Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Siema panowie,

 

Kupiłem AGM'a do treningów, ale fajnie by było, gdyby też trochę strzelał. Czy wstawienie takich klamotów ma sens?

 

[JDT0007] komora z gumą

 

[GB-111] anti rotation links

 

MetNo alluminiun nozzle

 

EX100 element alluminium bolt carrier

 

Wszystko z ebairsoft...

 

Potwierdźcie, albo zaproponujcie coś lepszego proszę. Niskobudżetowo...

 

PS Czy alluminiowy nozzle można wymienić na jakiś tańszy, działający?

Edited by Pissmejker
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i tak po 10 miesiącach posiadania mojego AGM`a, muszę przyznać kolegom rację. Replika chodź tania to do trwałych nie należy. Z racji tego iż stop z którego jest wykonany jest dość miękki, to części wewnętrzne narażone są na szybkie zużycie. Niedawno, po dokupieniu magów od JG rozjeb..o mi plastikową dyszę w zamku. Wymieniłem na aluminium, to ta z kolei tak napierdziela w komorę Hu że pewnie długo nie wytrzyma. Najgorsze że się człowiek tak jeszcze na tym do końca nie zna i nie wie za co się wziąć. Teraz na prawdę chodzi mi po głowie kupno czegoś lepszego. Krótko mówiąc AGM itp. są dla majsterkowiczów, a mimo że nim trochę jestem to brak czasu i czasami ręce opadają.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Dostałem w rozliczeniu na jednym ze spotkań za szpej i graty AGMowskiego M4.

Problem w tym iż jest uwalona dysza, a dokładnie ta gwiazda blokująca się w komorze Hopka.

Replika na wymienione troszkę części na stalowe pod WA (osada komory HopUp, Bolt Stop, Buffer - alu Hard Recoil, i elementy spustu min. młotek zbijaka na stalowy Wa z łożyskiem i jakieś tam du***ele typu sprężyny i piny)

 

Przejżałem dziś oferty sklepów internetowych i na EbairSoft znalazłem kompletne suwadło stalowe wraz z aluminiową dyszą produkcji JCU czy jakoś tak w cenie 80$, dedykowany dla WA wykonanie CNC

Ktoś się może spotkał z takim boltem?

 

Do tego body kompletne(Upper i Lower Reciver) alu z oznaczeniami chyba Elementa za jakieś 60$, AGMowskie jest jakieś takie dziwne i nie wiem czy się nie rozleci po założeniu tak ciężkiego zamka więc chyba lepiej zmienić od razu na jakieś "mądrzejsze"

 

I drugie pytanie sklep twierdzi, shipping free, do Polski wiem że sklep wysyła ale jak z opłatą za wysyłkę

 

Razem daje to jakieś 370zł po obecnym kursie, wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, a stalowe części powinny być "TEORETYCZNIE" dożywotnie, jako iż na tych wymienionych znajdują się tylko otarcia

 

Aha zapomniałbym użytkuje ktoś może NPASa od Elementa dla WA - z gunfire?

Edited by Damiano13
Link to post
Share on other sites

Dobrze trafiłeś bo oba tematy można powiedzieć że przerobiłem - i gazowego AGM i sklepu.

 

Padła mi stockowa dysza i zakupiłem na EB aluminiową. pierwsza rzecz to pomarańczowa uszczelka dyszy jest za duża i warto podmienić ją na stockową, ale nawet po tym coś było nie tak i nie pluł kulkami jak powinien, nie znam się na tych bebechach i mając dość bawienia się sprzedałem wpizdu i kupiłem AEG G&P.

 

Więcej co do wymiany tych części to speców popytaj.

 

Co do sklepu to wysyłka rzeczywiście jest free, z tym że musisz się liczyć (szczególnie przy dużych paczkach) z ocleniem (około 23-24% wartości). Dlatego warto zamawiać przedmioty osobno, szczególnie te trochę większe typu recievery. Mniejsza szansa na zwrócenie uwagi celników. pierdy takie jak dysze, piny itp. można grupowo. Cena i tak będzie taka sama.

Link to post
Share on other sites

No to już coś wiem, GBB korci nie powiem choćby do postrzelania na ogródku, w tere raczej się nie zdecyduje, eksploatacja na strezlankach sporo kosztuje, chyba że stal w środku i CO2, powinno wyjść deczko taniej chyba

 

Ebairsoft wysyła paczki z adnotacją? GIFT? :icon_biggrin:

 

Body + bolt to chyba nie taka dużą paczka, chyba że kwestia wagi

Link to post
Share on other sites

Samo strzelanie sprawnym gaziakiem to jest bajka, ale żeby mieć jako główną giwere do działania to jednak zbyt awaryjna i kosztowa w eksploatacji. Tu by trzeba było coś z wyższej półki, jakiegoś WOC`a.

