Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części do samoróbki :D


Recommended Posts

Witam

Znalazłem w warsztacie takie coś:

 

obraz001ici.th.jpg

 

obraz003f.th.jpg

 

obraz002vym.th.jpg

 

Jest to część od krzesła, część odpowiedzialna za regulowanie wysokości. Obecnie buduję mosina i bardzo długo zajęło mi polerowanie części wewnętrznej cylindra. W tym urządzeniu jak podejrzewam wnętrze jest wypolerowane i po przeróbkach nadawałoby się na cylinder. Mam jednak problem gdyż nie wiem jak to rozebrać. Nie wiem również czy w środku jest jakiś gaz który by mógł zrobić "bum" przy probie przecięcia tego kątówką. Czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie jak to rozebrać i czy to ma sens?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dokładnie, tam na rozsuniętym tłoku jest śmieszne ciśnienie, a temu gościowi z linku wybuchło po tym jak na to "skoczył" tak? Czyli tłok wtedy był maksymalnie zciśnięty, więc ciśnienie było bardzo duże, a że kszesło kiepskiej jakości, to nie wytrzymało i jeb. Nieszczęście. Także nie ma czego się bać.

Link to post
Share on other sites

Chcielibyście misiaczki :P

Więc tak... Nie chciało mi się bawić brzeszczotem więc używając kątówki przeciąłem amorka od strony tego pręta, ok 5mm od końca. Pssssyk! Przestraszyłem się trochę ale nic poza tym. :D Wewnątrz była jeszcze jedna cieńsza rurka, jakieś zaworki z oringami i tyle. Najważniejsze że są to elementy idealnie wypolerowane w środku co czyni je świetnym materiałem do konstruowania mechanizmów do springów za co się ochoczo biorę i zdam relację kiedyś.

Dzięki za rady i przestraszenie mnie wizją pręta w d*pie bo byłem ostrożny jak rzadko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...