Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Osobiście preferuje zabierać ze sobą chińskie zupki, batony czekoladowe, suchą kiełbasę (nie zesmrodzi się a jest lekka i z mięsa), multiwitaminę, chleb, ewentualnie konserwę mięsną. Zdarzają się bziki w postaci konserw rybnych, owoców, ziemniaków (pokrojone ziemniaki ugotować w kubku manierki z przyprawami z zupki - cholernie dobre i sycące. Poza tym dwudaniowe - zostaje makaron z zupki)

Poza tym kawa, herbata, zbożówka jak jest czas. MRE rzadko fajne ale drogie.

 

 

Zapas na tydzień albo i dłużej... ;)

 

Chleb, kiełbasę, konserwy...wszystko to swoje waży i zajmuje sporo miejsca. Osobiście wolał bym to zastąpić czymś innym pożywnym w proszku o niskiej wadze i małych wymiarach. A wybór jest bardzo duży.

 

Wybierając pożywienie warto jest się kierować 3 zasadami

 

1: ilość dostarczanych kcal

2. wymiary

3. waga

 

 

Co do kuchenki...myślę że już wystarczająco dużo powiedziano na ten temat więc nie ma sensu się wypowiadać ;)

Edited by Wojtek TEAM-B
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

He he, dzięki :)

Konstrukcja jest jeszcze na etapie prototypu więc nie wszystko idealnie działa, muszę popracować nad paleniskiem.

Ostatnio udało mi się herbatką z mojej Kaczej Kuchenki uraczyć przyszłych teściów i narzeczoną, choć początkowo patrzyli na mnie trochę jak na idiotę ;)

 

Myślę nad połączeniem kuchenki na gaz drzewny z termosem.

 

Artykuł muszę poprawić bo mi się zdjęcia porozjeżdżały nie wiem dlaczego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Nie tyle sraczka co raczej komplikacje wynikające z braku tłuszczu/błonnika/cukru w diecie. Białko by było rozkładane w celu uzyskania energii, a to sprawi że będziesz się źle czuł, nerki i wątroba będą przemęczone a twój organizm odwodniony.

 

Przeżyć przeżyjesz, ale w sytuacji survivalowej najlepsze są cukry złożone.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanko,

Czy konserwy z ARPOL są zjadliwe ?

Konserwy te minimum 400g i zupy w puszkach ?

Czeka mnie 20 dni konwentów Larpowych pod namiotem.

Przewiduje grzanie na paliwie suchym, gazie i może nawet ognisku.

Co dobrze wziąc ze sobą do przygotowywania jedzonka przez tak długi okres ?

Link to post
Share on other sites

Konwent nr 1 to 9 dni, najbliższy sklep to parę kilometrów, ale wokoło dużo agroturystyki i to taki konwent 100 osób.

Drugi to 10 dni na ponad 300 osób czyli wielkie pole namiotowe, ogniska itp...

 

Czyli zamówię sobie trochę tych puszek z ARPOL, bo paliwo mam zamówione z Wojkon 1kg tabletek 5g (200tabletek) 39zł a to to samo co Esbit czyli prasowany suchy spirytus.

Kuchenka na Esbity BundesWehry z demobilu to 9zł, do tego palnik do tych malutkich butli z gazem, produkcji Mil-tec.

Możecie polecić jakiś w rozsądnej cenie zestaw naczyń ? talerz, garnek, patelnia i czajnik ? ( tego będę grzał na gazie lub ognisku)

 

Konwent numer jeden jest 200km odemnie ale jade pociagiem a potem autobusem i 3km piechotką, a następny na jurze krakowsko-częstochowskiej czyli 70km autem.

Edited by sadowski25
Link to post
Share on other sites

Zamów sobie jakąś niedrogą menażkę stalową z allegro, jak nie będzie miała plastiku na rączce to lepiej (pod kątem ogniska). Ewentualnie komplet "Harcerz" Polsportu lub podobny.

 

Na paliwie stałym to się posrasz za przeproszeniem a nie ugotujesz. Co to za kuchenka mil-teca? Jak na wkręcane kartusze to bedzie ok. Ewentualnie można poszukać jakiejś tańszej benzynówki albo multifuel, tylko ciężka będzie. Za to eksploatacja tania.

 

Odnośnie jedzenia jeszcze jak masz mało chodzenia -> gotowe dania w puszkach lub słoikach. Wygodne to.

Link to post
Share on other sites

na paliwo stałe to głównie do podgrzewania ( bo do niczego innego sie nie nadaje) , tak by np. herbata czy coś co już było ugotowane nie było zimne.

Do gotowania tylko Gaz, spirytusowy i ognisko.

A jak w menażce ugotuje np 1600g zupy ? :D

 

Z tego co wiem esbit to są tabletki Heksaminy. ( stosowana do produkcji MWI i MWK)

A tabletki Wojkom to tzw. suchy spirtus czyli Trioksan. (temp. zapłonu to 45*C)

Edited by sadowski25
Link to post
Share on other sites

Przy naczyniach Harcerz i kopie to dobry wybór tylko zwróć uwagę w tych najtańszych czy talerz/pokrywka ma wywinięty rant (poskąpiłem, się naciąłem). Co do kuchenki to chcesz wydać 75 pln na chiński produkt nieznanej jakości i na niewiadomy typ kartusza podczas gdy renomowane produkty są o 10 pln droższe

http://8a.pl/page,produkt,id,995,palniki-k...il-classic.html (mam, nie narzekam choć za dużo miejsca zajmuje)

http://taniewspinanie.pl/index.php?p=2&amp...mp;prod_id=1528 (ten ma kumpel od lat i działa wciąż)

http://8a.pl/page,produkt,id,125,classictrail-mimer.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...