Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba do SWD - zrób to sam


Recommended Posts

Xyanek, napisz (jeśli możesz zdradzić tę tajemnicę, ofkoz :P) jak oklejałeś kolbę. Od góry, od dołu, w jakich kawałkach i kolejności. Będę (i pewnie nie tylko ja) wdzięczny ;)

 

Nie zabardzo wiem co masz na myśli jak nakleiłem :) Ja zrobiłęm to tak: Najpierw wyciąłem kształty kolby tylko trochę "powiększyłem" żeby nachodziły też na łuki. Czyli przyłożyłem kolbę do tej okleiny, odrysowałem kształt ołówkiem i powiększyłem go tak o 1,5-2cm od każdej krawędzi. Prawa strona elementu kolby powinna wyglądać tak: http://images50.fotosik.pl/246/54f741cfaf798e77.jpg.

Lewa tak:

http://images39.fotosik.pl/242/789f56a46239afb1.jpg

 

Następnie wyciąłem prostokąt który jest na grzbiecie elementu, oraz od dołu (je najpierw przykleiłem). Potem ten element: http://images50.fotosik.pl/246/a323cee9339315cc.jpg i też go przykleiłem. Następny krok to przyklejanie wszystkich pozostałych elementów, między innymi: okolice chwytu, spód chwytu, uzupełnianie wewnętrznych łuków i tak dalej. Na Sam koniec przykleiłem prawą i lewą stronę kolby i uzupełniłem tam gdzie "coś czarnego" wystawało :) Jak coś się nie chciało przykleić to rozgrzewałem suszarką tak długo do puki nie stało się jak taśma teflonowa :)

 

Mam nadzieję że pomogłem, jak nie to postaram się (jak odzyskam aparat) zrobić raz jeszcze oklejanie (moja ostatnio zahaczyła o ścianę i ukazało się "czarne zło" :) ) wraz z dokładnym opisem.

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to ja zaprezentuje moje kiepskie umiejętności w malowaniu :P

jeżeli ktoś ma podobne to jego elementy będą tak wyglądały:

 

http://img686.imageshack.us/img686/7518/caog.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/6598/chwyt.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/1906/kolba.jpg

 

Z daleka na zdjęciach mogą nawet ładnie się prezentować :P

a z bliska raczej nikt nie uwierzy, że to drewno :P nawet jak zrobiłem delikatne przetarcia papierem ściernym... zawsze to coś pomogło ale nie za dużo :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wlasnie skonczylem oklejanie. Zajelo mi to troche wiecej czasu bo pol dnia. Po oklejeniu lekko polakierowalem. Zdjecia na dniach jak dorwe aparat. Niedoskonalosci widac po przyjzeniu sie, jednak juz z okolo metra, karabin wyglada miodnie ;)

 

Czas wyrwac jakas lunete i bedzie bomba ;)

Edited by greniu
Link to post
Share on other sites

RUFUS bądź dobrym kolegą i podaj wymiary klocka z jakiego robiłeś tą kolbę...

Oraz program OSN :D byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Xyanek na sto% Rufus robił to na frezerce CNC :), Twoje okładziny też piękne :) tylko czy wyglądają jak oryginały??

nie krytykuje bo wyglądają na prawdę ładnie ale oryginału się nie trzymają:

http://imageevent.com/willyp/russiansoviet...amp;s=0&z=9

Link to post
Share on other sites

Jakieś 95% odwzorowania plastików :) Starałem się jak mogłem, a to moje pierwsze okładziny :) Może poprostu na tym zdjęciu tak tego niewidać, ale są prawie idealne w porównaniu do plastików, jeszcze tylko te otworki ale boję się że coś spieprze, to zbyt piękne by było prawdziwe :)

Link to post
Share on other sites

bardziej chodziło mi, że te zwoje z drewna są niepotrzebne bo oryginał to wygięta sklejka i trochę inaczej się to wszystko układa ale na serio jest spoko :)

z otworami bym się wybrał na frezarkę... szkoda spieprzyć takie dzieło :) lub zostaw bez dziur :P zrobisz Tigra :P

