Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Nie dawno dodarła do mnie głowica cylindra BU guarder-a lecz nie chce wejść do cylindra BU od PJ. Jak mierzyłem suwmiarką różnica w średnicy wynosi 0.1mm. Z tym faktem mam małe pytanko, jaki by pasował cylinder ??, cylinder od PJ jest typu 0, lufa ma długość 363mm. W stock'u mam 450fps

 

Za wszelkie odpowiedzi :)

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nudziło mi się ostatnio wieczorem, więc sobie zrobiłem exela, który wylicza stosunek pojemności cylindra do pojemności lufy. Przyjąłem założenie (idąc śladami Kocura666 oraz ludzi z airsoftforum.com) iż poprawny stosunek tych wartości wynosi 1.8 - 3.2. Gdzie 1.8 jest dobry dla kulek 0.2, a 3.2 jest dla kulek 0.36+. Tak więc jeżeli komuś się nie chce liczyć i kombinować, poniżej jest działający kalkulator.

 

PDF

ODS

XLS

Link to post
Share on other sites

Wyliczony mam zakres od 363 - 600 . Gdzie dla 363 mm współczynnik wynosi 3,17 a dla 600 mm wynosi 1,91. Jutro sprawdzę obliczenia, teraz się śpieszę. Jutro wyjdzie również wersja 1.1 kalkulatora z dodanymi paroma przydatnymi obliczeniami.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

To ja też się podzielę doświadczeniami.

W moim cm048 siedzi Promyk 469mm, Sp150 ( + 1,3cm dystansowej w tłoku ) , gumal systemy , dysza ultimate, dystanser H Elementa , litania i 100% szczelności ( reszta stock). Z testów wynikło że maksymalny zasięg skuteczny to 77m na 0,3g , cały czas mnie to dręczyło że to trochę za mało jak na sp150. Kupiłem sobie zestaw N-B Systemy z cylinderm typ1 , ładnie poskladałem , strzelam za okno a kulka bęc na 40m z Hu , dodam że szczelność przed tym jak zamykałem GB to strzykawka.Ta dysza systemy za cholere nie chciała wspópracować . Rozebrałem GB , wywaliłem dysze systemy i wsadziłem rozwiercaną ultimate ( wymiary długości miały takie same ) . Poskładałem gnata do kupy i znów na test . Ze skutecznego 77m zrobiły się 83m na 0,3g G&G (na BIOVALACH 0,3 też strzelałem - są lepsze od G&G, mają stabilniejszy tor lotu ). Na 0,4g MB zasięg jest jeszcze większy ( 86-87m ) ale Madbulle jak to Madbulle czasem świrują.

Przy okazji próbowałem różne rodzaje dystanserów .

- na stockowym był zdecydowanie większy rozrzut niż na ,,H,, ( czarnym )

- Dystanser zrobiony z baaardzo miekkiej izolacji sprawował się lepiej niż stockowy ale brakowało mu do ,,H,,

- Dystanser walcowaty twardy z jakiegoś kawałka plastiku zachowywał się podobnie do stockowego

 

Zatem zostawiłem H, ale miałem jeszcze jeden drobny problem, mianowicie kulki znosiło delikatnie w lewą stronę pod koniec lotu , nie zawsze ale strasznie mnie to wkurzało. Dystanser w komorze miał delikatne luzy na boki więc go poszerzyłem i problem wkońcu znikł.

 

 

Dysze systemy również rozwierciłem i wsadziłem do AK od JG. Stockowa dysza w tym karabinku jest 0,9mm dłuższa ale słabiej się uszczelniała z gumką ( stock). Dysza systemy podeszła na styk ale jednak jeszcze dała ,,szczykawe,, :D W Jg jest lufa 455mm i cylinder typ 2 który był zdecydowanie ,,za mały,, , objętość lufy była troszkę większa. W Jg siedziała sprężyna m120 i 1,6cm dystansowej w tłoku + litania , dawało to wszystko ( jeszcze przed włożeniem dyszy systemy) 55-60m skutecznego zasięgu na 0,25.

