Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GHK AKS 74U Gazowa replika


Recommended Posts

Ta część, to nakrętka wkręcana. Zauważyłem, że w oryginalnych magach GHK nakrętka ta jest szara (i bardzo trudno się ją odkręca) a w magu z zestawu z ebairsoft jest czarna.

Magi na GG są jeszcze dostępne w wielu sklepach a tu gdzie podałeś są drogie.

 

Drogie jak drogie, wiem że można znaleźć taniej, ale na ebanned jest przesyłka na free. A tej zakrętki dolnej odkręcić nie mogę, pogłębiłem nacięcie, wszystko się kruszy, a zakrętka siedzi. Jak znajdę czas to przerobię ten mag na co2.

 

@Gelayev

mam 3 pytania odnośnie robienia kapsuł napełnianych i ich ładowania:

- czy dawałeś jakiś uszczelniacz (klej, silikon) przy wkręcaniu przegwintowanej skorupy wentyla w kapsułę?

- rozumiem, że w przetokę kapsuła jest wkręcana na gwincie, nie ma nieszczelności ? możesz podać wymiary przetoki?

- jak się ma sprawa ciśnienia w butli (zwykle ok 160-180bar) do nabijania kapsuły (40-60bar), nie trzeba reduktora?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

W aksu na body nakładana jest ta część - https://picasaweb.google.com/DanielSzegda/Aks74uGbb?authkey=Gv1sRgCJmE9uTcup7TpwE#5581335159653738962

Blokuje ona komorę hu (część wchodzi w specjalne nacięcie komory), śrubką przykręca się ja do body. Próbowałem założyć długi grip z ak74, ale nie pasował na tą część. Możliwe że potrzebne są jakieś przeróbki.

Link to post
Share on other sites

no raz na coś się przydam i dam obrazkową instrukcję montażu całego kitu slajdy, przepraszam za to ale dodało się tak że wszystkie zdjęcia są w przeciwną stronę więc trzeba oglądać od tyłu do przodu :wink: http://img708.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=ak74ugbbinstz22.jpg

 

i cała galeria http://img708.imageshack.us/g/ak74ugbbinstz22.jpg/

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Co prawda weszło aksu we, ale póki co szału nie ma, zwłaszcza że sporo części, jak to w we, pasuje od razu na ratechowe wymienić.

Osobiście to wolałbym nowego kałaszka ghk, ale póki co mam takiego na starym systemie ghk.

 

Magazynki co2 to niestety porażka, po kilku godzinach leżenia są puste z racji wielu nieszczelności na częściach magazynka, miałem 4 takie buble, żadne uszczelki nie pomagały. Kolega Bart (swoją drogą to polecam jego wyroby) wytoczył i nagwintował mi za grosze rurki i zatyczki na klucz 17mm, do tego założyłem zawory madbulla i mam teraz 5 magów ggaz (gdzie magazynek ggazowy ładowałem w czerwcu i nadal trzyma). Kałaszek gbb nadal na strzelankach jest ewenementem i chętnych do macania zawsze jest kolejka ;]

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

[CIACH]

 

Teraz mam pytanie:

Czy ktoś z was montował kurek z ostrej broni (palnej)? Wiem, że spust jest możliwy do ogarnięcia, ale czy kurek?

Oraz czy ktoś naprawił właśnie zamek z wyłamanym gwintem uniemożliwiającym wypadnięcie dyszy?

 

Z góry dziękuje za oferty na PW i odpowiedź na moje pytania :icon_smile:

Pozdrawiam

 

Oj, oj ;)

/Otto

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A czy jest możliwość dokupienia stalowych części?

Nie ma możliwości. Swego czasu ra-tech oferował suwadło stalowe i npasa - miałem je u siebie, bajka. Ale szybko rozleciał się ten cały młoteczek. Nawiercałem go i ratowałem ale i tak pękł. Dopiero Bart_a wyciął mi gdzieś laserem stalowy młoteczek, mniej więcej odpowiadający kształtem, a później to już sam dłubałem (kątówka, dremle, pilniki) aż wydłubałem. Gdzieś chyba mam jeszcze drugi młoteczek, do dłubania.

Link to post
Share on other sites

Największą bolączką pierwszej serii GHK był AEGowy hop-up.

Chyba żartujesz? To jest największa zaleta - normalna guma g&g zamiast pierścioneczka jak w typowych gbb, a luf aegowych to pod dostatkiem wszędzie. Bólem mogła być jedynie dziadowska komora stockowa, która od drgań pękała. Ja miałem aluminiową od ra-techa.

 

Mendi możesz jakas fotke wrzucic?

Oczywiście, że mogę. Proszę...

139883_d82b3c724322.jpg

 

No chyba, że chodzi Ci o ten młoteczek:

20151010_090703.jpg

20151010_090716.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...