Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a nie sprawny bolt catch no nie tylko 50% mniej funa przy korzystaniu z repliki, ale i spore problemy przy wyczuciu kiedy kończy się magazynek. Duża szybkość kulek sprawia, że ciężko zauważyć kiedy przestały lecieć, a malutki magazynek sprawi, że właściwie cały czas będziemy się zastanawiać ile nam tych kulek jeszcze zostało.

 

 

Jeszcze nie jestem posiadaczem ale przymierzam się do kupna chińskiego GBB i jestem świadomy tego że parę rzeczy trzeba będzie wymienić.Śledzę temat chińskich GBB na wmasgu, na gasguns i na arnie'm i opinie są bardzo rozmijające sięo ile na zagranicznych forach posiadacze po chwili pogrzebania i wymianach paru są bardzo zadowoleni (patrzmy na tą replike w stosunku cena/ jakość/ frajda z użytkowania). Użytkownicy ci również mają mniejsze bądź większe problemy które z reguły są łatwo rozwiązywalne.Tak jak kwestia bolt catch'a gdzie to wystarczy pod sprężynę podłożyć cokolwiek proponowane były 4 kulki 6mm i problem nieblokującego się bolt catcha znika ;). wygląda na to że nie dość że repliki GBB są dla ludzi którzy lubią grzebać to chińskie GBB są replikami dla ludzi którzy lubią grzebać i nie boją się eksperymentować ;) Dlatego wszystko rozbija się o kwestię taką samą jak przy wchodzeniu chińczyków na rynek chcesz miueć działającą replikę bez potrzeby grzebania i dokupywania części musisz mieć zasobny portfel, chcesz mieć replikę ale nie masz zasobnego portfela musisz pokombinować i ewentualnie wymienić parę części ;)

Link to post
Share on other sites

Chciałem, żeby potencjalni kupujący taką replike wiedzieli, że może się okazać, że nie trzeba w nią inwestować drugie tyle żebynadawała się do strzelania, może to też być przykład postępu w produkcji tych replik i usuwaniu niedoróbek z pierwszych serii.

 

Po prostu chodzi o to, że zbyt szybko ale za to bardzo odważnie stwierdziłeś, że jest to w pełni sprawna replika ASG - do tego popierając to wadami. ;)

15 magazynków (RC) bez problemu da się wystrzelić podczas jednego strzelania.

 

 

Śledzę temat chińskich GBB na wmasgu, na gasguns i na arnie'm i opinie są bardzo rozmijające sięo ile na zagranicznych forach posiadacze po chwili pogrzebania i wymianach paru są bardzo zadowoleni (patrzmy na tą replike w stosunku cena/ jakość/ frajda z użytkowania). Użytkownicy ci również mają mniejsze bądź większe problemy które z reguły są łatwo rozwiązywalne.

 

Jasne tylko ilu z tych optymistów używa tych replik do "strzelanek".. oraz ilu z nich już na stałe wybrało AGM zamiast AEG do strzelania?

- Bo odnoszę wrażenie jakbym czytał innego GG czy Arnies.. ;)

 

Pewnie, że są rozwiązywalne.. ale skoro kupujesz replikę do ciągłego grzebania.. ;)

Ja tam wolę bezproblemowo postrzelać i ograniczać się do systematycznego czyszczenia i konserwacji. A na strzelaniu wolałbym się dobrze bawić zamiast w połowie siedzieć nad gnatem rozkminiając ile kulek podłożyć.. ;)

 

 

jestem świadomy tego że parę rzeczy trzeba będzie wymienić.

 

Będzie, będzie i to całkiem sporo.. jakbyś jednak wolał replikę która jest wykonana w większości ze stali i aluminium, do tego wydajniejsza( na jednym nabiciu gazem wystrzeli 3-4magi), w której Bolt Catch zadziała każdym razem, ustawienie HU to formalność, a "grzebanie" ogranicza się do czyszczenia i konserwacji to polecam:

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?reviewID=240

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Przeczytalem ten wylew Za i Przeciw. Moge wywnioskować tylko tyle że niektórym się trafi lepszy AGM innym gorszy.

 

Właśnie dzisiaj odebrałem mojego AGM M4 RIS (062 chyba). Pierwsze wrażenie zrobił na mnie bardzo dobre, solidny, ciężki, luzów dużo mniej niż w moim starym AEG D-BOYI. Jest za zimno żeby testować teraz, gdyż wynik niebyłby obiektywny.

 

Co do minusów, to moja sztuka ma taki mankament, iż nie mogę przełączyć go na SAFE dopuki nie bedzie przeładowany??? Nie znam się, ale tak chyba nie powinno być.

 

Może ktoś pomoże?

 

A co do tego iż pisaliście że Bolt Stop nie zawsze działa, to znalazłem prosty sposób podany przez jakiegoś gościa. Wystarczy podłożyc 3-5 kulek pod sprężyne w magazynku, aby ten mocniej oddziaływał na Bolt Stop i bedzie gitara.

