Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nakolanniki - porady / opinie / systemy


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokladnie. Ja sam uzywam tzw. "makrokeszy" za grosze...

 

Ale pojawia sie sprawa wspomniana juz przez Zgediego - ochraniacze sportowe najczesciej produkowane sa na bazie "rekawa" materialowego z wszytymi gumami, co faktycznie moze prowadzic nawet do zdretwienia nogi przy dlugim pozostawaniu w pozycji "zkitranej" :D Mozna oczywiscie nie zakladac ich w calosci, tylko zapinac rzepy, ale wtedy zsuna Ci sie po minucie biegu... Tak przynajmniej dzieje sie w moim wypadku :)

 

A jesli sie zdecydujesz na profesjonalne ochraniacze, to mysle, ze Hatche Centuriony to bedzie dobra opcja. Bo prawdopodobnie za dobre ochraniacze sportowe zaplacisz podobna kwote :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mój kolega ma takie specjlane do skakania na rowerze. Wygląda to mniej więcej tak jak ochraniacze piłkarskie na łydki tylko są przedłużone do kolana. Przy kolanie są odpowiednio wyprofilowane. Mocuje się je na 2 gumki, które znajdują się na łydce, dzięki czemu kolana można łatwo ugiąć. Są bardzo wygodne.

 

Opisałem to jaknajlepiej się da,może kiedyś znajde fotki to wstawie.

Link to post
Share on other sites

WITAM!!

 

Te ochraniacze, które opisujesz sas, owszem są używana przez rowerzystów, ale w jednym z numerów tegorocznego Komandosa, widziałem kanadyjskie jednostki AT, które działały w takim właśnie sprzęcie ochronnym. Można je również zobaczyć, a przynajmniej podobne w oddziałach prewencyjnych, np. naszej policji. Odnośnie wygody, trudno jest mi się wypowiadać, ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i przydatność na polu bitwy, to z pewnością są niezastapione.

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites

Ja sam się ostatnio przesiadłem z ochraniaczy na rolki na centuriony. Moje zdziwienie było ogromne gdyż okazało się że stare- za jakieś 15zł były wygodniejsze :? Coprawda przy próbie przeczołgania się gdziekolwiek londowały na moich łydkach, ale nie tamowały krążenia jak centuriony... Nie wiem... może coś robie nie tak (można cos robić nie tak?) ale kucanie stało się teraz dla mnie mordengą- paski wpijają mi się pod kolano i i uciskają niemiłosiernie... Może to kewstia rozchodzenia... Jak narazie jestem zdziwiny i zawiedziony sprzetem za ponad 100zł...

Link to post
Share on other sites

Noszę Centuriony od początku jak się bawię w budynkach. Potem okazało się, że nawet w lesie ich nie zdejmuje (mam nieco uszkodzone jedno kolano i tak jest bezpieczniej). Musisz odpowiednio ułożyć je sobie na nodze. Nie zapinać rzepów mocno, aby ciśnienie jajka nadmuchiwało, ale na tyle by nakolanniki same się nie zsuwały. To starczy.

Link to post
Share on other sites

Centurionów używam w zasadzie od samego początku i to praktycznie tylko do lasu. Jak są nowe to faktycznie trochę wkurzają bo mają bardzo sztywne taśmy ale po jakimś czasie jak się "wyrobią" i odpowiednio się je ułoży to bardzo dobrze leżą i przestaje się na nie zwracać uwagę.

No i tak jak dzikki napisał nie powinno się ich zbyt mocno zapinać.

Link to post
Share on other sites
Są bardzo wygodne. Możesz mi podać, w którym to było numerze?? Bo chce popatrzeć czy to te.

 

WITAM!!

 

Muszę odkurzyć archiwum kolegi, bo to on zbiera tę specjalistyczną prasę. Jak tylko sprawdze, to podam na forum z kiedy był ten numer.

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o te ochraniacze na rower to prawdopodobnie kolega używa FOX'a:

ventilator.jpg

 

mam takie czarne - w dircie spisują się znakomicie, ale czołganie się w nich może być ciut kłopotliwe - solidna ochrona kolana i piszczeli przy upadkach/padach - ogólnie polecam, choć są lepsze (foxy można dostać na allegro za jakieś 50 pln) - podobnie jak ochraniacze zaadaptować do asg można np rowerowego camelbacka - pod kurtkę albo obszyć siatką/materiałem

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...