Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poczytaj sobie, bo pisaliśmy o tym jaki kształt musi mieć końcówka dyszy w zależności od komory/repliki, mało tego jeszcze różne gumy hopa wtedy różnie pasują, mało tego całość dopiero leży dobrze w komorach eMkowych najczęściej wtedy jak się komora opiera o GB, mało tego dysza uszczelnia się na kołnierzu gumy (a bynajmniej tam powinna)

To powinna czy nie powinna?

Ja mam komore Promyka i na Borku Systemy mam 520fps i rozrzut 2, czasem 3 fps ;)

 

Pozdrawiam.

Nie temat o twojej replice i nie o tym mowa co masz w środku.

 

Prosty schemat, włóż samą dyszę i zatkaj koniec lufy i dysze palcem, spróbuj zassać powietrze, jak zrobi się podciśnienie to jest ok, jak nie, zmień gumkę bądź dyszę, metoda prób i błędów

Tak miałem też w swojej emce, taką metodą doszedłem że gumka systemy jest tutaj do kitu a natomiast gumka zielona G&G zdała egzamin.

Link to post
Share on other sites

Masz rację odpowiedź mało jasna. Cały układ tłok--->cylinder ---> dysza powinien się uszczelnić na kołnierzu gumy. Któraż to znowuż powinna leżeć ciasno w komorze hopa, oraz na lufie, aby jakieś lewe powietrze nie wydostawało się pomiędzy nią, lufą, a komorą. W takim to przypadku to czy komora ma oringi od strony GB i maga, czy ich nie ma, jest bez znaczenia. End kropka ;-).

A u Kolegi jak była by szpara ponad 1 mm to całą para szłaby w gwizdek i ta kulka, to nie miała by siły wytoczyć się z lufy przy podkręconym hopie ;-)(dobra siłę by miała, ale ubytek byłby większy niż 60 fps IMHO).

 

A ogólnie Marcinek jest jak mówisz, że się trzeba nakombinować i dlatego nie lubię się w eMkach grzebać ;-).

Link to post
Share on other sites

Meteoryt dobiłeś mnie z tym mierzeniem dyszy gdy siedzi w GB, jesteś moim miszczem ;-). Dysza jest najbardziej wysunięta, gdy GB wykona pełny jeden cykl (czysto teoretycznie), bo praktycznie gdy go wykona to siła bezwładności pcha zębatki dalej i często gęsto tłok troszkę rusza się w tył, a z nim poprzez zębatkę tłokową popychacz z dyszą i w większości przypadków dysza się cofa po jednym strzale na ogniu pojedyńczym.

 

Ogólnie na temat doszczelniania i sprawdzania szczelności jest kupę info w tym też troszkę mojego na forum (ciekawy sposób, marcinek83 na sprawdzania szczelności kołnierz<<dysza ;-)), także...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobry wieczór :) , ja z zapytaniem.Przeczytałem cały wątek. mam replikę M4 z G&P, z metalową walcową dyszą , mam teraz tam gumkę SYSTEMY , miałem problemy ( mam tam tez komorę KA ), Zamierzam wstawić dysze GUARDER'a. czy ktoś testował tę gumkę z tą dyszą , w podobnym układzie i może coś powiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Kombinacje alpejskie, z komorą KA masz loterię, osobiście nie mogłem jej dopasować do 2 emek, skoro u Ciebie działa, nie zmieniaj nic, co do gumki systemy, odradzam, jest bardzo "przebojowa" weź zieloną G&G, u mnie śmigała przy 390fps i przy 600fps też świetnie sobie daje radę. Co do dyszy, o ile pamiętam to dysza G&P jest uszczelniona ( btw. a widziałeś kiedyś kwadratową? ) Chcesz coś zmienić to kup gumkę G&G, co do dystansera, zaraz Grzechotnik Ci powiem gdzie i jaki montował, typ H roolz ;)

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Jako ciekawostkę to napiszę, może ktoś sobie jakieś wnioski z tego wysnuje...

Ostatnio pekła mi plasticzana dysza od zestawu BU DF , wiec włożyłem kawałek miedzi w tokarkę i heyah. Dotoczyłem sobie ładną dyszkę, idelanie pod wymiar, tak ze trzyma kompresje bez oringa wewnetrznego ale nie to jest ważne...

 

Najpierw jedna zepsułem bo za bardzo roztoczyłem środek i wlaśnie nie trzymało kompresji....ale jakoś tak nie chciałem jej wyrzucać. Nie zdążyłem na niej zrobić żadnej fazki - ma po prostu płaskie czoło - kat prosty.

A że mam rozdłubany gearbox to postanowiłem ją sprawdzić jak się zachowuje z moją gumką czarną systemy...

 

No i co ciekawe....to to, że jest to szczelne. Miedzy gumka a dyszą oczywiście, bo między dyszą a głowicą cylindra nie ;]

 

Patrząc do środka różnica jest taka,że ta z płaskim czołem bardzie "fałduje" gumkę, po prostu kiepsko się układa.Na dyszę z fazką ładniej nachodzi guma - mniej więcej tworząc równy kołnierz dookoła dyszy. Co nie zmienia faktu że na tej płaskiej też strzela, wynik "na oko" identyczny - nie mam chrono. Tyle że po paru strzałach zaraz wyciera się smar miedzy dyszą, a głowicą i gubi kompresje, czego nie ma w tej juz "poprawionej". Nie mnie jednak mój wniosek jest taki, z resztą tak jak napisali poprzednicy, że ta fazka nie ma aż takiego znaczenia ,jak dobranie elementów i "spasowanie" ich. Czyli chyba ważniejsza jest gumka, która bedzie miała wiekszą "tolerancje na różne dysze" - ot taka moja mała konkluzja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jaką dyszę polecacie do gearboxa v3 w AK? Cena do 50zł, z góry dzięki. :icon_smile:

Pasującą...

 

A tak na serio to szukasz dyszy do Cymy czy Boya ?? BU czy NBU ? Plasticzaną czy mosiężną ??

 

Ostatnimi czasy zauważam straszny problem w konstruowaniu pytań odnośnie sprzętu/tuningu/porad etc na tym forum....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wertowałem i nie mogłęm znaleźć, więc podepnę tu, żeby nie dublować wątków.

Wie ktoś może jaka powinna być długosć dyszy do Mk12 boyia ( stary egzemplarz, sprzed jakichś 6 lat z GB V2 )? Jakimś cudem, w egzemplarzu który posiadam dysza została zmiażdżona i nie idzie pomierzyć jej długości a niestety nie mogę się dokopać do tego info na naszych forach ( natomiast zagraniczni podają bardzo różne wartości, czasem wzięte z kosmosu ).

Pozdrawiam.

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...