Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nakolanniki - porady / opinie / systemy


Recommended Posts

Guest british

Jeszcze jedna sprawa- nakolanniki to nie jakieś magiczne coś, co niesie za sobą tylko plusy.

Nawet najlepsze będą czasami w pewnych sytuacjach uwierać, zsuwać się i przeszkadzać. Taka już cena za dodatkową ochronę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze jedna sprawa- nakolanniki to nie jakieś magiczne coś, co niesie za sobą tylko plusy.

Nawet najlepsze będą czasami w pewnych sytuacjach uwierać, zsuwać się i przeszkadzać. Taka już cena za dodatkową ochronę.

 

 

 

Ja się z tym liczę. Wiem jakie to uczucie klęknąć na gałęzi, kamieniu czy szkle. To jest bardziej niewygodne ;-)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa- nakolanniki to nie jakieś magiczne coś, co niesie za sobą tylko plusy.

Nawet najlepsze będą czasami w pewnych sytuacjach uwierać, zsuwać się i przeszkadzać. Taka już cena za dodatkową ochronę.

 

 

Ja po odpowiednim wyregulowaniu swoich Alta, nigdy nie przeszkadzaly (a mialem 3 lata)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprzętu idealnego dla wszystkich, Wukasz ma rację pisząc, że nakolanniki to też kwestia indywidualna.

 

Mi Alty do niedawna nie spadały, obecnie coraz częściej muszę je poprawiać. Do tego dość mocno "zbierają" materiał spodni i ocierają kolana.

 

Najlepiej pożyczyć od kumpla na jedną/dwie strzelanki i przekonać się samemu.

Link to post
Share on other sites

 

Najlepiej pożyczyć od kumpla na jedną/dwie strzelanki i przekonać się samemu.

 

No ja właśnie tak zrobiłem, ale cóż przesiadam się z malucha (Miltec) na mercedesa (Alta), więc napewno nie będzie tak samo. Miltec są sztywne, nie pracują z nogą, to jak przywiązana deska do nogi. Alty znów mają kontrukcję która współgra no i ten system altalock.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Miltecki maja dokładnie taki sam teraz system. Jedyna różnica jak ktoś wcześniej napisał, to to, że alty mają dolny pas sztywny, a miltecki mają dwie gumy. Po dobrym wyregulowaniu, nie przeszkadzają, skakać się da, czołgać też, tylko musiałem rzepy w nich przeszyć mocujące końcówki pasków, żeby mi się nic nie majtało.

Mam to badziewie od paru miesięcy i nie narzekam, wręcz przeciwnie, a kupowałem, bo altów nie było, a bidżanse były w chorych cenach ;-).

Link to post
Share on other sites

Miltecki maja dokładnie taki sam teraz system. Jedyna różnica jak ktoś wcześniej napisał, to to, że alty mają dolny pas sztywny, a miltecki mają dwie gumy.

zapięcie zapięciem,

ale właśnie to co odróżnia te nakolanniki jeden pas sztywny (dolny) nie pozwala na zsuwanie się nakolanników - opiera się na łydce, a górny - guma, pozwala na "pracę" przy zginaniu nogi...

 

ot i cała filozofia... wydawałoby sie proste... a jednak.

Link to post
Share on other sites

No. I przetestowane ALTY, co prawda w CQB na równym terenie, ale nie spadają, elegancko się trzymają. Myślę, że na nierównym terenie w zieleni gdzie dużo się biega także się sprawdzą. Myślę, bo Miltec'i od samego krążenia krwi w nogach się zsuwały. Podsumowując drodzy koledzy, jeśli tak jak u mnie najgrubszą częścią waszych nóg są kolanka, polecam nakolanniki ALTA.

Link to post
Share on other sites

ameryka :D a co sądzicie o nakolannikach ze specshopu tych G&P nowych ? podobne do alt cqb. lub teraz u krakmana jakiś ich produkt tez jest

 

Mam i polecam. Jakość wykonania bardzo OK i - co ważne - świetnie trzymają się nogi. Początkowo zakupiłem u nich ochraniacze ALTY które - o dziwo - jakoś nie chciały solidnie złapać się kolan. Wymieniłem je na ww. nakolanniki, biegam w nich na każdej możliwej strzelance i stwierdzam, że sprawdzają się jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Szukam lekkich nakolanników. Nie muszą być jakieś super pancerne, ważne aby były wygodne. Potrzebne mi są głównie do ochrony spodni przed uszkodzeniami spowodowanymi żwirem i innymi takimi, będę ich używał najczęściej w lesie. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz mało kasy to kup zwykłe A.C.M i oderwij te badziewne plastiki, do ochrony spodni zupełnie wystarczą, i nawet dość wygodnie się w nich przyklęka. 59zl. POLECAM. (Jak byś czasem kupował to zwróć uwagę na rozmiary:P)

 

Najlepsze nakolanniki to prawdopodobnie ALTy (ALTA), niedawno na allegro widziałem licytacje takich.

Chociaż za wiele powiedzieć nie mogę bo miałem tylko 3 rodzaje nakolanników.

 

A.C.M

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_helmy_ochrona/ochraniacze_na_kolana_i_lokcie_marpat_p_j-1471.html

 

ALTA

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_277&products_id=1887&name=ALTA_-_Ochraniacze_Kolan_SuperFlex_-_Coyote_Brown

 

A te 3 to były chyba P&J (strasznie nie wygodne, i ciągle trzeba było je poprawiać)

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie sugestie, wyciągając wnioski z większości tematów z pytaniami, nie spodziewałem się że dostanę od razu rzeczowe odpowiedzi. Kumpel ma ACMy, pożyczę i sprawdzę czy taśmy dają radę, jak nie, pewnie zdecyduję się na te bezskorupowe Alty. Szczerze mówiąc, to założyłem ten temat głównie dlatego że mi gdzieś takie Alty śmignęły i nie byłem pewien co to takiego :happy:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...