Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaryjność AEG


Recommended Posts

MP5A4 ICS!! Ponad roczek!!

Jestem trzecim właścicielem tej maszynki, wystrzeliłem z niego pewnie z 1500 kuleczek, a poprzedni własciciele pewnie w sumie z 10000 strzałów. Gun jest moim zdaniem świetny, na mrozie lubi pociągnąć raz na 20 razy na semi dwiema kulkami, standardowy problem z magiem, no i to chyba wszystko, nie występuje u mnie odpadający selektor ognia!!

POZDRAWIAM ICSowców i innych maniaków!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sig Seals 552

Mam go 10 miesięcy.

Produkcji Tokyo Marui.

AWARIE-

1-blokuje sie semi trzeba przełączać na auto i z powrotem wtedy moze zaskoczy , a po pewnym czasie wogóle przestaje działać!

2-lużny mag!

A poza awariami najgorsze jest to ( nie tylko w tym elektryku) że jest mała bateria!(najgorsze to mało powiedziane , to katastrofa).

Link to post
Share on other sites

Jakby nie wielki setyment do mojego ukochanego CA33E to owy delikwent byłby dla mnie najbardziej znienawidzonym skur.......em w całym światku AEGwoym.

Dlaczego??? HOP UP!!! Najpierw dystanser nawalał a potem jak wrócił z serwisu to zima przyszła i to cholerstwo co sie nazywa gumka v.2.0 zachęła marznąć na potęge i zasięg = spring. Nie sprawdzałem jeszcze tego dokładnie ale być może ma te same problemy co M15 CA z nieszczelną głowicą cylindra (na Sośniej jak poleżał bezczynnie 1h na ok. -10C było prawie tragicznie, zasięg ok 5m 8O przy nastawieniu hop-up'a które wcześniej (jak był ciepły) kręciło wybornie).Ozy coś wie na ten temat :wink:

Oprócz tego to gun jest po prostu uroczy i jakby nie te małe shity (które NB można od razu wyeliminaować przy zakupie) to nawet na stocku kroi dups*a (jak jest bestia ciepła :)). Żadnych innych wad nie stwierdziłem.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

SIG 551 TM - to ten sredniej dlugosci, pomiedzy 550 i 552, najzadziej spotykany

 

wady podobne jak w 550 i 552, a wiec:

 

- lamliwa kolba - ja kupilem z juz zlamana - drugi raz jak dotad nie pekla, po sklejeniu jest chyba w tym miejscu mocniejsza :)

 

- wypadajace magazynki - zgadza sie, ale co ciekawe mi wypada tylko Hi-cap, z Low-capem tego nie było - może ma minimalnie wieksze wymiary ? - mozna "poszezyc" wejscie maga przy pomocy CTS-a (wypadanie nie jest bardzo czeste, zdazylo mi sie moze z 4-5 razy przez cały okres uzytkowania, na szczescie zawsze w lesie na miekkie podloze i nigdy w trakcie strzelania)

 

- mala bateria - "stick" 8,4V 600mAh - nic innego sie nie miesci - ja podczepiam czasami large pod lufa - niektorzy mysla ze to laser :)

 

- przelacznik ognia - ktos o nim pisal - u mnie nie bylo nigdy zadnych problemow, a mam go dlugo (jest 4 polozeniowy, jak w 550, zaden inny AEG tego nie ma)

 

ogolnie uwazam ze jest OK

Link to post
Share on other sites

M15A4 Tactical Carbine z głowicą z duraconu Systema i sprężyną 170% PDI, lufa 6,04mm - reszta pełen stock

bezawaryjny przebieg od marca 2004 do dziś, pomijając historie ze zbyt słabą jak na ten upg baterią

nic się nie złamało, nic się nie wahało ani nie bujało, strzela bez względu na warunki atmosferyczne, brak jakichkolwiek problemów z HU czy dystanserem, nieszczelnymi głowicami itd

mam chyba fuksa ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

MP5k PDW data zakupu to bodajze luty 2002... :wink: :?: No i na szczescie u mnie nie odpada selektor ognia ani nie zlamala sie raczka przeladowania ani sie nie ulamal w miejscu zetkniecia z kolba :D Co do wad to musze przyznac ze sie dosyc uciazliwie wklada baterie ale to juz wada fabryczna. No a poza tym kolba i miejsce przy magazynku... Caly czas mam z tym problem a mianowicie caly czas sie to "rozwarstwia" i musze to co jakis czas dociskac :( no i jeszcze odkrecajaca sie przejsciowka ale to chyba kazdy posiadacz mp5 z TM sie boryka z tym problemem i podkreslam chyba

Pozdro

 

PS. i jeszcze jedno... cholernie mnie wkurza nonstop rozregyuljiafioaaiod ja kto sie pisze :?: rozregulowujacy :?: hop-up

no i blokujacy sie tryb semi auto :cry: no i trzeba wtedy na auto i z powrotem semi :| Lipa to TM :lol: :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Odnośnie firmy Classic Army...

