Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Właśnie docisk jest realizowany jest przez dociśnięcie komory prawie na sztywno do GB, ja daję uszczelki między lufę zewnętrzną a komorę tak że trzeba zaprzeć lufę o ziemię zaprzeć się o kolbę i dopiero można pina włożyć ;) Tak że komora jest na sztywno opierając się o lufę zewnętrzną przejmuje część energii którą otrzymuje przednia ściana GB.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja podpatrzyłem u jednego znajomego i zacząłem stosować taką metodę, ze tuż pod miejscem, którędy wychodzą kable na front, przylepiam kawałek dość twardej gumy w kształcie prostokąta i grubości około 2,5-3mm. I nie ma "uja" we wsi. Komora siedzi sztywno jak pal w Azji. Chcecie fotkę jak z grubsza to wygląda?

 

Dzisiejsze cuda dokonane przez kosmiczny, gumowy docisk to wyniki serii 20 strzałów na stockowej emce G&P wyglądające tak:

376 376 376 376 377 376 376 376 375 376

376 377 376 376 376 375 376 376 377 376 fps.

Link to post
Share on other sites

GB wraz z komorą HU robił kiedyś ProWin (nie wiem czy jeszcze czasem nie robi), kiedyś były do kupienia nawet w Polsce (ASG Shop miał chyba).

Kumpel takie coś wsadził sobie do G&G GR16r4, śmigało pięknie, dodatkowo bardzo łatwo można było wymienić sprężynę główną.

 

Niestety, któregoś pięknego dnia się wkurzył na słabe osiągi giwery i rzucił ją na glebę.

Pogieła się górna i dolna połówka body a wraz z nią właśnie ta zintegrowana komora HU.

Link to post
Share on other sites

Ja mam (w sensie nie wymyśliłem, ale mi zrobiono :P) na to trochę inny patent - oring okręcony wokół lufy wewnętrznej tuż przy komorze. Do tego kawałek filcowej podkładki pod nogi mebli przyklejony między gearboxem a komorą - bo dysza była nieco za długa.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy jeden taki jak do tłoka rozetnij nawiń tak z półtora obrotu zawiń teflonem. Jak za dużo to skróć rozciętego oringa i próbuj dalej. Ja twojego patentu nie zastosuje bo mam dwu częściową komorę TMa ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

hmm ciekawe patenty tylko powstaje pytanie czy wszystkie magi będą dobrze podawać ??

 

Kumplowi składałem eMkę i miał komorę KA tam jest dodatkowy oring (po zew. stronie)jeszcze dookoła końcówki w którą wchodzi dysza czasami się ona wsuwała do przedniej części GB tak że w sumie uzyskany efekt był zbliżony do GB Pro-Wina. Taka prawie zintegrowana komora HU ze szkieletem GB.

 

Jeżeli patenty o których mówicie będą działały z wszelakimi magazynkami to chyba będzie rozwiązanie na problem opisany w tym temacie : > Niestabilność osiągów M'ek jako karabinów wyborowych., Co na to wpływa? ( http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=46013&hl= Polecam 7 post)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam Panowie, ciekawie piszecie i w zwiazku z tym troche sie przyjrzalem swojej PJtce M16A4. Gumka czarna systema, komora KA, precka prometheus. Krakmani niby robia w tym jakis bore-up itp czary mary. Kulki G&G 0.25 niesie mi na 38-40m (zmierzone), a potem czesc spada albo tez leci gdzie chca.

 

W czym sęk? Piszecie ze dysza z GB ma dociskac do kolnierza gumki w komorze. No wiec wzialem suwniarke i oto co mi wyszlo.

 

Dysza z GB wystaje poza korpus na 9.6mm, natomiast w komorze od krawedzi do gumki jest 18mm a komora wchodzi na 2.8mm do GB czyli 18mm minus 2,8mm daje 15.2mm vs 9.6mm dysza = 5.6mm "próżni". Wiec gdzie ten docisk ? Bo ja czuje ze mi komora lata na boki jak ja "docisne" recznie do sciany GB. Oring z komory tez nic nie uszczelnia po wlozeniu do GB bo tam jest lekko 1mm luzu.

 

Inaczej jeszcze.

Od konca dyszy do jej pierwszego kolnierza "schodka" (tego na srodku) jest 10.6mm, a od wylotu komory do pierwszego zwężenia 9.4mm czyli znow mamy 1.2mm niedokladnosci, dysza jest za krotka.

 

Poprawcie mnie jesli cos bełkocze bez sensu. Czy dysze da sie wyciagnac samemu czy trzeba do tego rozebrac GB ? Bo jesli tak to chyba bede musial to wyslac do Taiwanguna.

 

W przyszlym tygodniu dostane chronograf to zobacze czy to ma przynajmniej te obiecane 430fps.

