Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Witam...

 

Jeśli ktoś z 3miasta cierpi na chroniczny brak juty do gila, chętnie pomogę. Mianowicie w moim cudownym samoobsługowym za ~1.80 / ~3.80 (zależy od metrażu) sprzedawany jest sznurek jutowy, który jak ktoś wcześniej wspominał można rozplątać i używać jako farszu. Na oko stosunek cena/ilość metrów był zadowalający.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szukałe ale niestety nic ciekawego nie znalazłem. Pytanie jest następujące: Czy znacie jakiś sposób na zmniejszenie pylenia juty ?

Otóż, swoje ghille skończyłęm robić jakieś 2 miesiące temu, a Juta wciąż się pyli i zostawia swoje kawałeczki wszędzie do okoła. Słyszałem, że niektórzy pokrywają ją jakimś specyfikiem w spray`u, ale prosił bym o weryfikację tego. I jeśli znacie jakieś inne sposoby, to też z chęcią je usłyszę (i w miare możliwości sprawdzę :) ).

 

Jeśli taki temat był, to przepraszam, ale nic takiego nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wcześniej pisałem, że cena rafii to ok 10 zł za 100g. Po ostatniej wizycie na giełdzie kwiatowej - nowe wieści. Sprzedają kilogramowa paczkę za ok. 40 żł . Zależy od jakości. Importowana z Włoch jest najdroższa - nawet powyżej 60zł. Nie wiem dlaczego - na oko nie widać różnicy. Sprzedają też farbowaną - wyglada, że barwnikami do tkanin - muszę przetestować.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy z tego nie powinno sie juz zrobić osobnego tematu o rafii?

 

Popełniłem taki kapelutek z rafii

- tym razem farbowana barwinkami do tkanin a nie farbami w sprayu (nienajlepszy pomysł muszę przyznać).

Przyczynek do całego stroju maskującego.

Zdjęcie zrobione z ok 1,5m

strzelanka100114ra.jpgstrzelanka100094mg.th.jpg

 

Żeby było wiadomo gdzie leży, to kolega podniósł kapelutek (poniżej) - te streczące jasne źdzbła są z tworzywa - sztuczna trawa dekoracyjna.

 

A to z ok.0,5 m

strzelanka100127ud.jpg

 

I Halloween-owy ja w kapelutku - tak z 1m

strzelanka100348jd.th.jpg To samo nakrycie głowy - in action... strzelanka100145bp.th.jpg

 

P.S . Kiepsko z tymi fotkami 400x400 pixeli max :?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ostatnio bedac u rodziny przechadzajac sie po ich ogordzie natknalem sie na staty materac ktory juz byl oberwany z matarialu, (pewnie to sprawka psow) Pewnie nie zwrociliscie uwagi ale na sprerzyny (tuz pod materialem) nalozona jest warstwa wlokien bardzo przypominajacych wyschnieta trawe. Wyglada to jak sprasowana ogromna ilosc pakol. Wyciolem sobie tego spory kawalek i kiedy bede mial wolna chwile to zrobie zdjecia. Nie wiem jeszcze jak ten "material" bedzie sie zachowywal na polu walki, musze sprawdzic czy nie bedzie sie zaplatywal np pomierzy galezie drzew.

 

[ Dodano: 27.11.2005, 1:52 ]

kilka fotek tego cuda:

http://img493.imageshack.us/my.php?image=i...img3349m6wu.jpg

http://img164.imageshack.us/my.php?image=i...img3356m6me.jpg

http://img164.imageshack.us/my.php?image=i...img3357m7rf.jpg

 

Jedna czesc ma wspanialy siwy kolor suchej trawy, natomiast druga czesc ma czerwonawy odcien, mam nadzieje ze mozna bedzie to przebarwienie "zalatwic" barwnikami

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem fanem rafii (świetny materiał do maskowania!)- parę osób zaraziłem tematem, niedługo powinno się tu pojawić więcej fotek bo prace trwają! Do tej pory zdjecia rozsiane są po różnych szacownych wątkach.

 

Farbujemy rafię barwnikami do tkanin - sama też nie jest porywajaco droga - ze 40 zł za kilogram. A to co widać poniżej jest zrobione z max kilograma (bo tylko tyle dostał twórca ode mnie w paczce :D ).

 

Oto dzieło kolegi "Snajpera000" z Lwówka Sląskiego.

0114bi.jpg0129wz.jpg

0146tr.jpg0150yo.jpg

0167rn.jpg0173hi.jpg

0199wm.jpg01103es.jpg

 

No - byle do wiosny!

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to na siatce typu "glony" której Snajper ma w nadmiarze :)

 

Popełniłem taki kapelutek z rafii

- tym razem farbowana barwinkami do tkanin a nie farbami w sprayu (nienajlepszy pomysł muszę przyznać).

Przyczynek do całego stroju maskującego.

Zdjęcie zrobione z ok 1,5m

strzelanka100114ra.jpgstrzelanka100094mg.th.jpg

 

Żeby było wiadomo gdzie leży, to kolega podniósł kapelutek (poniżej) - te streczące jasne źdzbła są z tworzywa - sztuczna trawa dekoracyjna.

 

A to z ok.0,5 m

strzelanka100127ud.jpg

 

I Halloween-owy ja w kapelutku - tak z 1m

strzelanka100348jd.th.jpg To samo nakrycie głowy - in action... strzelanka100145bp.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie ma proporcji - na zywioł - wsadzasz rafie do gara z cieplą wodą w której wczesniej rozpuściłeś barwnik - patrzysz jak nasiąka - jak uznasz ze już to wyjmujesz. Ja wyjmowałem po części tego co było w garze. Tak, że część nasiakała dłużej a część krócej. Generalnie barwink - khaki, brązy trochę czerwonego, zieleń. Kompletny przypadek. Suszysz i patrzysz jakie masz kolory (dopiero wtedy widać jakie są naprawdę) i wiążesz.

Może niektórzy się zdziwią, ale tam jest dużo włókien szaro-błękitnych (rozwodniona zimna zieleń).

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...