Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Panowie a czy da się (i czy już ktoś próbował) wpakować preckę do tego rewolweru?? Pisaliście że wpakujecie ale testów i żadnego info nie ma...

Jakiej średnicy jest oryginalna stockowa lufa w wessonie ??

 

http://www.sniperland.net/bbforum/viewtopic.php?f=24&t=2601

Tu masz instrukcję jak dostać się do lufy. Podejrzewam że wystarczy zorganizować sobie rurkę o odpowiedniej długości i... zamienić.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Panowie a czy da się (i czy już ktoś próbował) wpakować preckę do tego rewolweru?? Pisaliście że wpakujecie ale testów i żadnego info nie ma...

Jakiej średnicy jest oryginalna stockowa lufa w wessonie ??

przecież post przed Tobą napisałem, że zmieniłem lufę i dałem linki do stronek na których było opisane jak to zrobić.

 

Jestem bardzo zadowolony z efektu! Kulki lecą daleko. Hop up "wyszedł" trochę mocny więc muszę używać ciężkich kulek 0,36 , bo lżejsze po przebyciu 20/30m szybowały w górę. Na Wessonie mam teraz zasięg jak na stokowym MP5 galaxy, tyle, że mp5 do pokonania tego dystansu używa 0,25g.

Po założeniu lufy i gumki na 0,20 pokazało mi 535/540fps więc zbytnio fps nie ubyło.

Nie wiem ile ma stokowa lufa, ja zamontowałem zwykłą 6,08 od g36c, bo taka sie akurat walała po chacie. Poza tym nie wiedziałem jaki będzie efekt, wiec nie chciałem poświęcać precki.

Link to post
Share on other sites

Cze.

Nie spodziewałem się tego ale...i ja padłem ofiarą uroku rewolwerów. To przyszło tak nagle...

Ale do rzeczy. Stoję przed wyborem repliki. Albo opisywany tutaj Dan Wesson 4 lub Colt Python 357 Magnum od TM.

Plusy obu replik to nie wątpliwy wygląd w którym od razu można się zakochać.

Jednak DW jest tańszy i na CO2.

Python w tej chwili kosztuje 600zł i jest na gas HFC134a.

Obie są piękne ale 600zł za rewolwer to trochę przesada. Poradźcie mi. I czy wasze repliki DW są humorzaste czy z czystym sumieniem mogę go wybrać?

 

Czytałeś w ogóle tematy o tych 2 replikach? :bialaflaga:

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Osobom wahającym się między DW a rewolwerem TM polecę rewolwer od Tanaki. Jeszcze droższy ale WARTO. A od teemki już niewiele droższy. Sam ostrze sobie zęby na jakiś, jeszcze nie wiem który ale albo 4 albo 6 cali.

 

Pythona od TM ładowałem normalnie, top gazem. Z resztą co mi z rewolweru mającego 530fps...

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Przez chwilę miałem 6", ale jednak był za mały.

Mam 8", jest zaj...a! I widok ludzi gdy z tego strzelasz - bezcenny :cool:

Po przerobieniu na "hopup"zasięgiem jest zbliżony do aeg-a wiec można sobie poużywać w lesie.

A zmniejszenie fps w wessonie jest banalnie proste i w pełni odwracalne.

Wystarczy wsadzić w łuski patyczki po lizakach "cupaczups", a jeżeli chcemy jeszcze precyzyjniej to potrzebna śrubka i nakrętka i chwila pracy:

opis przeróbki: link do zmniejszenie fps

Niewiem czy to normalne, ale 6" miała lekki luz na obudowie lufy, zlikwidowałem poprzez umieszczenie w łączeniu lufi i korpusu kawałka blaszki (ze szczelinomierza).

W 8' zero luzu, pięknie strzela.

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

Mam zamiar kupić ten rewolwer w wersji sześciocalowej,przewertowałem to forum,ale mam jeszcze pewne wątpliwości:

 

-Zmniejszanie FPS-

Czy metoda "chupa-chupsowa" pozwoli pomniejszyć moc do 350-360 FPS?

Jeśli tak,to ile tego patyczka trzeba wsadzić w łuskę?

Jeśli nie,to czy można kupić bardziej miękką sprężynę np. w Castoramie?

 

-Zwiększenie celności-

Czy po zmniejszeniu FPS,celność ulega jakiemuś pogorszeniu?

I czym najlepiej naciąć lufę,aby zrobić otwór na "Hop-up",jakiej średnicy powinien być,i jakiego O-ringa trzeba użyć(nie mogę się przebić przez język francuski)?

Czy jest to konieczne od początku,jeśli to broń boczna?

 

-Pytania ogólne-

Jak z niezawodnością?

Czy coś lubi się psuć,czy wszystko zostaję w porządku?

