Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaryjność AEG


Recommended Posts

AK SLR CA ...mam wystrzelonych z niego 55000 (mierze b.dokładnie butelkami) kulek 0 problemów (jedynie styki po naprawie gwarancyjnej na asg shopie po 30000 kulek)

a tak miałem tylko do zarzucenia odkręcający się selektor ognia ale poprosiłem żeby przy okazji asg shop coś z tym zrobił i chyba urzył jakiegoś tam preparatu do gwintów i problem ustał jestem baaaardzo zadowolony..heh polecam ten karabinek bo jest boski i niezniszczalny jak to kałach :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ICS M4A1 RIS stock.

13 miesiecy.

15-20k kulek.

Po 10k kulek gumka HU sie zepsula i zaczal pluc podwojnie i zasieg spadl do 50%. Po wymianie na Guardera wszystko wrocilo do normy. Zacial sie ze 3 razy, wcisniecie zwalniacza sprezyny rozwiazuje sprawe. Na poczatku uzytkowania zdarzalo sie, ze na Semi strzelal jak na Auto. Zadnych innych problemow.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

M4A1 new type G&P

problem pojawil mi sie juz po miesiacu od kupna. musial miec wade przy skladaniu bo w GB przy spuscie prad nie lecial po stykach tylko przeskakiwala iskra - po dwoch strzelankach prad wypalil blaszke i nie przeplywal w ogole. wymagalo to rozlozenia, odswiezenia stykow i zlozenia tak zeby styki sie jak sama nazwa wskazuje stykaly ;P przy skladaniu duze znaczenie ma glebokosc montazu silnika! od nowosci tlok nie zawsze cofa sie do konca i nie zawsze pobiera kulke - czasami jest to wrecz natarczywe ale nie znam lekarstwa na to... moze ktos jest w stanie pomoc. to juz chyba wszystko ;] nie mam go dlugo a juz problemy ;] nie zalamuje sie ani troche - plus jest taki ze znam go juz jak wlasna kieszen. szkoda ze jak przedstawilem usterki na machinegun to zaspiewali mi koszt 150zl za usluge wiec mam nadzieje ze ktos z wmasg bedzie w stanie mi udzielic rad to sam zmontuje zeby bylo si.

Link to post
Share on other sites

Mam M4a1RIS ICS, replika ogolnie dobra i oczywiscie plus za rozwiazanie z dwudzielnym Gearboxem. Jedyne zastrzezenia co do tuningu repliki. Ja odkad wlozylem sprezyne m120, tlok, glowice i lozyskowana prowadnice sprezyny, nadenerwowalem sie sporo. Replika po upgrade nie chciala dzialac z bateria 8,4V. Skonczylo sie na kupnie niezawodnego intelecta. Teraz jest OK. Ale odradzam grzebanie w m4 ICS.

Link to post
Share on other sites

Nowinki z mojego warsztatu - właśnie robie M4 G&G mod.2006.

Gun ma 2-3 miechy strzelany w tym czasie z 6 razy - ile kulek nie wiem ale za to strzelec bez wyobraźni. Po zacince kulki szarpał sustem tak długo że zerwał dwa zęby na tłokowej i przeorał prawie całą środkową (nie połamał ale pościerał mocno), dziwne dla mnie że poleciały zebatki a nie tłok - szajsmetal. Do tego po rozebraniu okazało się też że tuleja w głowicy tłoka po której slizga się dysza jest niemal wyrwana w głowicy - lata na boki łapiac dobre 20st wychylenia w każdą stronę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

M15 A2 CA

 

Posiadam go miesiąc wydałem sporo kasy i już mi się chrzani :(. Z każdą kulką spada zasięg (mimoże przed każda strzelanką ładuje akumulator ładowarką mikroprocesorową, która jest moja). Często zacina się tryb Single, mag nie podaje kulek (też czasami) oraz od czasu do czasu wypada.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Carmack

G&G GR25 Sniper - dzisiaj sobie strzelałem, za którymś razem nacisnąłem spust i nic. Akumulator jest OK, bo przełożyłem do innego guna i strzelał. Bezpiecznik na kablu sprawdziłem i też OK. Co to może być? Zero reakcji, silnik nawet nie drgnie.

