Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Waga... No tak, to może być przeszkoda. Tylko ja chciałem to zrobić na zimę, czyli jak będzie mróz i śnieg. I nie całego Wookiego, tylko na plecy i przód, na tyle długie, by do połowy uda sięgało. Na wierzch, na mundur. Siatka którą mam na stanie ma oczka 4x4cm, jest jasnoszara. Jakieś coś znalezione nie wiem gdzie ;-)

Samo prześcieradło nic nie da, zbyt regularne kształty. Też o tym myślałem. Liczę, że jedno całe prześcieradło 2x2m powinno spokojnie starczyć. A ile (nawet nasiąknięte) może ważyć takie coś? Bez przesady, ludzie, ja nie łamię się na pół przy podmuchu wiatru :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

@ Krzysiek1594 - Podobny kombinezon mam jako podstawę do swojego gila. Od siebie powiem tak: Co nieco szukając możesz powzorować się na gilach innych przyglądając się takim elementom jak: obszycia na przodzie (kolana, klata i brzuch, łokcie) z nieprzemakalnego materiału (ważne żeby nie obszyć całego przodu - mówiąc o kombinezonie - bo się będziesz gotować nie tylko od tyłu od farszu ale i od przodu), paski wychodzące z rękawów i nogawek którymi będziesz mógł zaczepić je o stopy czy dłonie żeby Ci nie zjeżdżały podczas ruchu.

 

Możesz pomyśleć o wentylacji (wzorem MATRIXa195) - nie tylko pod pachami (jak w tym kombinezonie) ale i na tyle pleców bądź gdy chcesz mieć camelbaka to po jego bokach na plecach. Miły chłód dają też otwory wentylacyjne z tyłu kolan.

U mnie w kombinezonie s powodu camelbaka są otwory w pachach i na tyłach kolan obszyte gęstą siatką.

 

Ważne żebyś nie czuł się w tym kombinezonie ani jak w worku ani jak w obcisłym kombinezonie dla nurka (choćby żeby był większy od Ciebie) bo będzie Ci po prostu niewygodnie :-P.

Ostatnie - siatka naszyta na plecy musi być MOCNO doszyta (możesz gdzie nie-gdzie doszyć gumki na roślinność) żeby się nie urywała od ciężaru farszu.

 

Tyle

 

Co do śnieżnego Ghillie - ostatnio zastanawiałem się nad powrotem do maskowania w stylu "a'la Altair z Assasin's Creed" :-D. I tak jak mi to rok temu wyszło, czyli białe prześcieradła na tors + nogi + kaptur + lekka kamizelka na wierzchu (powiedzmy Woodland), to muszę przyznać że to ciekawa opcja (ostatecznie niestety się podarło :???: ).

Edited by Narendil
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was posiada to właśnie Jackal Suit Ghillie:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2734

 

Mam możliwość tanio odkupić to ghillie i chciałem się podpytać posiadających właśnie to camo.

Jak się sprawdza w terenie?

Czy w miarę dobrze maskuje?

Jak z poruszaniem sie w nim?

Czy coś przerabiac w nim?

Jak z kolorystyką w naszych lasach, czy jest odpowiednie, czy zmienić troche sprayem kolory?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was posiada to właśnie Jackal Suit Ghillie:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2734

 

Mam możliwość tanio odkupić to ghillie i chciałem się podpytać posiadających właśnie to camo.

Jak się sprawdza w terenie?

Czy w miarę dobrze maskuje?

Jak z poruszaniem sie w nim?

Czy coś przerabiac w nim?

Jak z kolorystyką w naszych lasach, czy jest odpowiednie, czy zmienić troche sprayem kolory?

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ludzie po co kupować ghillie?! Żeby zrobić własne wystarczy nawet 160zł. koszt sklepowego to 300-400zł. Robiąc samemu możesz sobie po przeszywać sobie kieszenie tak jak ci odpowiada. Dobierzesz odpowiednio kolory i masz maskowanie, o ile starannie wykonane, niezawodne, niewidoczne nawet z 2-3m.

 

 

A ja właśnie za niewiele wiecej niż 160 zł mam okazje odkupić Ghillie to w linku w poprzednim moim poście. Po drugie nie mam tyle czasu żeby bawić się w robienie własnoręcznie ghillie. Chciałem się dowiedzieć od użytkowników tego kamuflarzu jak się sprawdza w terenie. Ty raczej go nie masz, więc daruj sobie komentarze "po co kupować ghillie...". Nie wszystkim chce się bawić w dzierganie ghillie przez kilka lub kilkanaście dni. Ten temat jest o sklepowym - gotowym ghillie, a nie o robieniu.

Link to post
Share on other sites

macwolf1 - pod Twoim linkiem widnieje napis "Produktu nie znaleziono!". To raz. A dwa, że pomimo przeciwności jakie wypisałeś - to i tak popieram Yautje,bo nic nie zastąpi własnego ghillie. Będzie od początku robione pod Ciebie (układ kieszeni) i dobierzesz sobie kolorystykę jak zechcesz...

Link to post
Share on other sites

Jeśli jestes na tyle leniwy, i nie chce ci się zrobić własne maskowanie, to jak chcesz to pogodzić z cierpliwością jaką powinien charakteryzować się snajper??? Umiejętność maskowania to część szkolenia snajperów, a źle wykonany Ghillie powoduje nie zaliczenie całego kursu.

Edited by woytaz2
Link to post
Share on other sites

Miałem okazję założyć to ghillie, nie wiem tylko czy w takiej jasnej wersji kolorystycznej (z linku,chyba przymierzałem taką ciemniejszą) i powiem, że ghillie ciężkie bo inny materiał użyty do wyprodukowania. Nie przypadło mi do gustu. Niestety nie sprawdzałem go w terenie bo przymierzałem na pchlim targu ASG(ale pewnie nie było by dobrze, bo było mocno ciemne i jednolite).

 

Zrób swoje a zobaczysz że nie pożałujesz i kupne się schowają.

Edited by KorczO
Link to post
Share on other sites

Kiedyś chciałem kupić ghillie ze sklepu. Jednak jak napotkałem na mojej drodze robione własnoręcznie to po prostu nie ma porównania. Sam posiadam jedno. Ghillie ze sklepu sprawiają że jesteś widoczny xD A co do tego jackal ghillie to jest bardzo ciemne i ma jednolity kolor. Jak pisał korcz0 i wszyscy w tym temacie :P Rób sam.

Link to post
Share on other sites

Tak ja cyku napisał "zrób to sam". Ghillie takie sklepowe sprawia że jesteś dość widoczny a ich niektóre zdjęcia są poddawane obróbce żeby wciskać ludziom kit jak jest dobrze kamuflujący.

Ja np zrobiłem 3 ghillie (teraz w trakcie 4) na różne tereny. Najlepiej pojeździć po swoich lasach i terenach i popatrzyć "Jaki kamuflaż tu się przyda". Potem zabierasz się do roboty i tyle :3.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zaczynam jutro robić swoje pierwsze ghillie i nie znalazłem jednej odpowiedzi ;)

 

Mam zamiar zrobić ghillie które będzie przypinane guzikami do munduru. Co o tym sądzicie ??

I jeszcze 1 pytanie ....

Mam sznurki i mam zamiar je ciąć na 15-10 cm (czy to nie za dużo) ?

Wiązać każdy sznurek osobno czy po 3-5 i naraz zawiązać ??

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...