 

CA33E - jak go kupiłem to po pierwszym strzale ...przestał strzelać i palił bezpieczniki...jeden za drugim... tak więc mając na uwadze to że jest to moja pierwsza replika (w ogóle) to zabrałem się za rozbieranie gearboxa... Nie ma najmniejszego problemu z rozkręcaniem tego karabinu...Do wszystkich elementów jest rewelacyjna dostępność... oczywiście go naprawiłem (ok 2 godz. mi to zajęło) i mogłem się nim cieszyć dzień później na strzelance...(hop-up nie podkręcał)...po wymianie hop-up-u wszystko gra jak należy... wsadziłem sprężynę 170 PDI prec lufe z RIFLE (konieczne było dołożenie tłumnika) i ..... pewnego dnia zauważyłem że karabin mi się złamał w połowie body.?????????

Pekło prawdopodobnie od uderzenia tłumnikiem...chociaż nie zauważyłem żeby takowe miało miejsce... mam teraz replike posklejaną tasmą ale wszystko działa ok..

 

MP5 SD 3 z CA - wszystko działa bezproblemowo tylko niedoróbka mechanizmu w składanego kolbie powoduje że się ona zacina...(reklamacja w MG)

 

Poza tym 2 x MP5 A2 z CA plus 1 z TLF żadnych problemów...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mogę napisać coś o awaryjności mojej mp5 sd2 CA. Przemielone jakieś 11 000 kulek. Problemy :

 

-jeżeli chodzi o mechanikę, narazie wszystko w porządku, ostatnie rozbieranie gearboxa nie wykazało jakiegokolwiek zużycia materiałów,

-kabelki od złączek, lubią się odłączać od złączki,

-kolba, mimo że stała, lekko się chwieje (naprawdę minimalnie, ale jednak),

-magazynek minimalnie lata w gnieździe,

-może to wada mojego modelu, ale szczerbinka chodzi zbyt luźno, musiałem ją dokręcić i teraz mam tylko jedną nastawę;

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam MP5SD6 z ICS juz od roku, model ma 2 lata okolo. Od poczatku wydawal taki dziwny dzwiek, jakby zebatki tarly o gb. Rozbieralem go juz wielkokrotnie, sprawdzalem pasowanie podkladek i takie tam. Wymienilem w nim listwe dosylacza bo sie zlamala. Do wymiany byla takze glowica cylindra, razem z nia zalozylem uszczelniony dosylacz systemy. Przy rozkrecaniu polamala sie tez blokada spustu. Przedwczoraj udalo mi sie w koncu zlikwidowac ten dzwiek, okazalo sie ze lozyska byly zbyt malej srednicy i zebatki bardzo ciezko w nich chodzily. Po rozwierceniu łozysk elektryk wyraznie przyspieszyl. Niestety po tych doswiadczeniach nie moge sie zgodzic ze MP5 z ICS jest niezawodne.

Pozdrawiam!

Aha i oczywiscie o zlamanej dzwigni przeladowania to nawet nie wspominam bo pekla od pukniecia w kabure :|

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

MP5K

 

Miałem go prawie rok, żadnych poważnych awarii

Jedyne co sie stało to lekko odkręcił sie selektor ognia,

ale wystarczylo ręcznie go dokręcic i juz wszystko ok.

 

Mogę szczerze polecić, obecnie sprzedaje, choć gdybym miał kasę

to bym go sobie zostawił, mam sentyment :)

 

 

pozdrawiam 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

JA jestem posiadaczem Ak-47s mam go 5miesiecy został zakupinoy w MG jestem jego drugim włascicielem z tym że pierwszy włascicel był niemrawy i strzelał pojedynczym ogniem w dodatku swojego hi-capa ładował tylko do 30 kulek chodziło mu o realizm, mniejsza o to pomimwo tych wszystkich opini jaki to Ak jest super,extra, i bezawaryjny ja tez byłem takiego zdania do momentu w którym przyszedł rachunek za naprawe w Mg[w gerboxe poszły 2 zebatki Tłokowa i srodkowa oraz tłok}

A po drugie ułamała mi sie kolba która jest z aluminium ,

Nic dodac nic ująć

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

MP5SD2 CA

 

Wystrzelane ok. 14 000 kulek

od nowości sprężynka 170% CA

 

wady:

-gdyby się przyjrzeć to faktycznie kolba leciutko się giba

 

-rączka przeładowania... i wiadomo o co chodzi :lol:

 