Wygrzebałem jakiś stary cyl od cymy typ 0 i zrobiłem z niego typ o stosunku do lufy 1,4. Wywaliłem 1,6cm dystansowej z tłoka i dałem do niego łożyskowanie + MS115 Elementa. efekt ? - zasięg 63-65m na kulce 0,25g i kilka rps'ów więcej :D

Edit - zapomniałem dodać - Dystanser też elementa - biały

pozdrawiam.

Edited by KubonMan
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pytanie bo już się zamotałem.

Replika będzie na mocnej sprężynie (170 lub więcej) Cylinder bore up typ 0, strzelanie tylko semi. Jaką najdłuższą lufę mogę założyć aby nie było spadków fps? Czy 800mm da radę czy coś krótszego ?

 

i jak się liczy te pojemności pierdoły i jaki ma być najlepszy współczynnik :) ?

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Witam.

Właśnie zamontowałem cylinder shs typ 1. Szczelność z ich głowicą wręcz idealna. Sam cylinder i jego powierzchnia jest jak lustro. Teraz pytanie:

Współczynniki dla lufy ~443mm przy typie 0 to 2,33 dla przy typie 1 2,01.

Jakieś pomysły czego mogę się spodziewać? Zgodnie z informacjami z tematu polepszenia skupienia (czasami robił się kwiatek) czy fps się powiększą czy zmaleją? I ostatnie pytanie jakiej wagi kulki będą dawać największy zasięg przy takim stosunku pojemności cylinder-lufa?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra to niech mi teraz ktoś powie jak to wszystko się ma do PTW? Bo tam czy na lufie CQBR czy M4 czy M16 są takie same fpsy przy tej samej objętości cylindra.

 

Teraz tak są 2 typy cylindrów:

 

- powiedzmy typ 0 czyli bez dziury, używany do M150 i większych

- powiedzmy typ 1 ( z dziurą) używany do M90-M130

 

Kto mi to wyjaśni:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Planuje wymienic lufe w ak 105 z 455mm na 363mm, obie lufy to 6.02mm guardera. Cylinder ktory obecnie posiadam to typ 0, wiec czy faktycznie bedzie zauwazalna roznica w celnosci na cylindrze typu 0 i 1? W hk 416 dotychczas uzywalem lufy 363 i pelnego cylindra i na celnosc szczegolnie nie nazekalem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Do 363mm typ 1, chociaż niektórych producentów typ 2 też obsługuje lufy 363mm.

Ja u siebie mam typ 1 BU do lufy 363 i robi mi się kwiatek wiec polecałbym typ 2 do lufy 363.

Ja mam zamiar sam sprawdzić trzy lufy w mojej replice, 455mm, 469mm, 509mm i wybrać tą na której będą najlepsze efekty (zasięg, skupienie, celność)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Temat przeczytawszy, mam pewną wątpliwość.

 

Chodzi mi o zmienność współczynnika pojemności cylindra do lufy w zależności od ciężaru kulek.

 

Konkret: dobrze prawię, że jeżeli mamy M16 z lufą 509mm to chcąc używać kulek rzędu 0,25 pakujemy typ 1, a chcąc snajpić z ,036 typ 0?

 

Pytam bo kombinuję na tuningiem wyborowego KWA na SAM-Ra (600FPS), i do zestawu NB (dysza i komora stock) chciałem wrzucić typ 0 Systemki, potem podczas czytania doszedłem do wniosku że jednak 1, a potem że jednak 0 będzie ok?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Policz pojemność lufy, sprawdź ile daje ci cylinder przy strzale za pomocą strzykawki. Dodaj około 1 do 2ml więcej na straty podczas przelotu kulki przez lufę. Wyjdzie ci idealna pojemność. Ja mam precke 469mm 6,04 z cylindrem typ 2 - 505fps na 0,20g Guarder 130 i borek.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

No tak, ale mnie intryguje ten fragment:

 

 

"Prawidłowy stosunek objętości cylindra do objętości lufy powinien mieścić się w przedzialen 1,80 – 3,20.

Im większa wartość współczynnika tym cięższych kulek powinno się używać.

Przykładowo dla współczynnika 1,80 kulki 0,2g, a dla współczynnika 3,20 kulki o wadze 0,36+."

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...