Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propan, Green Gas, CO2


Recommended Posts

Albo inaczej: Dzisiaj byłem kupic butlę z CO2 i zobaczyłem wieeelką butlę z propanem, na moje pytanie "ile kosztuje litr" uzyskałem odpowiedź 8zł :F gdzie butla 400g kosztuje 40zł. Kupujesz butlę taką wielka nie wiem ile kilo waży, przychodzisz do punktu wymiany, dają Ci pełną butle za opłatą ofcourse, potem na allegro kupujesz butle 20oz (do paintball) i adapter koniecznie ten http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1290

DO tego jakaś przetoczka zakupiona w hydraulicznym i z głowy. Uprzedzam że jeśli coś spieprzysz masz wielkie bum :P

Opcja dla kogoś kto strzela tylko na gg. W sumie w 280zł mieścisz się i masz na spokojnie rok może dwa strzelania.

 

 

A robiłeś to czy "widziałeś na allegro butle, dodam to i może się uda"?

Szukam konkretów - takich jak dałem w linku.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie ,mianowicie butle co2 z markerów mają zawór igłowy, jeżeli nakręcimy samą przejściówkę to jak gaz dostatnie się do środka z butli 11 kg? Chodzi mi o sztywne połączenie butla butla za pomocą przejściówek z hydraulika.

 

Czy w takim wypadku trzeba zastosować butle z zawroem on/off która ma czy nie ma zaworu igłowego? (uświadomcie mnie)

Edited by eso
Link to post
Share on other sites

(...)

Czy w takim wypadku trzeba zastosować butle z zawroem on/off która ma czy nie ma zaworu igłowego? (uświadomcie mnie)

Nie, butla paintballowa z zaworem on/off nie ma zaworu igłowego, bo jak sama nazwa wskazuje, ma już zawór on/off. Krótko mówiąc: albo jedno, albo drugie.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Znalazłem fajny kalkulator dla czynnika r410a.

Aby broń strzelała dobrze trzeba mieć ok. 100 psi, moje m4 wali juz całkiem nieźle przy 80.

 

Poniżej tabela ciśnień dla temperatur:

Temp.:				Ciśnienie par:
		Propan	 R410a	R134a(słaby GG)
(oC)		(psi)	  (psi)	  (psi)
-23.3		17		 37		 1
-17.8		24		 48		 6
-12.2		34		 63		 11
-6.7		 42		 79		 18
-1.1		 53		 98		 26
4.4		  65		 119		34
10.0		 78		 143		45
15.6		 93		 171		57

21.1		 110		202		70

26.7		 128		238		86
32.2		 150		276		103
37.8		 177		320		123

 

Teraz następuje problem - Jak przelać czynnik z np. takiej butli do magazynka?

nevada_R410A.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli napełnisz magazynek od hi-capy sprężonym powietrzem, zdechnie ci na bank zawór napełniający, zawór spustowy raczej nie ale nie oddasz ani jednego strzału bo iglica nie ma takiej mocy by zbić zawór. Po napełnieniu magazynka strzelisz może 3 razy jeśli jakoś Ci się uda, a dlaczego? Bo powietrze inaczej się rozpręża a niżeli propan (greengaz).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Magazynek od siga p226 nabity do 20 bar to raptem dwa strzały.

Podłączałem też butlę nabitą do 30 bar ale iglica nie zdołała zbić zaworu przy tym ciśnieniu, za duża siła działa na zawór. Po zmniejszeniu ciśnienia w butli do 20 bar da się strzelać i kulki rozbijają butelkę po bro z 10m.

Jest różnica w wielkości grzybka w zaworach na green gas i na co2 bo ciśnienia są różne, w co2 jest mniejszy żeby działała na niego mniejsza siła

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wracając do CO2...

 

Średnio się na tym znam lecz poczytałem trochę o używaniu GG/propanu/CO2 i wiem że jeśli chciałbym używać do swego gaziaka na GG dwutlenku to potrzebny mi jest reduktor ciśnienia.

 

Tak więc czy wiecie może czy w tej "zabawce" http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1935

pokrętło regulacyjne służy właśnie do redukcji ciśnienia czy tylko do przepustowości zaworu?

I w takim razie czy ma tu znaczenie długość ładowania magazynka tym adapterem i jak bardzo wpływa ona na ciśnienie jakie jest w magu?

 

I druga sprawa, czy jeśli podaje się CO2 o zredukowanym ciśnieniu do maga to czy starczy go na więcej?

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Tak to redukuje ciśnienie. Jednak nie załadujesz tym magazynka gazem skroplonym, więc będziesz miał jak koledzy pisali wyżej, magazynek na kilka strzałów :)

 

No i przepustowość zaworu to zupełnie inny parametr niż redukcja ciśnienia :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

Czyli chcąc mieć możliwość "strzelania ze skroplonego CO2" za pomocą tego Madbulla potrzebuję takiego adaptera z zmienionym zaworem igłowym na przejściówkę do wężyka plus wężyk wmontowany w magazynek?

Mam nadzieję że ten zawór da się z tego adaptera zdjąć...

 

potem problemem może być zamontowanie tego systemu do magazynka... chyba że jakiś tokarz się tym zajmie. Zobaczymy..

Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli chcąc mieć możliwość "strzelania ze skroplonego CO2" za pomocą tego Madbulla potrzebuję takiego adaptera z zmienionym zaworem igłowym na przejściówkę do wężyka plus wężyk wmontowany w magazynek?

Mam nadzieję że ten zawór da się z tego adaptera zdjąć...

 

potem problemem może być zamontowanie tego systemu do magazynka... chyba że jakiś tokarz się tym zajmie. Zobaczymy..

Dzięki ;)

Primo to aby CO2 było cieczą w temperaturze normalnej (pokojowej) to musi mieć ciśnienie rzędu 60 atm.

Jeżeli chciałbyś strzelać skroplonym CO2 to dwutlenek węgla musiałby mieć ciśnienie ok 8atm a przy tym ok. -55*C

 

http://www.linde.com/International/Web/LG/...od%20wykres.jpg

 

 

 

I przy każdym strzale ciśnienie spada. nie jest tak, że przy dziesiątym strzale gwałtownie ciśnienie spadnie do 1bar albo 0bar

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Witam, przypomniałem sobie, że w wakacje kupiłem małą kuchenkę polową (propan-butan) i mam do niej 2 dwulitrowe butle propanu z butanem. One mają czyste wejście, taką dziurkę bez żadnego dyfuzorka czy czego tam trzeba. Czy istnieje możliwość zasilania takim cudem repliki na GG ? Naturalnie przejściówkę jaką trzeba mógłbym kupić. Nie wiem tylko czy moc jest ta sama i czy replika mi się od tego nie zepsuje. Co o tym sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Witam, przypomniałem sobie, że w wakacje kupiłem małą kuchenkę polową (propan-butan) i mam do niej 2 dwulitrowe butle propanu z butanem. One mają czyste wejście, taką dziurkę bez żadnego dyfuzorka czy czego tam trzeba. Czy istnieje możliwość zasilania takim cudem repliki na GG ? Naturalnie przejściówkę jaką trzeba mógłbym kupić. Nie wiem tylko czy moc jest ta sama i czy replika mi się od tego nie zepsuje. Co o tym sądzicie ?

 

Jak czyste wejście?

Takie jak tu?

http://www.airsoft-innovations.com/images/...I-GG-GO-A-L.jpg

 

Czy w ogóle masz taką butlę?

http://www.galineo.pl/components/com_virtu...t/4049_c206.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...