 

Pożyjemy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

A wie ktoś jaki sklep (niekoniecznie w PL) ma jakieś chińskie GBB M4 na stanie? Jakieś JG lub AGM szukam jaka bazę pod tuning(o ile wymianę zasadniczo wszystkiego można nazwać tuningiem:/ )

Niestety, nikt tego nie ma, wszędzie out of stock. Nie produkują ich już czy co?

Link to post
Share on other sites

Są tylko AGM niestety. Osobiście wolałbym JG, bo tańsze, a i tak body będę zmieniał. Ponadto podobno JG jest lepiej wykonane.

Nieprecyzyjnie się wcześniej wyraziłem, szukam przede wszystkim JG, w razie niedostępności AGM.

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

Dobra.

 

Szybko mówię o co kaman i liczę na równie szybką odpowiedź. ;)

 

Zamierzam kupić to cudo: http://www.ebairsoft.com/cqbr-blowback-p-2662.html

 

Posiadam na to kasę, a przynajmniej tak mi się wydaje... ^^"

 

Pytania.

 

1. Czy warto...? xD

2. Magi od WA pasują? Z tego co zrozumiałem to klon, więc powinny.

3. Da się ściągnąć muszkę?

4. Chwyty pistoletowe z WA będą pasowały?

5. Ile to o ma FPS?

6. Jest jakaś konkretna część która lubi nawalać?

7. Latają części, czy dobrze spasowane?

8. Jaki gaz do tego?

 

I jeszcze przyokazji się zapytam.

Czy z tego sklepu wysyłają do PL UPS? Jest napisane, że do "the most", ale to wciąż nie Polska. :D

 

Może ktoś będzie od nich chciał kupować w najbliższym czasie?

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

1. niewiem czy warto ale mam i jestem zadowolony (agma znaczy)

2.tak

3.tak (wybijasz dwa bolce w podstawie muszki)

4 tak

5 mój ma 460 w stoku

6 proponuję z miejsca wymienić tem plaskikowy pierdół w suwadle

7 dziabkę sie kolebocze kolba na rurze ale minimalnie(może dlatego

założyłem magpula)

8. strzelam na zwykłym gg

 

wada główna to nieszczelne magi i trzeba mocno z nimi powalczyć żeby uszczelnić

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Plastikowy pierdół, to w oryginale jest zamek ogólnie mówiąc.

 

Ja bym tego nie kupił, cena okazyjna, ale niestety po doświadczeniach z tą repliką wiem, ze w wielu wypadkach, trza wymienić sporą część elementów, by to działało sensownie. Zapewne prędzej czy później padnie Ci suwadło i zjedzie sie bolt catch. Cocking handle też może się urwać.

 

Fakt faktem ja spaczony jestem tym, ze najpierw miałem dużo kontaktu z WA, WOC i Inokatsu, ale na przykład jak wziąłem do ręki plastikowe GBB JG, to zrobiło na mnie o wiele lepsze wrażenie niż AGM.

 

Poza tym... to już wszystko było napisane w tym temacie, przeczytaj sobie.

Link to post
Share on other sites

Dobra.

 

I jeszcze przyokazji się zapytam.

Czy z tego sklepu wysyłają do PL UPS? Jest napisane, że do "the most", ale to wciąż nie Polska. :D

 

Może ktoś będzie od nich chciał kupować w najbliższym czasie?

 

Pozdro.

 

 

Tak, do mnie przyszło UPS i dzieki wpaniałomyślnym chinolkom, którzy zanizyli wartosc na deklaracji cła zapłacisz koło 60 dych.

Link to post
Share on other sites

Co warto wziąć oprócz repliki z EB? Jest tam już parę akcesoriów go gazówek, więc może warto na coś zwrócić uwagę i wziąć tak na wszelki wypadek? Replika nie będzie używana w terenie - chcę się pobawić, więc na nie wiadomo jaki przebieg raczej nie będzie narażona

Link to post
Share on other sites

W skrócie? Wypadałoby wymienic wszystko. Cały zespół bolt carriera, zespół hop-up(bo plastikowy popęka momentalnie), potem zespół spustu i selektora, potem możesz na upartego kombinowac z buforem i sprężyną główną. Jak czegoś nie wymieniłem to przepraszam, skleroza.

Ale dobre jest to że można wymieniac wszystko po kolei, tworząc replikę cenowo podobną do WOC, ale zdołasz zbudowac całośc na trochę lepszych podzespołach(przy założeniu że części AABB i JDT są rzeczywiście tak dobre jak piszą).

Link to post
Share on other sites

Jak już wymieniać części w chińskim GBB, to nie na chińskie a na markowe, bo niestety, większość chińskich części do GBB jest po prostu nieprecyzyjnie wykonana i w skrajnych przypadkach nawet nie będą pasować do twojej repliki. Biorąc pod uwagę, zę najtańszy WOC, to jakieś 1600 zł przy sprowadzeniu, to dasz radę ewentualnie wymienić części wewnętrzne tylko, a zewnętrzna lipa zostanie, w WOC chociażby natomiast masz już standardowo wysokiej jakości części zewnętrzne. Wybór należy do Ciebie :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...