Jak z konserwacją?

 

Sorry za tyle pytań,ale wolę się dowiedzieć :icon_biggrin:

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edited by warat
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć!

W tej chwili mam już drugiego Wessona 6". Pierwszy był czarny - nie polecam. Odbija się lakier na bębenku nawet jeśli bardzo się starasz go nie schacharzyć. W dodatku trafiłem na jakiś wybrakowany egzemplarz. Lufa kiwała się w jarzmie, przy odciąganiu kurka wyginało bębenek na zawiasie a sam kurek po odciągnięciu stawał skośno w poprzek rewolweru. Sprzedałem, dołożyłem kilka dyszek i u Vip1977 na allegro zamówiłem chromowanego. Jak dla mnie to jest właśnie ten efekt, który powinien być wywoływany przez rewolwer (świetnie wygląda na stojaku na półce). Do tego uprzedziłem sprzedającego, żeby zwrócił uwagę, czy wysyłany do mnie egzemplarz nie ma tych samych wad co poprzedni. Dostałem świetną sztukę! Strzela idealnie! Wszystkie mechanizmy pracują precyzyjnie i bez tandetnych luzów. Zasięg na świeżym naboju CO2 oscyluje gdzieś w okolicach 40m na kulkach 0.2. Nie mierzyłem tego dokładnie, ale hala w której wynajmuję magazyn ma wymiary 50/20m a ja strzelałem wzdłuż ściany :) Z własnego doświadczenia mogę szczerze polecić Dan Wessona, ale najlepiej dokładnie pomacać kupowany egzemplarz. Pozdro.

 

@Ukesu - Bębenek jest na śrubie na normalnym prawym gwincie. Da się również wyjąć go mijając ogranicznik. Trzeba tylko odpowiednio pomanewrować :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

 

-Zmniejszanie FPS-

Czy metoda "chupa-chupsowa" pozwoli pomniejszyć moc do 350-360 FPS?

Jeśli tak,to ile tego patyczka trzeba wsadzić w łuskę?

Jeśli nie,to czy można kupić bardziej miękką sprężynę np. w Castoramie?

 

-Zwiększenie celności-

Czy po zmniejszeniu FPS,celność ulega jakiemuś pogorszeniu?

I czym najlepiej naciąć lufę,aby zrobić otwór na "Hop-up",jakiej średnicy powinien być,i jakiego O-ringa trzeba użyć(nie mogę się przebić przez język francuski)?

Czy jest to konieczne od początku,jeśli to broń boczna?

 

-Pytania ogólne-

Jak z niezawodnością?

Czy coś lubi się psuć,czy wszystko zostaję w porządku?

Jak z konserwacją?

 

Sorry za tyle pytań,ale wolę się dowiedzieć :icon_biggrin:

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

- metoda na śrubę lepsza, osiągnąłem wynik pozwalający na strzelanie w budynkach/CQB, w 15s mogę podkręcić do ponad 500 jeśli chcę strzelić na większy dystans. Choć mam 6" więc średnio się do tego nadaje. Będę przerabiał tak żeby mieć regulację 350-700 do egzekucji larpowych i postrachu w budynkach (hałasem, nie bólem).

 

- to rewolwer, i tak masz max 6 strzałów mierzonych i się chowasz więc strzelanie bez hopup na duży dystans jest ciężkie.

Jak będę miał zapas kasy to rozważam kupno 8" precka i hop, albo czegoś na 8mm.

Średnio nadaje się na boczną, Raczej na zapasową.

 

-Nigdy nie czyściłem ani nie oliwiłem, nigdy nie sprawił żadnego problemu. Jeszcze nie waliłem w zimie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Właśnie zdemontowałem swoją regulację na śrubę (do 380 schodziło) i przerobiłem na 700 (teoretycznie bo nie strzelałem jeszcze). Do tego dorobiłem lufę dłuższą z castoramy :), lekko schowaną w masywnym tłumiku.

Jak wszystko się jutro uda to skończę budowę i wrzucę oba poradniki + może coś o szyciu kabur do rewolwerów.

 

Obecnie replika jako demoralizator, tak larpowo jak i do zdejmowania nierealistycznych osłon balistycznych.

No i lans oczywiście. Jak wszystko będzie śmigać wstawię jakąś prekę do środka oczywiście.

 

Zainteresowanym mogę rozwinąć termin nierealistycznej osłony balistycznej :D

Link to post
Share on other sites

Acha, podobne informacje znajdują się w tym temacie 2 strony wstecz bodaj. Znalezienie informacji to nie problem, podejrzewam że nie każdy czuje się pewnie grzebiąc i przerabiając rzeczy w swojej replice. np. ja nie otwieram gearbox-a w swoim elektryku. Z gazówką jakoś nie miałem tego problemu.