Link to post
Share on other sites

Frezarkę to mam (znaczy się mój dziadek, fachowiec od drewna :)) ale akurat takiej "tarczy" niemam ( nie jestem pewien czy to co on tam ma to frezarka ale tak mi powiedział więc mówię). Myślałem czy by przypadkiem poprostu nie namalować tych otworów ale z bliska by to wyglądało żenująco... O precyzję tych otworów się nie martwie, sprzęt mam, tylko to na 100% osłabi konstrukcję a tym bardziej że przerwy między otworami łatwo wyłamać przy wierceniu kolejnych. Chyba jednak zostanę przy gładkich, lepiej mieć coś takiego niż CAAARNEEE ZUUOOO!! :)

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites
tylko to na 100% osłabi konstrukcję a tym bardziej że przerwy między otworami łatwo wyłamać przy wierceniu kolejnych.

Xyranek przecież to nie karton nic Ci się nie rozwali. U mnie otwory wyszły jak wyszły bo wierciłem krzywym wiertłem 500watową wiertarką w jednym reku trzymając okładzinę a w drugim wiertarkę ;P. Na szczęście kumpel użyczył mi dremel i teraz nie wygląda to tak źle. Jak użyjesz frezarki górnowrzecionowej i nie będziesz się zbytnio śpieszył to wszystko będzie cacy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Problem jest taki że podczas klejenia płyt starałem się je kleić tak aby warstwy były na przemian pionowo-poziomo... ale jedną z "desek" zapomniałem tak przykleić (materiał by nie wydał), widać to na jednym z zdjęć jak linie postarzenia na chwycie idą pod kątem.

Problem jest taki że podczas malowania, ta część na granicy cięcia warstw, bardziej chłonie farbę przez co jest minimalnie ciemniejsza.

 

Próbowałem mahoniem malować, przy warstwie grubszej-ciemniejszej tego nie widać ale stracę efekt postarzenia i nie widziałem nigdzie na fotkach tak ciemnych okładzin. Będzie raczej domieszką.

 

Albo już jestem przeczulony...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kolba w 90% wykonana [KLIK]

 

Jeszcze: pomazać tulejkę na czarno, myślę jeszcze żeby nałożyć cienką warstwę jakiegoś twardego lakieru podłogowego, nabić numery ...i wsio:)

 

Orientuje się ktoś jakie drzewo (drewno) nie posiada słoi ...takie chyba byłoby najlepsze na okładziny?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja mam o tyle dobrze że udało mi się w śmiesznych piniondzach dorwać drewienka z ostrego. Kolba była zmasakrowana i wymagała odnowy, za to okładziny przednie dostałem zapaprane smarem i zawinięte w papier - wypisz wymaluj idealny stan magazynowy.

Wszystko oczywiście wymagało dopasowania do repliki, więc nie obyło się bez dłubania, cięcia i wiercenia. Metalowe okucia z okładzin trzeba było wywalić.

 

W kolbie pouzupełniałem ubytki i całość odnowiłem. Do tej zaślepki dolnej z tworzywa, pasował kolor mahoń. Po 3 kryciach wykonanych starą skarpetką ;] wyszło troszkę zbyt "czerwone" na początku, ale po 3 strzelankach ładnie się starło i ładnie uwidoczniły się słoje.

Okładziny przednie (połówki różniły się między sobą odcieniem) również wyczyściłem i pojechałem 3 razy tą samą bejcą mahoń.

Wyszło mniej więcej tak: FOTKA

Nie błyszczy się, świeci w lesie, dla mnie jest ok.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jestem w trakcie wykonywania tej właśnie kolby (drewno sosnowe-szczególnie polecam). Mógłby ktoś podać dokładne wymiary mocowania jej do korpusu repliki (najlepiej zdjęcie). Moja teraz przechodzi montaż części więc na chwilę obecną jej nie mam, a zależy mi na wykonaniu kolby w krótkim czasie. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...