Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nakolanniki - porady / opinie / systemy


Recommended Posts

WITAM!!

 

Popraw tego linka, bo się nie otwiera. A odnośnie tych ochraniaczy, to posiadałem takie, tylko całe czarne. Ochrona jest świetna, mają dużą powierzchnię ochronną, co jest bardzo efektywne. Posiadają rękaw oraz dwa zapięcia na rzepy, z góry i z dołu. Musze powiedzieć, że niestety ale uciskają. Ogólnie polecam je, za takie pieniądze. Aha i wygląd też mają bardzo bojowy, ale z czrną płytką ochronną. Odnośnie koloru białego, to raczej musisz je przemalować delikatnie jak już zakupisz, no chyba żę będziesz walczył w nich jedynie w zimie.

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja choć nie używałem Hatchy widzę że są dupne! Non toper się zsuwają, ma chudych nogach nie można ich dopasować bo mają tylko dwie szerokości regulacji! Sam używam nakolanników i nałokietników ALTA i jest w niebowzięty pod względem wygody! Świetnie się je dopasowuje i w ogóle są bajer! Jeśli ktoś jest zainteresowany to po wakacjach będę sprowadzał ich trochę w różnych kolorach (OD, Black, Woodland, Tan) w przystępnych cenach (na pewno taniej niż na BJ :D)

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

Ja też polecam Alty. Mają chyba najlepszy sposób zapinania na nodze i nie mają się prawa zsunąć. Ale tak czy siak - nakolanniki są potrzebne szczególnie w budynkach i w terenie zurbanizowanym. Kiedyś jeszcze miałem takie z geanta i mimo niewygody uratowały moje kolana nie raz. Bez nich nie biegałbym już z karabinem tylko jeździł na wózku ... z karabinem :P

Link to post
Share on other sites

Niedawno kupilem Hatche i sam nie wiem, moze to kwestia, ze nie jestem do nich przyzwyczajony ale... dosyc konkretnie krepuja ruchy kolan (sa dosyc spore te ochraniacze) i nie czuje sie w nich komfortowo...

Zeby nie zeslizgiwaly mi sie z kolan, musze je dosyc konkretnie spiac, a jak konkretnie zepne to mi krew do lydek nie dochodzi :P .

 

Wazne aby ochranialy kolana a ja mam nadzieje, ze sie jakos przyzwyczaje.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak jest w Hatchach ale w Altach jeden pasek jest z materialu a drugi gumowy... No a poza tym oczywiscie wspaniale zapiecia Alty boja o glowe (albo i dwie) zwykle rzepy.

No własnie dlatego używam Alta(ów), że rzepy nie biją na głowe ich zapięć. A to, że jeden pasek jest gumowy a drugi zwykły to IMHO bez znaczenia bo nie ma potrzeby by oba były gumowe. Trzymają się bardzo dobrze, nie uciskają nawet jak się je mam na nogach kilkanaście godzin, nie trzeba się niczego uczyć by dobrze je zapiąć. Ale jak widać, wybór nakolanników jest kwestią indywidualnych preferencji. Lepsze są najgorsze nakolanniki niż ich brak.

Link to post
Share on other sites
A to, że jeden pasek jest gumowy a drugi zwykły to IMHO bez znaczenia bo nie ma potrzeby by oba były gumowe. Trzymają się bardzo dobrze, nie uciskają nawet jak się je mam na nogach kilkanaście godzin, nie trzeba się niczego uczyć by dobrze je zapiąć.

Te paski wlasnie maja znaczenie. Dolny jest z materialu i opiera sie na lydce, dzieki czemu nakolannik nie zjezdza (z gumowym by zjezdzal), a gorny jest gumowy - ma trzymac nakolannik w pionie ale jednoczesnie "pracuje" wraz z napinajacymi sie miesniami uda, wiec nie uwiera.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Mam takie pytanie do posiadaczy Hatch'y - ktoś tu napisał że mają dwie szerokości regulacji. I teraz nie wiem, czy ja mam jakieś wybrakowane egzemplarze czy ten ktoś źle napisał. Chodzi o taką sprawę - paski nakolanników wyglądają następująco (idąc po kolei od mocowania do nakolannika do "wolnego" końca):

3 cale rzepu miękkiego, 3 cale twardego z haczykami, 2 cale gumy, 3 cale rzepu twardego i znów 2 cale gumy. Czy zamiast pierwszego kawałka twardego rzepu nie powinno być części miękkiej? Bo jak zapinam paski w ten sposób, żeby cały rzep miękki stykał się z całym twardym (tym ostatnim), to wtedy pierwszy rzep twardy strzępi mi pasek gumowy. Wiem, ze trudno to zrozumieć ale nie umiem tego dokładniej wyjaśnić. Akurat pożyczyłem moją cyfrówkę ale zrobiłem w paint'cie mały rysunek :P

 

rzepy9lu.th.jpg

 

Jak widać rzep twardy nr 2 po zapięciu styka się z gumą - już po kilku mierzeniach nakolannkików w domu guma ta jest troche postrzępiona - co będzie po kilku strzelankach? I tu moje pytanie - czy moje ochranaicze są jakieś wybrakowane i rzep nr 2 powinien być miękki a ktoś przyszył twardy? Czy może tak ma być i już? Bo jeśli nie ma tu pomyłki to odpruwam ten rzep albo przykleję do niego jakiś oddzielny miękki. Jeśli to pomyłka to pomyslę o reklamacji.

Link to post
Share on other sites

o mamuniu... a co to za argument "nie używałem ale są do dupy"?

