Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Powoli szykuję się do wykonania upragnionego GSa i w związku z tym mam kilka pytań.

Rozmawiałem z pewną grupą ludzi (wojskowi strzelcy wyborowi, inni gracze ASG czy liczne fora) i doszedłem do wniosku, że pierwsze Ghillie jakie zrobię będzie dwu-częściowe, na bazie DPMa, Fleca lub CCE (jeszcze nie zdecydowałem). Póki co planuję obszyć samą górę - chciałbym móc w tym się dość dobrze poruszać i nie nastawiałbym się na bardzo długie przesiadywanie w jednym miejscu.

 

W związku z powyższymi planami mam kilka wątpliwości:

- Czy kupowanie całego munduru będzie dobrym pomysłem pod coś takiego? Może lepiej kupić zielony materiał/w jakimś camo i na nim zbudować jakąś płachtę, którą na siebie zarzucę?

- W związku z tym iż strzelam się w zróżnicowanych lasach, jakich kolorów powinienem użyć? Znajdę coś "uniwersalnego"?

- Czy próbował ktoś przerabiać szal snajperski? Np. łączyć dwa, trzy i dodawać trochę farszu sztucznego i tego prawdziwego? W teorii może to nie być taki głupie.

Link to post
Share on other sites

Mundur pod ghille (z demobilu) to mały wydatek więc na Twoim miejscu brałbym mundur i troche go przerobił. To łatwiejsze i lepiej będzie wyglądać. Kombinowanie z pelerynami jest dobre jak się ma maszyne do szycia. Może i taniej by wyszło ale niewiele.

Link to post
Share on other sites

Powoli szykuję się do wykonania upragnionego GSa i w związku z tym mam kilka pytań.

Rozmawiałem z pewną grupą ludzi (wojskowi strzelcy wyborowi, inni gracze ASG czy liczne fora) i doszedłem do wniosku, że pierwsze Ghillie jakie zrobię będzie dwu-częściowe, na bazie DPMa, Fleca lub CCE (jeszcze nie zdecydowałem). Póki co planuję obszyć samą górę - chciałbym móc w tym się dość dobrze poruszać i nie nastawiałbym się na bardzo długie przesiadywanie w jednym miejscu.

 

W związku z powyższymi planami mam kilka wątpliwości:

- Czy kupowanie całego munduru będzie dobrym pomysłem pod coś takiego? Może lepiej kupić zielony materiał/w jakimś camo i na nim zbudować jakąś płachtę, którą na siebie zarzucę?

- W związku z tym iż strzelam się w zróżnicowanych lasach, jakich kolorów powinienem użyć? Znajdę coś "uniwersalnego"?

- Czy próbował ktoś przerabiać szal snajperski? Np. łączyć dwa, trzy i dodawać trochę farszu sztucznego i tego prawdziwego? W teorii może to nie być taki głupie.

 

Polecam coś takiego: http://vest.iai-shop.com/product-pol-4206-Plaszcz-maskujacy-z-siatki-oliwkowy.html

 

Idealnie sprawdzi się pod "prawie" każdy teren. Dodajesz na cały strój farszu w jakiś "uniwersalnych" kolorach i na miejscu uzupełniasz naturą. Jeśli zmieniasz miejsce to uzupełniasz o nowe (tutaj najlepiej działac w 2 osoby i robić to sobie nawzajem) dodatki i jesteś w stanie zamaskować się, lepiej lub gorzej, w każdym terenie. W normalnym pełnym sztucznym ghillie będzie ciężko. Dodatkowo pod tę pelerynę możesz mieć założony plecak (dla mnie bardzo ważne) oraz kamizelkę jeśli potrzebujesz.

 

Jakbyś miał jakieś pytania co do tego konkretnie produktu bądź podobnych to wal na PW. Od dłuższego czasu używam tego i po paru modyfikacjach sprawdza się świetnie.

Link to post
Share on other sites

@Yautja, problem w tym, że chcę zrobić coś sam. Kupowanie gotowych produktów mnie nie rajcuje

 

No to proponuję zrobić coś samemu na kształt tego vesta, sprawdza się świetnie. Pełne ghillie są moim zdaniem trochę przereklamowane i nadają się tylko do konkretnego terenu w konkretnym momencie. W innych przypadkach działają gorzej niż zwykły mundur.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, planuję zakup ghille, miałem obecnie takie gotowe miltec za 250 zł z allegro i muszę przyznać, że to straszne dziadostwo. W tą juchtę nonstop coś się zaplątało i kombinezon zaczynał się rwać, a połowa juchty zostawała w lesie co strzelankę. Czy może ktoś ma takie coś: http://www.ghilliesuitclothing.com/jackal-ghillie-suits/ ?

