Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Ze względu na pojawiające się tu pytania o to jak zrobić ghillie suit postanowiłem zareklamować mój dokładny opis jak tego dokonać. Bazuje on tylko i wyłącznie na moich własnych doświadczeniach w jego produkcji i jest dostosowany do realiów naszego kraju.

Zapraszam.

http://www.airsoft.extranet.pl/warsztat.php

 

Mam nadzieję, że to komuś ułatwi pracę.

Pozdrawiam

PA.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

co do ghillie PA to jak sie sprawuje w lesie (chodzi mo i to czy nie zajasny jest na las)

:) sorki ale nie zauważyłem tego posta wcześniej

W lesie sprawuje się tak samo jak wszędzie. Tak jak jest napisane w instrukcji - nie ma idealnego sztucznego maskowania - są takie które bardziej lub mniej pasują do otoczenia. Natomiast zawsze trzeba pamiętać, o tym, by do ghillie przyczepić jak najwięcej naturalnego materiału maskującego. Im więcej tym lepiej. Ghillie ma przede wszystkim rozpraszać kształt sylwetki ludzkiej, a nie idealnie pasować do otoczenia - cudów nie ma. Zdjęcia nie za dobrze oddają kolory, a z drugiej strony kolor był dobierany pod kolor lasu i pod kolor zdechłej trawy - czyli słomkowy a nie zielony. To konsekwencja terenu na którym się najczęściej strzelamy. Ten na zdjęciach to teren inny niż zwykle. Na tym pierwszym jest sucho i tam nie za dobrze cokolwiek rośnie - zielonego jak na lekarstwo. Poza tym, jesienią kiedy trawa słomkowa trudno ukryć zieleń ghillie pod trawą. Natomiast latem kiedy jest dużo zieleni - trawa sadzona w ghillie doskonale zmienia kolor stroju na odpowiedni.

wzielo mnie i zaczne robic tak jak opisales w (20 min znalazlem 10 workow jutowych chyba fart :lol: )

To się nie nazywa fart tylko pownieneś tego samego dnia zagrać w totolotka :P

Pozdro

PA.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
a kto wie w jakich workach trzyma sie mąke ???

można by skoczyc do jakiegoś piekaża itp  :)

 

w papierowych :P

 

Obecnie w workach jutowych niczego się już nie przechowuje chyba, że używa ich rolnik z jakiejś zapadłej wsi, a jak wiadomo rolnicy są oszczędni i nie wyrzucają czegoś takiego jak worki jutowe nawet jak są stare i na wpół spleśniałe :P

Można znaleźć worki lniane do przechowywania kawy i tak jak wyżej: reklamówki.

Niedługo worek będzie na wagę złota.

Trzeba skupować :)

PA.

Link to post
Share on other sites

Z prześcieradeł i bawełnianych tkanin próbowałem robić różne rzeczy ale efekt nie był za ciekawy, więc nie polecam takich rozwiązań. Po prostu nie da się ich nastroszyć by tworzyły nieregularny wzór, fakturę czy jak to zwał. Włóczka jest dobrym rozwiązaniem jeżeli juta i len są nie do zdobycia. Podobno niektórzy stosują wełnę do gobelinów. Tylko się zastanawiam ile takie ghillie musi ważyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pa, ciekawi mnie czy taka ilość frędzli nie przeszkadza ci w odczuwaniu trafień (zwłaszcza z ciut słapszej broni np sprzężyn). U nas były niestety kwasy z tego powodu że "frędzlami się obwiesił to może głupa przyżynać że nie poczuł" albo "uważa że za dobry na ustrzelenie ze springa?". Pytam bez złośliwości jako urzytkownika, bo sam o maskowaniu takim myślałem.

Link to post
Share on other sites

Konopia ma fajny kolorek , to po co ją farbować ???

Jako dodatek może być i bez farbowania. :wink:

Tylko nie wiem jaki da efekt. Tobie sie nie podoba, dlaczego ?.

 

A co do RAFI (jest to taki "sznurek" używany w kwiaciarniach do wiązania kwiatów, jako dodatek do bukietów itp. :wink: ),

jest wytrzymały i fajnie wygląda :D , nie wiecie czy się sprawdzi na GHILLIE SUIT ?

Link to post
Share on other sites

Sznurek konopny jest bardzo sztywny i nie nabiera takich finezyjnych kształtów jak juta, więc na ghillie gorzej wygląda. Dlatego mi się nie podoba.

 

Na temat rafii sie nie wypowiadam bo z czegoś takiego nic nie robiłem.

 

Co do trafień to nie mam problemów. Jeżeli są jakieś dyskusje to zchodzę z placu boju. A jeśli już mowa o trafianiu snajpera to niestety jak już przeciwnik dorwie gościa w ghillie to najczęściej leci w jego kierunku tyle kulek, że nie ma wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej niestendartowej długości :)

A jak już musisz to 30-40 cm długości (wiązane w połowie są na ghillie dwa razy krótsze) i 2 cm szerokie. Jeżeli robisz ghillie z pasków to polecam jednak jak najbardziej odstępstwa od wszelkich reguł.

 

Aha jak komuś przeszkadza syf wyfruwający ze świeżo zrobionego ghillie to polecam podbarwienie ghillie sprayem - ostatnio przyciemniałem i zmieniałem barwy swojego. Po pomalowaniu paski i nitki jutowe stały się sztywniejsze (uzystały bardziej naturalne kształty) oraz zdecydowanie mniej pyłu jutowego wyfruwa ze stroju.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

wczoraj robiąc pranie pieluch podarłem jedną przez przypadek i wpadłem na pomysł by ghillie robić z pieluch tetrowych

- tanie jak barszcz,

- można z nich zrobić naprawdę niezłe kształty frendzli, dodatkowo wspaniale maskują kształt sylwetki układając się jak worek jutowy czy lniany,

- lekkie jak cholera,

- jak nasiąkną to są lżejsze niż juta,

- łatwo się farbują (kupka mojego syna zabarwia je na idealnie maskujący kolor khaki :P )

- dostępne praktycznie w każdym większym sklepie.

 

Może ktoś próbować, bo ja już mam tych ghillie na każdą okazję narobionych tyle, że w końcu dam już spokój.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hmm te pampersy to swietna mysl ale mozna by zrobi ghillie z lekkiej rowniez firanki :)). Farbuje sie super i jest chyba tak dobra jak pampersy:PP. Moze byc troche ciezsza ale jak ktos ma np na strychu stare firany to juz mozna cos robic nie kupujac pampersow :))

Link to post
Share on other sites

Co do sprzętu pod ghillie to im mniej tym lepiej. Jeżeli już trzeba coś nosić to tylko tyle, co się zmieści w ładownicach na pasie. Na zdjęciach na stronie AC widać pas snajperski cały pokryty maskowaniem, który można nosić założony na ghillie. Ale najlepiej wziąć minimum - woda, kulki, ew. drugi magazynek do kieszeni i koniec na tym, no chyba, że ktoś jest masochistą to polecam dużo sprzętu + ghillie i pobiegać sobie w ciepły letni dzień. Karetkę najlepiej wezwać wcześniej, a jak już będziesz mdlał z odwodnienia i zmęczenia to trzeba się odwrócić na wznak bo mogą kolesie z karetki cie nie znaleźć pośród traw :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...