Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...
W dniu 3.03.2019 o 13:17, Rogaś napisał:

A jakich kulek używasz?

Ja u siebie mam cylinder 0, lufa 363mm i uzywam kulek 0.32g. Skupienie mam rewelacyjne, żadnego kwiatka itp.

Teraz składałem klientowi KA Black'a, Retro itd, promyk 385mm Krytac, cylinder 0, kulki 0.32, sp130, daje to 405fps na 0.32, zasięg super jak i skupienie.

jak to w koncu jest z tymi cylindrami jedni mowia tak ze typ 0 stosuje sie do luf 451-550 mm ?? co sie stanie ja wlozy sie do krotszej lufy wiekszy cylinder ?/

Link to post
Share on other sites

Przy poprawnie poskładanej replice zbyt pojemny cylinder spowoduje pogorszenie skupienia. Dawka będzie wtedy zbyt duża np. dla kulek 0,32g, a odpowiednia dla kulek 0,4g. Wszystko sprawdzać trzeba na chronografie i wyregulowanym hopup'ie. 

 

Z kolei zbyt mala dawka powietrza spowoduje niedostatecznie napędzenie kulki. 

 

Przy złej kalibracji replika może głośno strzelać, a szkielet będzie niepotrzebnie obciążony. 

 

To tak w skrócie, poczytaj to forum. Bylo to już wiele razy opisywane. 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie, bardzo dużo razy kombinowałem z doborem cylindra do lufy ale szczerze już mam dość.  

Zapytam wprost, jaki cylinder powinienem dobrać do lufy guarder 6.02 300 mm. Replika m4, sprężyna 130, głowica tłoka shs pom, cylindra shs aluminiowa, dysza shs.  ? 
Firma cylindra ma teraz jakie kolwiek znaczenie ? Bo jakoś części dosyć sporo poszła do przodu ? 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, kamir0014 napisał:

Dysza shs/ gumka G&G zielona- 100 % szczelność. 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, niepotrzebnie stracą pieniądze. Nie ma na rynku zestawu 100%. Każda replika jest inna i spasowane części inaczej się zachowają. Nawet nie podałeś rozmiaru dyszy... 

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.03.2020 o 00:35, kamir0014 napisał:

Panowie, bardzo dużo razy kombinowałem z doborem cylindra do lufy ale szczerze już mam dość.  

Zapytam wprost, jaki cylinder powinienem dobrać do lufy guarder 6.02 300 mm. Replika m4, sprężyna 130, głowica tłoka shs pom, cylindra shs aluminiowa, dysza shs.  ? 
Firma cylindra ma teraz jakie kolwiek znaczenie ? Bo jakoś części dosyć sporo poszła do przodu ? 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. 

Z obserwacji wywnioskowałem że na docelowych kulkach spadek mocy o max 1% daje najlepsze wyniki celności niż 'joule creep" (+1-10% mocy ) 

Do takiej lufy ja stosuje Cylindry shs typ "Pierwszy ( są dwa typy jeden pod lufy 40cm drugi pod krótsze trzeba uważnie patrzeć co się bierze ) ^^'  " do długości luf 20-35cm" 

Jakość cylindrów do lonexa nie mam żadnych zastrzeżeń , shsy czasami chcą być w środku spolerowane ;] 

Lufa guardera i sprężyna m130  ... mizerna lufa pod budowanie czegoś z konkretnym zasięgiem . 

W dniu 29.03.2020 o 12:01, kamir0014 napisał:

Dysza shs/ gumka G&G zielona- 100 % szczelność. 

realnie potrzeba kilka sztuk by dopasować i ocenić która da najlepsze wyniki (przykład) czasem   dawało na zielonej G&G np. 450fps a na systemie energy 10 fps mniej albo wiecej czysta loteria jak się zgra układ . 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jak to w końcu jest z typami cylindrów? Potrzebuję cylindra do lufy 509mm, więc sugerując się pierwszym postem tematu, to powinien być to typ 2. Mimo to, na sklepach widzę cylindry typu 0, które są właśnie do luf powyżej 450mm. No, to jak?

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Ślepak napisał:

Jak to w końcu jest z typami cylindrów? Potrzebuję cylindra do lufy 509mm, więc sugerując się pierwszym postem tematu, to powinien być to typ 2. Mimo to, na sklepach widzę cylindry typu 0, które są właśnie do luf powyżej 450mm. No, to jak?