-ciągły stres na myśl o tym, że piny z przedniej rękojeści odpadną :lol:

 

-po zastosowaniu 3-punktowego zawieszenia raczej atak kolbą odpada :lol:

 

-Przy sianiu ogniem ciągłym Hi-Cap czasem jakby przepuszczał kulki (puste strzały) Nie dzieje się to notorycznie ale wystarczy żeby jedna kulka sięgneła celu by ktoś mógł żyć dalej a ktoś inny nie :D

 

-Selektor ognia... chodzi głównie o to, że trudno wyczuć w jakim położeniu jest selektor bo nie przeskakuje on lecz chodzi mozolnie nie dając wyczuć jakichkolwiek "zapadek". Można to nieco podrasować pogłęijąc lekko dziurki pod selektorem i troszeczkę można go odkręcić.

 

Są to drobne wady które nie wpływają znacząco na przebieg akcji, trzeba tylko pamiętać o podkrecaniu Hi-Capów gdyż sprężynka dosyć szybko się "rozpręża" :D

 

Poza tym MP5SD2 mieści w kolbie baterie 9.4V 2400mAh. W moim przypadku trzeba było wybić przegorde w kolbie by pakiet mógł wejść.

 

Karabinek działa w każdych warunkach. Nie miałem jak dotąd problemu z baterią, nie udało mi się jej rozładować na żadnej ze strzelanek nawet do połowy, wysoka szybkostrzelność i BARDZO sporadycznie występujace opisane powyżej wady.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja też dorzucę swoje parę groszy...

Mam MP5A4 CA. Radzę uważać na ząbki trzymające przedni chwyt, ponieważ są dość delikatne i łatwo je wyłamać przez przypadek. Niby pierdoła ale w akcji chybotanie owego chwytu może denerwować, a samo przyklejenie ząbków jest raczej krótkowtrałe.... Trzeba też uważać bo czasami Hi-cap lubi niepodawać kulek. :| W tym momencie moja "piątka" wywaliła ok 6000 kulek. Zdarzyło mi się trzy razy, że kulka się zacieła tuż przy wlocie amunicji z magazynka(już w lufie głównej). Doszedłem do wniosku, że jest to moja wina spowodowana niesmarowaniem tego miejsca. Po psiknięciu smarem w owe nieszczęśliwe miejce problem zniknął. Piątka przeżyła też upadek na beton z ciężarem mojego ciała i impetem biegu. Zarysowała się trochę i minimalistycznie stop metalowy pękł wewnątrz przedniego chwytu. Nie ma to żadnego ujemnego wpływu na celność, ogólnie wszystko działa jak trzeba, jednak jest to ten ujemny wpływ posiadania metalowego body. Ogólnie replika jest świetna i sieje zamęt w szeregach przeciwnika :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Stockowy M4A1 Full Metal ICS'a

jakieś 4000-6000 kulek przez 3 miechy średnio intensywnie używany (jakieś 2-3 strzelanki na miesiąc)

Jak narazie zero problemów, czasem potrafi się zaciąć ale w jakiś dziwny sposób najczęsciej po włożeniu baterii po ładowniu nie chce strzelić wystarczy go opieprzyć albo delikatnie wstrząsnąć i jest OK :D :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Noto może ja opisze moją starą, teraz już świętej pamięci mp5tke tma.

 

18 miesięcy śmigała bez upgrejdu, poprzedni właściciel + ja wystrzeliliśmy około 40 tyś kulek (tak szacuje) - usterek zero

 

Przez następne 6 miesięcy siedziała spręzyna 120 PDI na stockowych bebechach, śmigało aż miło niestety ostatniej zimy w największe mrozy GB... pękł. Ponadtwo w okresie tych 6 miechów odpadł selektor ognia (nie wykręcił się tylko ułamał się ten bolec.)

 

Poszła na częsci :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

MP5 A3 TLF CA

350 fps

zakupiony 10.2005

w plenerze zostawił ok 7000 kulek

 

Standardowe luzy w kolbie - zlikwidowane wstawieniem kolby od MP5 J Cyma

 

Grip - tworzywo nie wytrzymuje obciążeń związanych z eksploatacją jednak i tak jest leprzy od produktów TM, odnośnie latarki to fakt faktem pojawiło się pęknięcie na "szybce" ale nie jest ono spowodowane trafieniem , 2x AEG spadł na beton z powodu wadliwego zawieszenia.

Profilaktycznie zalecam dokręcać "tłumik płomienia" po każdej strzelance (pewnie dlatego CA oferuje dwa bo wiedzą że prędzej czy później jeden z nich zgubisz ) Hi-Capów CA absolutnie nie polecam!!

 

Mechanika i elektryka bez zarzutów.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...