 

Używałam ochraniaczy: Alta, BlackHawk, Hatch zwykły i Hatch neopren, TESCO-TACTICAL 5zł, i typu "atak ośmiornicy".....

 

1) BlackHawk mimo że nie ma super lansiarskiego zapięcia, na który się kolegów podrywa, w niczym nie ustępuje Alta. No i mniej koszmarów sennych typu "jak to zapiąć"

 

2) Ochraniacze skejtowskie, nazywane deskorolkowymi, a przez nas "atakiem ośmiornicy" (jak się włoży nogę w "rękaw", to paski się majtają po bokach, bo się już nie chce ich zapinać... wygląda to "przeuroczo" :wink: , a do tego wzmacnia walory taktyczne użytkownika :wink: o "atak macką" - szczególnie przydatne przy CQC) sa duże i mi akurat przeszkadzały, bo podczas chodzenia jeden ocierał się o drugi, co jest a) niewygodne B) niemiłosiernie wkurza... stąd nosiłam głownie w opcji "jedna noga"... Niemniej dla osób dobrze zbudowanych (wysoki, silna budowa ciała) są ok. Może kogoś przekona fakt, że takich ochraniaczy nie wstydzą się niektórzy Gromiacy - nawet na zdjęciach...

 

3) Obecnie używam Hatch sztuk 1 - uważam za dobre, bo: nie utrudniają bardzo ruchu, są wytrzymałe, cena 100-130 (w zależności od sklepu) a poza tym wyglądają ok - nie za małe nie za duże

 

Inna rzecz, że nie czaję oczekiwań, że wszyskim podpasują takie same ochraniacze. Nie którzy nawet twierdzą, że do różnych akcji wygodniejsze są różne ochraniacze - coś jak z butami: GSG9/Matterhorn. To samo się tyczy budowy ciała, co juz przerabialiśmy w temacie kamizelek (ułożenie kieszeni:jednym pasuje wyciągać magazynek prawą ręką z prawej strony, innym prawą ręką z LEWEJ strony). Pamiętam m.in. zdjęcie sprzed 2 lat, na którym ja w ochraniaczach typu "atak ośmiornicy" wyglądałam jak w zadużych butach po starszym bracie, a tuż obok Alex (duży chłop) w Altach niczym pedzio (nie twierdzę że są pedalskie - tak wyglądąło oprzy moich)

A już nie mówiąc o gustach...

 

Na koniec: ocenianie czegoś na temat własnego widzimisie bez sprawdzenia albo mówienie "te mi nie pasują - nie kupujcie" to jak napisać "nie kupujcie tych, bo są zielone"

Link to post
Share on other sites

Javelin. Też mam Hatche i zapinam... z dwoch opcji - ciasne zapięcie i luźne zapięcie zapinam 'na luźno' (wedle Twojego rysunku (tak na marginesie masz talent, nie zmarnuj sie :P) będzie to zapięcie 2+3). Fakt - coś tam się strzępi jak biegam, rzep z haczykami haczy o gume drugiego paska, czasem sklejają się obydwa 8O No ale co to za problem. Jeden ruch ręką i naprawione. Zazwyczaj na respie. Podczas akcji w ogole o nich zapominam.

Link to post
Share on other sites

Aha, no to spoko. Samo "sklejanie" się to nie problem - chodzi o to, że już po krótkim chodzeniu po domu pasek gumowy jest trochę zmechacony i obawiam się, że po dłuższym użytkowaniu może się mocno postrzępić - co odbije się w spadku wartości przy ewentualnej odsprzedaży, może zmniejszyć wytrzymałość pasków. O estetyce nie będę wspominał bo to już sprawa marginalna. Chyba będę po prostu przyklejał tam dodatkowy miękki rzepik :)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z ksiezniczka... do roznych zadan powinny byc w sumie rozne nakolanniki...

 

Ja uzywalem dwoch rodzajow:

-Najpier Go-Sport (i tego nie wstydza sie niektore Kromki :P)... Byly calkiem niczego sobie, mialy jednak jedna wade... Plastikowe plytki byly cholernie cienkie, przez co z czasem nakolanniki zawijaly sie (gumy zbiegaly sie w jedno miejsce i bylo niewygodnie)...

-Obecnie Alta i mowiac szczerze jestem bardzo zadowolony. Nie ma co sie uczyc z zapinaniem, to proste jak pieprzenie cepa albo jakos tak. Wygodne, trwale, dobrze amortyzuja... no a co najwazniejsze jak si/trendy/dżezzi/chuck norrisowo wygladaja na zdjeciach :P

-w planach mam uszycie sobie nakolannikow w polskim camo, do lasu, zrobie, przetestuje, powiem jak sie sprawdzaja :]

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam, poszukuję w necie i w sklepach w moim mieście nakolanników które w końcu nie będą zjeżdżać z kolan. Wiem ,że firmy ALTA dobrze się trzymają, ale obecnie nie widzę ich w żadnym sklepie internetowym w kolorze OLIVE. Prosiłbym was o pomoc a w zasadzie o polecenie nakolanników które także nie spadają innych firm, bym mógł poszeżyć poszukiwania. Pozdrawiam.

 

 

Jeśli jest lektura na forum na ten temat to sorry, link mile widziany.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Nie. Były takie chyba G&P z podobnym systemem jak Alta - to o to właściwie chodzi.

Tak jak pisałem jeszcze Bijan's są porównywalne, może uda się znaleźć w woodlandzie.

Swoją drogą mam panterę leśną i woodland us, oporządzenie oliwkowe i nie widzę żadnego problemu z noszeniem czarnych nakolanników...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...