 

PS. Na dystanserze z wkladu do dlugopisu niesie mi jakby dalej niz na standardowym z rurki gumowej. :)

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

nie moge, giwera ma 6miesiecy chyba ze potraktuje to jako reklamacja na gwarancji. Ale poczekam jak bede mial swoj miernik. Zaloze najpierw lufe PJ z komora, potem precke z komora KA i porownam osiagi. Jak FPSy beda nie te to poleci z oprem do Taiwanguna.

 

Wychodzi na to ze musialbym miec dysze od AUGa ? Bo ma 24.8mm a od M16 maja 20.8mm.

 

No ale przeciez moja Mka nie moze byc jakims wyjatkiem. Jak jest u was ?

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

zgadza się, mam prawie zerowa wiedzę, ale wciąż się uczę, a wiedzę najlepiej zdobywać praktycznie. Niemniej jednak umiem używać suwniarki. Poza tym już na oko, jeśli coś wychodzi z komory z tłokiem i ma dmuchać gdzieś dalej w coś, a miedzy tym detale sobie latają jak chcą, to mnie to zastanawia i do tego wiedza nt. jak rozebrać GB czy replikę do ostatniej śrubki mi nie jest zbyt potrzebna. No bo mi nie powiesz, że jeśli dysza jest za krotka i jakoś podejrzanie (nie)spasowana to wszystko jest ok ?

Wiem, ze nic nie wiem i może właśnie tak ma być, choć bardzo bym się wtedy zdziwił.

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie, bo pisaliśmy o tym jaki kształt musi mieć końcówka dyszy w zależności od komory/repliki, mało tego jeszcze różne gumy hopa wtedy różnie pasują, mało tego całość dopiero leży dobrze w komorach eMkowych najczęściej wtedy jak się komora opiera o GB, mało tego dysza uszczelnia się na kołnierzu gumy (a bynajmniej tam powinna) i nie ma różnicy czy oring będzie właził na wcisk w obudowę GB, czy będzie tam kilometrowa szpara.

 

Poczytaj sobie na różnych forach, w sklepach w pomocy itp, itd, a później bierz się za rozbieranie i pomiary. Bo co z tego, że potrafisz trzymać suwmiarkę, jak nie wiesz gdzie ją wetknąć i do czego przyłożyć.

Link to post
Share on other sites

Wiem, poczytam i poczekam na chronograf i wtedy bede kombinowal dalej.

Niemniej jednak Wy tu rozprawiacie o takim czy innym ksztalcie konca dyszy i gumki, a moja nawet tam nie dochodzi. Ciebie to nie zastanawia ? Bo mnie troche martwi. Nie zeby te 40m to bylo malo w warunkach lesnych ale jak moze byc wiecej to plakac nie bede.

Mam tez na tyle bujna wyobraznie drogi Tuksiaku, ze wiem jak sie to powinno uszczelniac i dlaczego to ma taki, a nie inny ksztalt (dysza i komora i gumka). No i wlasnie dlatego mnie to martwi bo ja tu sie szczelnosci doszukac nie umiem w tym konkretnym miejscu.

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Dobrze, ale po tym co pokazałeś w temacie o replice, wnioskuję, że nie wiesz dokładnie jak to z tym jest ;-). A dysza dojdzie jak jest długa emkowa, spokojna Twoja rozczochrana, tylko jej na to pozwól ;-). Bo nie mam pojęcia jak przy zmontowanej prawidłowo replice, tak dokładnie do 2 dych to zmierzyłeś ;-), jeszcze zwykłą suwmiarką.

Link to post
Share on other sites

Tam sie przyznaje ze dalem czadu i poszedlem na zywca. Za to w TYM temacie juz zyskalem pojecie jak dysza ma stykac sie z gumka w komorze prawidlowo.

 

A jak zmierzylem ? No przeciez mam kolbe z GB i wystajaca dysza, mierze od konca dyszy do scianki zewnetrznej GB do ktorej przylega komora HU i wychodzi X (glebiej komora nie wejdzie przeciez bo jak). Potem wkladam miernik glebokosci suwniarki wgłąb komory az do kolnierza gumki i wychodzi Y, potem mierze ile z tego wymiaru Y wchodzi do srodka GB, odejmuje i wychodzi wymiar Z ktory powinien sie rownac wymiarowi X dyszy GB. To chyba logiczne. Gdybym mial baterie w drugiej suwniarce, wymiary byly by z dokladnoscia do setnej milimetra :)

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy dysza w momencie pomiaru jest napewno w pozycji maksymalnie wysuniętej. Gearbox mógł się zatrzymać w różnej pozycji, nawet, jeśli ostatni strzeł oddałeś na singlu.

Dysze różnych producentów różnią się długościami, ale są to różnice jedynie rzędu części milimetra.

 

Inna rzecz, którą możesz sprawdzić to to, czy dysza nie ma zbyt dużej średnicy zewnętrznej i przez to nie blokuje się przed wejściem do "końca" komory.

 

Komory King Arms są problematyczne jeśli chodzi o dopasowanie dysz, sam walczę z tym problemem (co opisałe w innym poście).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...