Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No dobra, operacja na mojej szóstce dokonana. Z braku odpowiedniej słabszej sprężynki musiałem ciąć oryginalną kurkową. Sprężynka jest tak twarda, że nie mogłem jej ciachnąć obcęgami, więc użyłem pilarki kątowej na dremelu. Obcięcie sprężyny wraz z chupa-chups'ową* operacją na łuskach zmniejszyły fpsy z oryginalnych 470-490 do 350-360. Jeszcze tylko zainstalowanie HU i będzie cacy.

 

*Operacja chupa-chupsowa: polega na włożeniu w tył łuski patyczka od lizaka chupa-chups i obcięciu go na równi z tyłem łuski, tak, aby kawałek został w środku. Zmniejsza to średnicę kanału włotowego CO2 i w wersji 6" obniża fpsy o ok 50. Dlaczego chupa-chups? Bo mają takie wymiary zewnętrzne, że idealnie mieszczą się w łusce, a do tego są puste w środku i jednak jakiś przepływ CO2 jest. Za tan patent dziękujemy Francuzom, bo to oni wymyślili.

 

Poniżej zdjęcie mojej zabawki:

Dan-CF_hxwqwes.jpg

 

A tutaj zdjęcie przróbki łusek (NIE mojego autorstwa), jakby ktoś nie załapał opisu:

danwesson2.jpg

 

Tutaj oryginalny post z przeróbką łusek i zakładaniem HU:

http://www.sniperland.net/bbforum/viewtopic.php?f=24&t=2601

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie z innej beczki. Ostatnio na strzelance bawiliśmy się w rosyjską ruletkę i spotkał mnie bardzo nie ciekawy wypadek. Mianowice rozpadł się na drobne części cały bębenek. Wszystko poskładałem elegancko, ale pominąłem bardzo małą rzecz. Z wcześniejszego rozebrania bębenka zapamiętałem że była tam mała podkładka. Niestety tą podkładkę zgubiłem. Teraz zauważyłem że bębenek nieco bardziej "lata". Czy wie ktoś jak to jest z tą podkładką? Czy pełni faktycznie jakąś ważną funkcję, czy też nie jest potrzebna?

Link to post
Share on other sites

Ta podkładka jest potrzebna właśnie po to, żeby bębenek nie miałtego małęgo luzu :]

Generalnie jak się często nim kręci, to trzeba pamiętać o dokręcaniu tego bolca wycodzącego z bębenka i chowającego się w lufie, bo ma lewoskrętny gwint i się z czasem odkręca.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

To może napiszę jaśniej: ten srebrny bolec wchodzący do bębenka, który jest po lewej stronie rewolweru i chowa się w lufie przy zamykaniu bębenka, ma gwint [-] i jak się dużo kręci bębenkiem (jak przy rosyjskiej ruletce) to ten bolec ma tendencje do wykręcania się. Dlatego czasem trzeba go lekko dokręcić, a jak się całkowicie o tym zapomni, to bębenek z czasem sam całkowicie rozkręci się na kawałki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ciekawi mnie czy miało by sens osłabienie tego rewolweru przez nabijanie "green gazem", czyli odwrotnie niż to się zwykle robi żeby podnieść moc gazówek.

Zamontowanie zaworka na pustej kapsule CO2 chyba jest możliwe i nie skomplikowane (też drogie by nie było). Prosiłbym żeby ktoś kto się zna na tym lepiej wypowiedział się co o tym myśli.

 

Czy już komuś z naszych udało się już zrobić efektywny hop-up?

Edited by Poli Tukasi
Link to post
Share on other sites

zwiołem się za dorobienie hopa w danie 6', troche innaczej niż projekt od francuzów, używam gumki hop od WE starego systemu CB (ten taki paseczek), narazie poprawił się troche zasięg ale potrzebuje jeszcze zrobić stabilniejszy docisk bo narazie troche za słabo "kręci",

 

natrafiłem jednak ja poważniejszy problem i z tym potrzebuję dobrej rady/pomysłu, otóż sama lufa jest ruchoma (na sprężynie dociskowej) i nie jest trzymana przez nic poza tym, w wyniku czego po kilku strzałach zaczyna się obkręcać i system hop-up nie podkręca kuli do góry ale na boki i trzeba co chwile tą lufe znów ustawiać aby hop był dobrze położony

 

byłbym wdzięczny za jakikolwiek pomysł bo moich narazie brakuje

Link to post
Share on other sites

z prowadnicą dobry pomysł tylko jakich materiałów użyć bo mało miejsca,

 

a i jeszcze odnoście tuningu z lizaczków ile tego patyczka do środka wcisnąć, aż po kulkę czy taki długości 2-3mm wystarczy? (pytam bo nie wiem ile lizaków kupić)

Link to post
Share on other sites

A takie pytanie co do lufy zewnetrznej. Pobiewaz zaczeła mi sie ona lekkp ruszac na boki. I niebardzo mam pomysl co z tym zrobic. Nie wiem czy tak jest ogolnie ale w moim przypadku nie da sie wyjac tego pina ktory trzyma lufe z reszta korpusu. Mowie o tym na gorze. Jakies sugestie?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące Dan Wesson, (mimo wszystko przeszkadza mi te 6 strzałów i wyjmowanie łusek) jak szybko da się go przeładować, można zrobić np. jak wystrzelamy podłożyć szybko ładowarkę, wysypać łuski do szybko ładowarki od razu, włożyć 6 kulek i do bębenka?

