam w czym innym ok 420fps na lufie 550mm i zestawie NB z cylindrem 0 i M110 guardera.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Czytam, czytam i chylę czoła... nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo osiągi zależne są od właściwego zgrania dyszy, cylindra, lufy...

 

Ja jestem na etapie budowania swojej drugiej AK74 (na bazie RK05 Boyi), mam póki co lufe KM 590 6,04 oraz sprężynkę Guardera M150.

 

Jaki zestaw cylindra użyc do tej konfiguracji? Wart ozainwestować w BU?

Link to post
Share on other sites

Czytam, czytam i chylę czoła... nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo osiągi zależne są od właściwego zgrania dyszy, cylindra, lufy...

 

Ja jestem na etapie budowania swojej drugiej AK74 (na bazie RK05 Boyi), mam póki co lufe KM 590 6,04 oraz sprężynkę Guardera M150.

 

Jaki zestaw cylindra użyc do tej konfiguracji? Wart ozainwestować w BU?

 

Warto, polecam tańszy i chyba jedyny płaski - czyli najgłośniejszy zestaw DF, kałach powinien być głośny :). Właściwie do 590 to tylko BU powinien iść.

Link to post
Share on other sites

:-F Morderca szkieletów do M150 Guardera? :-F Wg nie jest to dobrym pomysłem, lepiej kupić Guardera. Możesz się jeszcze skusić na czeską prosukcję

 

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=664

 

Edit:

Biper rozumiem że springi są Guardera? Jak tak to przy M130 zadowalający wynik ale przy M120 tragedia ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...