Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propan, Green Gas, CO2


Recommended Posts

1psi = 0,068947bar

Adapter masz na kapsuły co2 rozumiem?

Przykładowo, kapsuła co2 ma ciśnienie ok. 80bar max, przy czym najczęściej jest tam wbite 60-70bar. To daje ok 1000psi.

Greengas zwykły ma ciśnienie o połowę niższe niż co2, a te powergreen maja ok 40bar ~600psi.

 

Dlatego też repliki bez blowbak, zasilane prosto z kapsuły co2 kręcą 2x tyle fps (ok. 500-600) co repliki z bb na greengazie (ok.250-300).

 

Ustaw sobie 500-600psi i powinno być git. Dla spokoju schronuj replikę na ggazie z butli i na gazie z adaptera - fps powinny być zbliżone.

 

Dzięki, o to chodziło. Wrzucę wyniki za parę dni co i jak, jak przestrzelam klamkę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chłopaki... jak Wy chcecie ustawić ograniczenie ciśnienia gazu który ma z postaci skroplonej odparować dopiero w magazynku?

Jak najszybciej :D

Fakt, masz rację, ale z reduktorem i chronem w łapie, drogą prób idzie dobrać ilość co2 dla maga.

Link to post
Share on other sites

Idzie dobrać TYLKO dla postaci gazowej, a to da mniej więcej 2 strzały porządne, a potem ze 2 kolejne i będzie koniec. Reduktorem nie przeleje się postaci płynnej.

Magazynki działają na zasadzie wlewania postaci płynnej. Gaz odparowuje do pewnego momentu aż osiągnie max ciśnienie dla danej temperatury - wtedy odparowanie się kończy i pozostała część płynna czeka na swoją kolej. Strzelisz kilka razy (strzelasz postacią gazową), ciśnienie gazu spada, więc może kolejna część płynu odparować doprowadzając ciśnienie gazu którym strzelasz do tej samej wartości co wcześniej. I tak dalej, do skończenia postaci płynnej, kiedy to replika nam przestaje strzelać i trzeba DOLAĆ gazu do magazynka.

Doświadczalnie - spróbujcie nabić magazynek nie przekręcając go do góry nogami - wtedy załadujecie do niego samą część gazową o odpowiednim ciśnieniu. Zobaczcie na ile starczy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam, odświeżę trochę temat ponieważ mam mały problem. Posiadam butlę HP do Paintball-a ciśnienie wylotowe 850psi (prawie 60bar) i zastanawiam się czy mogę do niej połączyć reduktor ale co2 (z 200 bar na 0-10bar), z przejściówką nie ma problemu ale nie wiem jak się zachowa sam reduktor? ktoś może próbował lub potrafi określić czy to bedzie bezpieczne?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Mam mały duży problem. Kombinowałem już dużo, ale nadal nie wiem co jest przyczyną. Problem polega na tym że po naładowaniu na ful maga propanem, ciśnienie jest tak duże że kurek nie zbija zaworu. Muszę upuścić trochę gazu przez zawór ładowania i wtedy zaczyna się problem. Mianowicie na semi udaje się wystrzelić ze trzy razy, na auto może 7 - 8 i koniec. Suwadło przestaje się cofać, albo cofa się zbyt krótko żeby odciągnąć dysze i wtedy lecą tzw. suche strzały. Co może być problemem? Po wyjęciu maga guma wylotu jest cała oszroniona.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Gdy przed przelewaniem pusty magazynek wsadzisz do zamrażarki, a butlę położysz przy grzejniku to przy przelewaniu osiągniesz najlepsze rezultaty. Ile się przelało możesz sprawdzić na wadze precyzyjnej. Jak waga będzie mniej więcej ta sama +- 1 gram to nic się prawdopodobnie nie przelało. Ja tak sprawdzam swoje magazynki, aby wiedzieć ile wlazło. W pistoletowe czasem i po 15-20g może wejść. W maga od mp5 wlałem kiedyś chyba ze 40g...

Link to post
Share on other sites

Problem prawdopodobnie rozwiązany. Wymieniłem uszczelkę w adapterze (tą od dyszy).

 

Tutaj przepis na taką uszczelkę.

1. Zdejmujemy gumowy uchwyt z długopisu i rozcinamy go.

2. Bierzemy drugi długopis (metalowy, różne firmy i organizacje umieszczają na nich swoje loga).

3. Odkręcamy nakrętkę, wyjmujemy wkład i tą stroną przykładamy do gumy.

4. Uderzamy kilka razy, aż wytniemy kółko.

5. Przekłuwamy na środku i wkładamy w to dyszę.

6. Skręcamy całość.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym sposobem napełniania magazynka gg jest naciśnięcie zaworu wylotowego na początku ładowania. Ładując magazynek z butli przy otwartym zaworze przez ok 3-5 s. schłodzisz go. Im zimniejszy magazynek, tym więcej gazu w stanie płynnym się do niego dostanie. Nie polecam mrożenia magazynków w zamrażarce, ponieważ często po takim chłodzeniu są nieszczelne, ze względu na zamarzniętą wilgoć na uszczelkach w zaworze wylotowym.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Problem prawdopodobnie rozwiązany. Wymieniłem uszczelkę w adapterze (tą od dyszy).

 

Tutaj przepis na taką uszczelkę.

1. Zdejmujemy gumowy uchwyt z długopisu i rozcinamy go.

2. Bierzemy drugi długopis (metalowy, różne firmy i organizacje umieszczają na nich swoje loga).

3. Odkręcamy nakrętkę, wyjmujemy wkład i tą stroną przykładamy do gumy.

4. Uderzamy kilka razy, aż wytniemy kółko.

5. Przekłuwamy na środku i wkładamy w to dyszę.

6. Skręcamy całość.

 

Przepraszam o którą uszczelkę konkretnie wymieniłeś? W adapterze Madbulla czy w magazynku? Zachodzę w głowę o co chodzi, też mam problem z napełnianiem magów, wchodzi mi maks 5g (HK416) powinno wejść ok 40g. Kupiłem już drugą butle 11kg, poprosiłem o "czysty propan" czy to równoznaczne z propanem technicznym?

Edited by Augustus137
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...