Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy Polak możne wstąpić do Marines?


Recommended Posts

Paul o co chdzi Ci z tym 23 rokiem życia? Taki jest wymagany?

 

Foka czyli z zieloną kartą idzie się do USMC i biorą?(A ta zielona karta to takie coś sie losuje w loterii w której udział bierze kilka-set osób i jest to raz w roku? :wink: )

Edited by bronek1993
Link to post
Share on other sites
Foka czyli z zieloną kartą idzie się do USMC i biorą?
Google nie boli, poszukaj i poczytaj jakie są wymagania.

 

A ta zielona karta to takie coś sie losuje w loterii w której udział bierze kilka-set osób i jest to raz w roku?
O ile wiem od kilku lat Polacy nie mogą uczestniczyć w loterii wizowej i każdy indywidualnie musi przejść selekcję. Też -> google.

 

Jak nie potrafisz znaleźć tak podstawowych informacji jak chcesz dać sobie radę w obcym kraju?

Link to post
Share on other sites
Guest vander

Przepraszam z góry za zbyt skomplikowana odpowiedz ale byłbym nieuczciwy mówiąc, że Polak nie może wstąpić do USMC. Choć przyznam, że bardzo chciałbym odpowiedzieć, iż nie może.

 

Obywatelstwo lub zielona karta oraz opanowanie języka na poziomie pozwalającym zdanie odpowiedniego testu lub w takim stopniu jego znajomość, że nie będzie on budził zastrzeżeń ( jednak spotykałem się już z obcokrajowcami co mówili powiedzmy to średnio) Przeszłość też nie jest bez znaczenia.

 

Sądzę, że to młodzieńczy zapał, takie zafascynowanie, a może raczej zauroczenie. Dużo jest takich pomysłów i pragnień w sercach ludzi, zwłaszcza młodych. Niestety, niektóre się spełniają. Zapewne zmieni zdanie i bardzo tego pragnę aby tak się stało. Być może faktycznie gry i chwilowy zapał to jest. Oby.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie 13 tylko 16...a po za tym nie wydaje mi się żeby ,,podpadała'' może zmienie zdanie ale pytac chyba mogę bo od tego jest forum(chyba). Foka doradził mi abym poszukał info na necie i znalazłem to:

 

http://ffl-belizariuszagency.phorum.pl/viewtopic.php?t=26

 

Czy naprawdę można złożyć taki wniosek?

Edited by bronek1993
Link to post
Share on other sites
po za tym nie wydaje mi się żeby ,,podpadała''
Jest mało ważne co Ci się wydaje. Prawo mówi, że służba w siłach zbrojnych obcego państwa, bez zgody udzielnej przez odpowiedniego ministra, karana jest pozbawieniem wolności.
Link to post
Share on other sites

zawsze mazylem o sluzbie wojskowej np. w lotnictwie ale piechota tez jest fajna ;] z tym ze najpierw studia prawnicze i to chyba by zwiekszylo szanse na otrzymanie zielonej karty a deklaracja powrotu na zezwolenie na sluzbe w obcym panstwie gdzie zarobki sa na poziomie pozniej oczywiscie wrocic i mozna kontynuowac kariere wojskowa (co ze wzgledy na doswiadczenie w zagranicznych jednostkach byloby pozyteczne) albo zajac sie tym czego uczylismy sie na studiach (sry ze nie ma przecinkow itp.)

Link to post
Share on other sites

Z takim bełkotem Ty chcesz iść na studia prawnicze?

No ładnie!

 

Nawiązując do tematu - nawet jak będziesz miał pozwolenie ministra na służbę w siłach zbrojnych obcego państwa to po powrocie do kraju i tak Cię nikt do armii nie przyjmie z otwartymi ramionami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...