Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta 92F Bell - dziwne zachowanie


Recommended Posts

Witam

 

mam taki problem - po nabiciu maga gazem wystarcza to na oddanie okolo 10 strzalow, co jest nie tak ? wczesniej spokojnie moglem wystzelic dwa albo trzy magazynki. Gaz nie uchodzi - sprawdzalem w wodzie. Na gwarancje nie da rady oddac bo juz mineła :)

Link to post
Share on other sites

no to chyba mam problem, w prawdzie nie sprawdzalem na pełnej butli ale nabilem magazynek chyba do konca ( pomimo uszczelki która dalem pod zawór cos syczy ale w wodzie tego nie widac :)) zrobilem cos innego - mianowicie podlozylem zaplaniczke podczas wystrzału ( bez kulek ) i prawde powiedziawszy opaliło mi nadgarstek :) cała giwera sie zapaliła (moze to przez to ze przy oddaniu strzału cofa sie zamek do samego konca i wiecej gazu na to idzie) tak czy siak nie powinno tak byc. Co radzicie ? mam wszystkie czesci zapasowe, wymienilem tylko gumke na tłoku i wsadzilem uszczelke pod zawór tak jak pisalem ktorej wczesniej nie bylo ale sie dopasowała :)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze radze nie bawic się w ten sposób gazem i zapalniczką ;)

Kulkę wypycha gaz, siłą rzeczy coś się zapali.

O co chodzi z tą butlą - im mniej gazu w środku, tym mniejsze ciśnienie, potem też mniejsze ciśnienie w magu. Więc mniej strzałów oddasz.

Na jakim tłoku tą gumkę wymieniłeś..?

Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej piszą. Jak tankujesz gaz do maga to go nie przelewasz czy pompujesz tylko podczas nabijania wyrównują się ciśnienia. Jak masz mało gazu w butli - to masz w niej mniejsze ciśnienie - ergo, mag też sie nabije do tego ciśnienia i odda mniej strzałów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

nie no w tym troche racji jest (zobacz na przykładzie farby w sprayu) cisnienie faktycznie spada. Problem jest o tyle dziwny ze jak nie załaduje kulek do maga to po nabiciu strzela prawidłowo - spokojnie 50 razy albo lepiej a po wlozeniu kulek moze uda sie czasem 8 albo 10 strzalow oddac. Nie wiem co jest grane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też mam tą berettę i też mam podobny problem. Nie wiem czemu, ale po oddawaniu strzału na spokojnie co 10 sekund działa normalnie i starcza na wystrzelenie całego magazynka. Prawda jest taka, że ta beretta to jedna z gorszych replik gazowych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Jak kolega wyżej napisał smarowanie i smarowanie i jeszcze raz smarowanie... Podobny problem miałem u siebie w Berecie ale rozłożenie na części, czyszczenie i smarowanie poprawiło działanie. Jednakże jeśli po zostawieniu magazynka na noc rano oddałeś mniej strzałów porpostu magazynek jest nieszczelny. Jesli ktoś potrzebuje posiadam schematy do tejże beretty więc jeśli masz ochotę ją rozłożyć a później poskładać proszę o PW z mailem gdzie wysłać schematy.

Link to post
Share on other sites

Ja dokłądnie ten sam model mam już 2 lata i nic mi się jeszcze nie stało z zaworami itp. jedynie z mojej winy poszła mi gumka tłokowa. Smaruje ją regularnie olejem silikonowym, używam green gas i działa bez zarzutu. Nie prawda, że jest to jakiś gorszy gatunek. Jedynie wymaga opieki. Co do kolegi usterki zgodzę się wyżej, że jest zastany zawór na magazynku w górnej części. Szczelny powinien być mi trzyma normalnie po 3 dni full gazu. Powinieneś mieć kplt tych uszczelek w zestawie jeżeli to ta full metal Bella. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...