Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

a ja tego nie polecę. Jest on bowiem tak uszyty, że jedyna wygodna pozycja w tym mundurze to siedząca z rękami po sobie. jak tylko je podniesiesz, to rękawy zjeżdżają po łokcie... miałem coś takiego, i potem zrobiłem na woodlandzie. Zszyłem bluzę ze spodniami co było koszmarem...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oj ludzie ludzie :) Ghilaków własnoręcznie uszytych to ja mam 3 i żaden nie jest tak idealnie gruby,doszyty do końca rękawu, pod sam koniec szyi by maskował idealnie. Czy ktoś z was miał na sobie kombinezon ? Czołgał się, kucał, chował za krzakiem dwu krotnie mniejszym niż Ty ?

 

Flecktarn jest za jasny tzn, ciapki rzucają się w oczy gdy kawałek ghilaka się osunie dlatego odpada. Szukam czegoś ciemnego, oliwkowego a jednocześnie w jakimś stopniu maskującego.

Link to post
Share on other sites

Podepnę pod temat- jak sądzicie, co w DPM-ie będzie lepsze na ghille: kurtka (combat jacket, z 4 kieszeniami na guziki, 2 na zamek i możliwością podpięcia kaptura), czy koszula (jacket combat lightweight, cieńszy materiał i tylko 2 kieszenie na klacie)?

Link to post
Share on other sites

witam, ale nie dokońca się określiłeś, na jaką porę roku to ma być?

 

ja na jesień polecam flectarna, w połączeniu z moim własnoręcznym ghillie to świetne rozwiazanie,

a na lato gdy jest dużo zieleni to polecam starego rip-stopa wz.93 na allegro chodza takie po 50zł, ale warto,przewiewne no i fajnie maskuje. :killer:

 

oczywiście wszystko to do lasu, :mrgreen:

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Kapelusz. :killer:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S.

 

A bardziej Czapka.

 

Coby nie zostawiac niewykorzystanego posta, to powiem krótko. Kaptur ogranicza widocznośc i gorzej maskuje twarz, nie dając cienia, jak na przykład czapka z daszkiem. Miałem ghillie robione na kurtce z kapturem. Do dzisiaj żałuję czasu straconego na zrobienie tego ''czegoś'' w czym wyglądałem bardziej jak palma albo grzybek niż zamaskowany ninja.... :) Polecam zrobic na czapce z daszkiem. Robię już trzeciego ghilla, i również na czapce. A cień nie tylko maskuje ale i chłodzi we wredne lipcowe południe wylegując w krzaczorach w pełnym słońcu.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

Miałem jakieś barwniki felerne nie wiadomo skąd to wzięli... Kupiłem inne i wszystko pięknie ładnie zafarbowało 8-) Wręcz muszę pomyśleć teraz nad wymatowieniem kolorów, ale dzięki za pomoc.

 

 

 

Żaden problem, spróbuj kilka razy przepłukać w ciepłej wodzie. Ale przefarbować innym kolorem. Farbowanie kilka razy różnymi kolorami daje całkiem ciekawe efekty kolorystyczne.

A na koniec i tak puszka w rękę i jechane :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kaptur, z tego tytułu iż przywiązując jutę wszystko składa się w jedną piękną całość a drugi moim zdaniem plus to to że jest wygodniejszy nie spada nie przesówa się oczywiście gdy robisz coś na zasadzie gumki + czapki z możliwością przywiązywania sznurka trzymającego z kaptura do czapki żeby się nie zsuwało itd.

Jednak opiewając na moim doświadczeniu najlepszy farsz jest z worków jutowych (polecam!).

Juta z worka;

+ cienkie nitki,

+ nie zakręcają się aż tak,

- czas który trzeba poświęcić na rozplątanie worków i pocięcie,

Sznurki jutowe;

+ łatwość w docinaniu długości,

- grube nitki, co wiąże się z szybkim odplątaniem z siatki,

- zakręcają się jak loki.

PS

Niebawem może ja dam mój poradnik jak zrobić futerko.

Edited by kotpolska
Link to post
Share on other sites

Witam, wpadłem na pomysł zrobienia sobie ghilie z starych koszulek w kamo podobne do digital-woodland, narazie zamocowałem na kapeluszu stary pokrowiec od hełmu DPM z paskami modułowo-podobnymi i poprzywiązywałem bardzo gęsto paski o szer ok 1.5-2cm, całość wygląda bardzo fajnie i dobrze maskuje.

Czy to dobry pomysł, bo przez pierwsze 20 stron była tylko mowa o jucie itp.

I z czego można by zrobić na bluzie jakieś moduły lub coś podobnego do upychania trawy i gałązek na bierząco ???

To moje pierwsze ghilie, więc nie zabijcie mnie proszę...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...