Link to post
Share on other sites

najprościej kupić sobie zapasowe łuski np. paczkę 25, w tedy przeładowanie nawet ręczne to sprawa chwilki. Co do wysypywania do szybko ładowarki to możesz zapomnieć, nawet ładowanie z niej jest średnio wygodne bo haczy o osłonę bębenka.

Link to post
Share on other sites

przeładowanie da się szybko zrobić ale trzeba potrenować jak z wyszystkim :icon_biggrin:

 

 

mam jeszcze pytanie odnośnie części do dana, chodzi mi o kawałek metalu który trzyma bębenek na miejscu zaznaczyłem to na foto

 

http://imageshack.us/photo/my-images/813/dsc03213q.jpg/

 

 

podczas zabawy wypadło mi i nie umiem zlokalizować w pokoju, czy mógłby ktoś dać namiar na sklep gdzie to kupić albo jak się to nazywa bądź chociaż jakiej długości jest ten pręt?

 

z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Hej! Przeczytalem wczesniej zapytanie o to w jaka kabure upchnac DW. Dzisiaj wlasnie sobie takiego sprawilem (jestem rozczarowany wynokaniem) i upakowalem go w starej kuburze po Berett'cie, czyli cos podobnego do tej w linku http://crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=737 . Przeba bylo jedynie poszerzyc otwor u dolu na lufe ale kilka ciec zyletka i dwa szwy (nie na nadgarstkach) daly rade.

 

Korzystajac z okazji chcialem sie spytac czy ktos moze sie orientuje jak sie montuje szyne pod optyke? Moze jakis link do tutoriala ;) ?

 

Pozdrawiam!

 

 

EDIT:

 

Hej ;) Macie u siebie problemy z zamykaniem bebenka? U mnie jest taki problem, ze bebenek przy zamykaniu uderza o metalowy dystanser wystajacy z lufy. Skutkiem tego jest obity lakier na bebenku oraz trudnosci z otwiraniem i zamykaniem bebenka. Ciekaw jestem czy wszystkie tak maja czy tylko moj jest felerny? Pozdro!

 

Stosuj polskie znaki inaczej będę kasował posty!

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Man Dana 8". Super zabawka, kultowy wygląd, ładowanie łusek - poezja!

Strzelanie w garażu do puszek - bezcenne, ale w terenie to juz porażka, po 20/30m kulka zdecydowanie opada. Brak hopa boli :icon_confused:

Wczoraj zabrałem sie za przeróbkę. Na przemiał poszła lufa G36C, uciąłem jakieś 2mm dłuższą od oryginalnej, żeby swobodniej wychodziła z przodu przez otwór w obudowie. Chciałem trochę zeszlifować lufę tam gdzie gumka, po to by zrobić miejsce na gumkę, ale to bez sensu, bo po prostu sam "kapturek" (przez który kulka wchodzi do lufy) jest za mały wewnątrz i wsadzona gumka, nawet bez lufy wygina się, co spowoduje brak szczelności. Miałem gumkę systemy z oberwanym kołnierzem, przeciąłem ja na pół i zostawiłem tylko nie zaszeroki pasek z wypustką, która wchodzi w wycięcie w lufie i podkręca kulkę..

W pierwszej wersji nad wypustką nakleiłem "łatkę", ale chyba za bardzo by podkręcało (bo ciężko było przepchnąć kulkę) więc zrezygnowałem z patentu.

Oryginalnie lufa jest osadona luźno i moze sie swobodnie obkręcać. Aby to zniwelować wykorzystałem elektryczną łączke do przewodów. Rozmiar idealny, trzyma sie sztywno, można swobodnie przyciąć i dopasować, żeby nie latało.

Papierm zjechałem nadlewy na wewnętrznej stronie lufy zewnętrznej, i dla lepszego poślizgu nalożyłem smaru w miejscu gdzie będzie chodzić "łączka stebilizująca". Aby utrzymać resztki gumki hop-up na miejscu przydała się taśma teflonowa. Po zrobieniu na gumce mumji :cool: i nałożeniu kapturka mozna było zmontować całość.

I tak trzy razy, bo najpierw dałem hopa na dół, a następnie po złożeniu okazało sie, że lufa nie ma luzu do przodu. Trochę sie obawiałem o piny, ale lufa jest sztywna i nie widać oznak zużycia się łączenia.

Jak to teraz strzela (tzn jaki zasięg) dowiem sie jak temperatura troche wzrośnie, bo narazie mamy prawie -10.

Jutro sprawdze na chrono jak to wpłyneło na moc.

 

P1140485.JPG

P1140502.JPG

 

Przydatne linki:

- przerabianie oryginalnej lufy na hop-up ze sniperland.net

- regulacja fps "na śrubkę" z airsoft-krispies.org

Niewiem czy jeszcze mozna linki wklejać? akta srakta? :zastanawia:

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...