 

Z tą wysyłką to nie zrobi ci różnicy jak zamówisz w dwóch różnych zamówieniach, a może ci zaoszczędzić czasu przy deklaracjach celnych i samego cła.

EB wysyła normalnie paczki, ale zaniża wartości na deklaracji opisując jako zabawka (TOY) lub sprzęt sportowy (Sport Gear). Pamiętaj aby upewnić się czy jest to co jest nawet ze statusem IN STOCK, ostatnio ten i kilka innych sklepów miało z tym problem, szczególnie przy sprzęcie komunikacyjnym.

Link to post
Share on other sites

Przejżałem dziś oferty sklepów internetowych i na EbairSoft znalazłem kompletne suwadło stalowe wraz z aluminiową dyszą produkcji JCU czy jakoś tak w cenie 80$, dedykowany dla WA wykonanie CNC

Ktoś się może spotkał z takim boltem?

 

Szanowny kolego jeśli już zwracasz się o pomoc to proszę rób to konkretnie i wrzucaj oryginalne nazwy + najlepiej źródła.

 

W skrócie o BCG JDT:

- klon starej wersji BCG od Inokatsu, nie pasują Nozzle typu WA (więc masz lipę jak ci padnie ani nie da się tego "odchudzić"),

- dłuższy o 2mm od BCG typu WA,

- jest bardzo ciężki(325g), a co za tym idzie trzeba używać CO2, a to niekorzystnie wpłynie na zużycie części wewnętrznych,

 

Recenzję znajdziesz pod tym linkiem:

 

Polecam także przejrzeć inne tematy o GBBR na Wmasg.pl + Gasguns.info (znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

:bialaflaga: Wybacz za sarkazm ale naprawdę przeczytałeś cały temat i zadajesz takie pytanie?

Lepsze do czego? Do powieszenia na ścianie?

Bo do niczego więcej żadna z tych replik się nie nadaję.

Przecież to klon WA - system Magna.

Czyli do wymiany jest praktycznie wszystko.

Bo żeby Magna strzelała musisz mieć porządny zespół suwadła (BCG), stalowy Bolt Catch no i przydała by się też reszta stalowych części Lower Receivera.

Żeby to coś strzelało musisz wywalić w nią drugie tyle kasy, a że czasy od premiery tych klonów się zmieniły to taniej od razu wyjdzie kupić KSC albo KJW(z nowym, realniejszym suwadłem).

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dzięki :)

 

Na GF emka JG jest za 300zł - warto? Nie warto?

 

Czytałem cały temat - loteria jak cholera, przy czym wszyscy skupili się na AGMach. Jak JG wypada pod względem bezawaryjności (wyłączając przypadki losowe)? :D

 

Szukam pukawki do rekreacyjnego "poruszania zamkiem" i robienia "puk, puk" - przy czym bardzo bym się zasmucił gdyby padł po pierwszym magazynku...

 

Ktoś przerabiał temat "naprawy" w ramach gwarancji tych replik w polskich sklepach?

Link to post
Share on other sites

Miałem AGM, ale sprowadzonego, chodził jakiś czas całkiem fajnie i pękła mu dysza. Kupiłem aluminiową i już nie hasała prawie w ogóle. Moim zdaniem jeśli chcesz GBB to tylko coś droższego, jak masz kupować gaziaka za małe pieniądze to i tak będziesz musiał w niego coś pakować co potem i tak się nie opłaca. Na taiwangun mają bardzo dobrze działające GBB (closebolt, co jest dużym plusem). Sam niedługo wciągam coś z tego.

Link to post
Share on other sites

No tak loading nozzle.

 

Takie składanie GBB może być frustrujące, szczególnie, że nawet z markowymi GBB, są problemy żeby złożyć je poprawnie w całość, więc składanie chińskiego, może być jedynie gorsze...

Na gasguns przerabiali wiele modeli, z reguły wychodziło więcej niż markowy GBB! :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

A czy użycie gazu 134a + zmiana loading nozzle i bolt carrier na elementy wykonane z aluminium, nie uchroni mnie przez problemami przy rzadkiej eksploatacji? ;D

 

Oczywiście mogę kupić coś droższego - ale czy jest sens, skoro i tak trzeba grzebać? No i wracam do kwestii sklepowej gwarancji - myślicie, że zostawią mnie na lodzie? ;D

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Nie ułatwiacie mi :biggrin:

 

edit:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_225&products_id=4950&name=JG_-_Muszka_typu_416

A to zamontuje?

 

edit2:

 

Panowie, prawda jest taka - albo chinol, albo nic. A "nic" to mnie bardzo zaboli :happy: VFC/WA/WE to za droga zabawka w tej chwili, do zabawy którą mam zamiar robić ;)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...