Google fu prawdę ci powie ;)

 

EDYTA, mam marne google Fu oO bogowie ale dziwadło jakieś wkleiłem. 

Do lufy 509 minimum 0. 

A tu masz linka do postu:

https://wmasg.com/pl/forum/topic/138310-jaka-preclufa-do-repliki-x/

 

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam,

Jestem poczatkujacym. Mam kilka pytan. Poczytalem na tym forum dosc sporo o lufach i typu cylindra. W zasadzie to juz zglupialem i nie wiem co mam dokupic, aby bylo dobrze, gdyz kazdy ma swoje teorie. Posiadam HK416 specne edge 2.0. lufe w srodku mam precyzyjna 6.03mm o dlugosci 363mm. Rozebralem ja i zauwazylem, ze mam cylinder typu 0, stad moje pytanie czy mam kupic cylinder typ 0 czy typu 1. Czy waga kulki ma znaczenie przy doborze wielkosci cylindra?

Ogolnie znalazlem cos takiego:

https://gunfire.com/pl/products/wzmocniony-zestaw-cylindra-z-aluminiowa-amortyzowana-glowica-tloka-do-m16-a2-1152202853.html

lub 

https://gunfire.com/pl/products/wzmocniony-zestaw-cylindra-z-aluminiowa-amortyzowana-glowica-tloka-do-m4-sr-16-m733-1152202852.html

czy ogolnie firma lonex sie nadaje?

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej,

Proszę o potwierdzenie, ewentualnie poprawę..

Lufka promyk 280/6,03. Cylinder stockowy typ 2.

Objętość lufki: 7,99cm2

Wycięcie w cylindrze jest na 60% jego wysokości (licząc od głowicy cylindra; patrz foto). Wychodzi tam 37,46mm (po odjęciu wymiaru głowicy). Także objętość ~16,65cm2.

Wobec tego ratio mam w okolicy 2,08. Chcę używać kulek 0.32g przy mocy docelowej 1.6j na ustawionym hopie. Mimo, że cięższe kulki to obawiam się czy nie jest trochę za dużo. Jak sądzicie? Jest na 100% szczelnie. Ewentualnie myślałem o zmianie na cylinder z wycięciem w połowie tak jak tutaj (niekoniecznie ten konkretny): https://azteko.pl/guarder-cylinder-typ-4-mp5k-p-32043.html 

20210710_152509.jpg

Edited by Criner
Link to post
Share on other sites

Ten stock z fotki przy lufie 280 będzie miał optimum pewnie w okolicach kulek 0,36 na sprężynie 120. Jeśli założysz 115 powinno być Ok. Do 0,32 wziąłbym nieco mniejszy.

PS. Typy cylindra nie mają standardu. Różnica w położeniu otworu może wynosić nawet 4mm pomiędzy różnymi markami, a to przepaść!

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Szuwarek79 napisał:

Ten stock z fotki przy lufie 280 będzie miał optimum pewnie w okolicach kulek 0,36 na sprężynie 120. Jeśli założysz 115 powinno być Ok. Do 0,32 wziąłbym nieco mniejszy.

PS. Typy cylindra nie mają standardu. Różnica w położeniu otworu może wynosić nawet 4mm pomiędzy różnymi markami, a to przepaść!

Tak, wiem. Dlatego traktuję to z przymrużeniem oka i patrzę na wymiary. Hmmm...Czyli w takim razie poszukam jakiegoś z wycięciem w połowie. Jak dobrze liczę, to wtedy ratio powinno być ~1.6. Znacie może jakieś warte uwagi cylindry tego "typu"? Najlepiej bez powłok.

Link to post
Share on other sites

Jak teraz patrzę, to cylindry Maxxa maja podane dokładne objętości, ale zakładam, że to bez uwzględnienia głowicy.

https://www.maxxmodel.com/cnc-hardened-stainless-steel-cylinder-type-e-200-250mm

https://www.maxxmodel.com/cnc-hardened-stainless-steel-cylinder-type-f-110-200mm

Armatecha ani Shs'a nie znalazłem takiego małego. A Prometheus jak widzę w podobnej cenie do Maxxa.

No cóż, chyba ten typ F wleci...

W każdym razie bardzo dzięki za podpowiedź :) 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...