Link to post
Share on other sites

Pewnie mógł bym ci to zrobić, zależy tylko jaka lufa i na jakiej dokładnie zasadzie ma działać ta gumka.

Jeśli lufa z aeg-a i "przyklejoną" częścią gumki w odpowiednim miejscu to mogę to załatwić.

Jeżeli kierujesz się moim zdjeciem z poprzedniej strony, na którym widac naklejoną "łatke" to odrazu informuje, że nie tędy droga.

Przy takim rozwiązaniu hop-up jest za mocny i wyp...a kulki w kosmos, nawet 0,36.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Panowie, właśnie nabyłem DW 4''. Jest to moja pierwsza replika gazowa (CO2). Z racji tego poproszę ekspertów o udzielenie kilku odp. na pytania, które chodzą mi obcenie po głowie.

 

1. Czy to normalne, że po załadowaniu CO2 przez kilka (10-15) sekund słychać jeszcze uciekający gaz (charakterystyczne "syczenie" słyszalne nawet po szybkim dokręceniu naboju na maksa)? Tak było dziś po pierwszym załadowaniu CO2 do repliki.

2. Czy zostawianie repliki z częściowo nabitą kapsułą CO2 może w jakiś sposób zaszkodzić replice?

3. Jak zatroszczyć się o ten sprzęt by przedłużyć maksymalnie jego żywotność? W jaki sposób czyścić i smarować? Z tego co wiem istnieją kapsuły zawierające jakiś smar (ew. czyszczące)... Pytanie tylko jak często i w jaki sposób je używać?

4. Na które części zwracać szczególną uwagę i obchodzić się z nimi delikatnie? Z tego co wiem (i widać) śróba dokręcająca CO2 jest dość kiepska. Zdaje, się że ktoś wspominał też o konieczności dokręcania bębna, który lubi czasem łapać luz. Czy coś jeszcze?

5. DW w wersji 4" to jakieś 420 fps'ów. W jaką amunicję celować? Zdaje się, że 0,25 powinno być OK, ale czy warto bawić się także w coś cięższego? Zaznaczam, że replika nie będzie używana na strzelankach. Chodzi tu raczej o sianie do tarczy itp.

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie co i jak :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, właśnie nabyłem DW 4''. Jest to moja pierwsza replika gazowa (CO2). Z racji tego poproszę ekspertów o udzielenie kilku odp. na pytania, które chodzą mi obcenie po głowie.

 

1. Czy to normalne, że po załadowaniu CO2 przez kilka (10-15) sekund słychać jeszcze uciekający gaz (charakterystyczne "syczenie" słyszalne nawet po szybkim dokręceniu naboju na maksa)? Tak było dziś po pierwszym załadowaniu CO2 do repliki.

2. Czy zostawianie repliki z częściowo nabitą kapsułą CO2 może w jakiś sposób zaszkodzić replice?

3. Jak zatroszczyć się o ten sprzęt by przedłużyć maksymalnie jego żywotność? W jaki sposób czyścić i smarować? Z tego co wiem istnieją kapsuły zawierające jakiś smar (ew. czyszczące)... Pytanie tylko jak często i w jaki sposób je używać?

4. Na które części zwracać szczególną uwagę i obchodzić się z nimi delikatnie? Z tego co wiem (i widać) śróba dokręcająca CO2 jest dość kiepska. Zdaje, się że ktoś wspominał też o konieczności dokręcania bębna, który lubi czasem łapać luz. Czy coś jeszcze?

5. DW w wersji 4" to jakieś 420 fps'ów. W jaką amunicję celować? Zdaje się, że 0,25 powinno być OK, ale czy warto bawić się także w coś cięższego? Zaznaczam, że replika nie będzie używana na strzelankach. Chodzi tu raczej o sianie do tarczy itp.

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie co i jak :icon_smile:

 

Ad.1 Takie zjawisko nie powinno mieć miejsca.

Ad.2 Tego nie powinno się robić, z uwagi na szybsze zużycie uszczelki kapsuły.

Ad.3 Smarować uszczelki. To przede wszystkim. Mechanizmy również, ale bez przesady z ilością smaru. Kapsuł czyszczących nie używam.

Ad.4 Śruba dokręcająca nabój co2 daje radę, u mnie działa już trzeci rok i póki co nic się nie dzieje. Należy jednak dokręcać z wyczuciem. Bęben faktycznie czasem sie poluzowuje. Ogólnie u mnie wszystko działa bez większych problemów.

Ad.5 Jeżeli chodzi o kulki to ja używam ciężkich 0,30 i 0,36 g, (mam wersję 6 cali). Celność jak na rewolwer bez systemu hop-up jest wówczas zadowalająca. Moim zdaniem minimum to 0,28.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...