 

Nie jest wykonane z juchty i raczej nie będzie się żadne dziadostwo przyczepiać.

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie gilacza:

- będe robił krzaka na mundurze bw, to mocna tkanina, ale i tak trzeba wzmocnic, i czy to koniecznie musi byc cordura czy moze byc w krytycznych miejscach potrójna warstwa materialu z flecka

- lepiej juta plus paski z munduru czy lepiej sama juta lub same paski?

 

Link to post
Share on other sites

Może być i potrójna warstwa. Wszystko zależy jaki z Ciebie wariat czyli ile i jak będziesz się w tym czołgał :). Możesz też wszyć coś co nie przemaka i amortyzuje np. kawałek gumy albo karimaty.

Co do pasków to najlepiej jak w google obrazy się naoglądasz jak wyglądają różne ghille w naszych warunkach. Wszystko zależy od tego jak te paski i jutę przygotujesz. Z juty bym nie rezygnował. Zrób z juty a później będziesz widział czy lepiej z paskami czy bez. Do lasu trochę pasków nie zaszkodzi.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy bardzo cienko pocięty mundur będzie w stanie zastąpić jutę? Albo przynajmniej czy można takich pasków dać powiedzmy pół na pół z jutą? Wiem, że już o paskach było pisane ale chodziło raczej o takie grubsze, a nie kilkumilimetrowe (szerokość).

 

http://allegro.pl/barwnik-do-tkanin-farba-do-ubran-31-kolorow-i4793634110.html

http://allegro.pl/barwnik-do-tkanin-barwniki-do-ubran-najnizsza-cena-i4790979943.html

Takie barwniki się nadadzą do juty?

Link to post
Share on other sites

> Czy bardzo cienko pocięty mundur będzie w stanie zastąpić jutę?

 

Nie. Poza tym większość mundurów ma kamuflaż tylko z JEDNEJ strony, a z drugiej jest jasna

 

> Albo przynajmniej czy można takich pasków dać powiedzmy pół na pół z jutą?

 

Za dużo moim zdaniem. Juta powinna stanowić większość, a rafia i paski to jedynie dodatki

 

>Takie barwniki się nadadzą do juty?

 

Tak.

Link to post
Share on other sites

No faktycznie, powinienem był lepiej obejrzeć mundur przed zadaniem pytania - flecktarn jest od wewnątrz ciemnoszary.

 

Kolory juty wzorowane na flecktarnie dadzą radę na wiosnę i jesień (i ew. też na lato)? Niby mógłbym sam kombinować z proporcjami ale chyba mniej wiem o kamuflażu niż ludzie, którzy zaprojektowali flecktarna (z drugiej strony mogę dopasować swoje ghillie pod teren na którym najczęściej się strzelam, zapewne pójdę na kompromis).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie pierze się, tylko się suszy i skrusza.

Czyli jak ubrania studentów :icon_razz:

 

Na kolana ja wszywałem brezent, a pod spód karimatę - ciężko pobrudzić i przemoczyć, a jest amortyzacja. Na łokciach mi się to nie sprawdziło, bo przesuwało się lub krępowało ruchy. Może jakby jeszcze ściągacz doszył...

 

@Elektrycerz

Może zamiast kombinować własne ghille, na początek poszukaj czegoś gotowego - widziałem kilka na komisie. O jutę jest coraz ciężej, a jeszcze ci dojdą siatki, barwniki i przesyłki. Będziesz miał coś gotowego, to baza już będzie i można na tym eksperymentować z dodatkami.

 

Ja tam zrezygnowałem z "krzaka" na rzecz rosyjskich maskałatów. Działam w parze lub w ekipie 5-7osób i odpowiednio dobrany do terenu maskałat nieźle się kamufluje, a nie zaczepia o wszystko. Stary KZS (świerk) czy KLMK (brzózka) można kupić za grosze, a później nawet przerobić czy pociąć na ghille.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...