 

Spluwa ogólnie ma za sobą wystrzelenie może z 500 kulek nie więcej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

witam wszystkich!

jestem nowy na forum ale mój staż w asg liczy około 3 lata kiedy kupiłem M15A4 Carabine z CA, który służy mi do dziś bez awarii. chyba mam szczęście bo wszystko co robiłem przy mojej M-ce to regulacja Hop-upu o 1 ząbek. Do dziś jest celna jak po kupnie i nie traci zasięgu. żadnych problemów typu wypadające piny czy zębatki.

zaznaczam że używam jej na równi z toważyszami z mojej ekipy i widzę co się dzieje ale nie u mnie. zresztą większość usterek powstaje w skutek grzebania z ciekawości lub chęci modyfikacji lub braku odpowiedniej konserwacji. z drugiej strony kusi mnie stwierdzenie, że kiedyś za swoją M-kę dałem 1400 a teraz za tą samą mogę dać 900 i właśnie to mnie zastanawia, może mam lepsze i droższe bebeszki. dodam jeszcze, że sam ze szwagrem rzkręcałem mojego aega w celu przełożenia kabli na na tyły bo w chwycie bateria o większej pojemności mi się nie zmieściła a i tak chciałem wymienić kolbę na stałą.

regularnie dokręcam śrubę silnika i nie ma żabnych problemów z zębatkami bo są stale dopasowane.

Link to post
Share on other sites

Steyr AUG SR

Czas użytkowania rok, potem niecały rok u innego właściciela i u mnie ponownie pół roku ;)

 

Rączka cała (!), choć zbytnio się nią nie bawiłem, zaworu nie zgubiłem(!) (nawet nie próbowałem zdejmować, choć trzymał się nadzwyczaj luźno).

 

Problem ze spustem. Konstrukcja jego jest dość... ciekawa. Bez zbędnych opisów, jedna z dwóch maleńkich sprężynek odpowiedzialna za dwustopniowy spust poszła się kochać. Jako że raczej coś takiego trudno dostać... wywaliłem. :) Zaowocowało to końcem problemów z zacinaniem się spustu w pozycji semi, a także mniejszym, choć odczuwalnym zmniejszeniem siły potrzebnej na zmianę trybu ognia. Dla mnie to była nawet zaleta. :-P

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

MP5 A5 ICS - w moim posiadaniu od roku, lecz używany od 1,5 roku.

Przez cały ten czas generalnie nie miałem z nim problemów. Raz gniazdo magazynka się nieco poluzowało, ale wystarczyło 2 razy śrubokrętem machnąć i po sprawie.

Kiedyś też (to już z mojej winy) upadł mi na beton i złamała się lufa, ale dzięki temu wstawiłem, nową, mocniejszą :D

 

Bardzo polecam tą broń.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

MP5 SD5 ICS Mam ponad trzy lata, zamiennie używam z innym AEGiem.

Przez te trzy lata rozleciała się dysza, kolega ułamał przednie ucho do mocowania pasa, pękły łapki łączące body z frontem, (najprawdopodobniej też w czasie kiedy był komuś pożyczony). Zresztą zauważyłem to dopiero podczas czyszczenia, bo mimo pęknięcia nic nie latało.

W GB, nie widać niemal śladów zużycia, zębatki jak nowe, tulejki(plastikowe) mają minimalne luzy.

Kolba nabawiła się już luzów i nieco lata, wiec zmieniłem na kolbę od M4 :)

Bateria 8.4V 1800 sanyo nadal dobrze trzyma.

Magazynek Hicap, działa bez zarzutu.

Na dzień dzisiejszy replika strzela bardzo dobrze, jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

UMP z G&G

Nic się nie psuje :)

Wywaliłem z niego jakies 80k kulek i oprócz uszczelki, która na drugiej strzelance spadła z głowicy tłoka, to nic się nie działo.

Włożyłem teraz zestaw Hurricane z M100 - na częściach nie było żadnego zużycia.

Link to post
Share on other sites

2 Letnie Mp5A2 CA z pierwszych serii Wide Forearm po 1,5 roku wsadzony Upg Hurricane na sprężynie M90 -350fps z precrurą : po 6 miesiącach pękł GB :F (w okresie zimowym)

Pęknięcie wystąpiło w okolicy głowicy cylindra

Zaznaczam ze Mój H&K nie mial lekko i waliłem z niego w każdych warunkach pogodowych (nawet -15)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

M4A1 od ICS.

 

Krótka recenzja będzie. Replika używana od półtora roku. W deszczu, śniegu, mrozach dochodzących do -19, upale, piasku. Odpukać w niemalowane - zero problemów. Czasami selektor nie zaskakuje odpowiednio i na semi mamy auto. to jedyne co się dzieje. Replika działa jak marzenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

G36K CA - 400FPS - masakra:(

 

W 3 tygodnie zdążył się dwa razy zepsuć.

 

Za pierwszym razem jak wiertarka chodził i nie strzelał.

A teraz siedzi martwy w pudełku(chyba bezpiecznik siadł, albo coś z elektryką związane bo na żadnej baterii nie działa).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

co do awaryjności...hm...moje M15A2 [ca] jak na gana który ma pultorej roku daje mi tylko znac o tym... że czasem przy pojedynczym mi się zacina..ale po krótkiej seri na ciągłym wszystko wraca do normy...wiec ja raczej niemam powodu żeby narzekac na produkty classic army. wręcz chwale sobie mojego M15 pozdro!

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...