Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Zauważyłem że mamy nową pozycję na rynku odnośnie tłoków http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5333

Używałem tłoków JBU wykonanych z alu.(korpus) stalowe zeby, ze sprężyną M150 i przy zacince, nic kompletnie się nie działo, po 2 latach użytkowania (około) na tłoku nawet nie było ryski. Jednak były zbyt ciężkie by dać dobry rate of fire.

Ta pozycja spowodowała u mnie uśmiech od ucha do ucha, tłok lekki, zęby ze stali i cena powalająca!

Zabiłem już jeden tłok DF z zębami powlekanymi tytanem i od tej pory tylko używam JBU, jestem w cholerę zadowolony.

jeśli ktoś już go używa, niech da znak, ale najlepiej żeby to była spręzyna minimum M150.

jak tylko dojdzie, dam znać jak to pracuje.

Link to post
Share on other sites

Ten nowy z JBU ma lekka przewagę, bo nie ma przed ostatniego zęba, i wygląda troszkę solidniej, ja mam swój JG Vgen i leci ok 10k na M130(stockowej) i żadnych zużyć, na wakacjach będę go katował na M150 i się zobaczy.

I jeszcze nie wiem jak z tym JBU, ale ten od JG nie jest 'zabudowany' nad zębami... Czas pokaże jak tłok JG działa.

 

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Skoro nie jest zabudowany nad zębami, może być tak że zębatki wepchną zęby do środka, raz tak miałem z tłokiem DF.

Aczkolwiek ten tłok JBU wymagał by lekkiego nakładu pracy a mianowicie zrobienie otworu w płaskiej części "prowadnicy" zębów i w samym tłoku(zaznaczone czerwoną strzałką), potem zabezpieczenie tego sworzniem i przyklejeniem ze względu na (zaznaczone czerwonym kółkiem) słabą blokadę zębów, dotyczyło by to tuningów mocowych wg. mnie powyżej M150.

beztytuudwm.th.jpg

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Ta pozycja spowodowała u mnie uśmiech od ucha do ucha, tłok lekki, zęby ze stali i cena powalająca!

 

Ze wszystkim się zgodzę, ale zęby ze stali ? Sprawdzałeś ? Z pewnością są z Al'u jak zęby dostępne osobno do tych tłoków i jak tłoki całe wykonane z oczywistego metalu. Będę go składał komuś przy tuningu za parę dni to mogę powiedzieć co i jak.

Link to post
Share on other sites

Widzisz, poprzednie wersje tłoków z zębami metalowymi były przyciągane przez magnez silnikowy, zauważyłem to przez przypadek A! Dodatkowo pochwalę się że sam zwężałem zęby w tym tłoku (starsza wersja) w dobie kryzysu ;) gdzie w sklepach nie było za wiele, trzeba było czekać 2 miesiące itd. Wystarczyła szlifierka modelarska i trochę cierpliwości, strasznie są twarde.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że brak przedostatniego zęba to pozostałość po 100% kopiowaniu marujca, czy mylę się? Myślicie, że ma to jakiś znaczny wpływ na pracę mechanizmu, ROF? TAk czy inaczej tłoczek sobie pomacałem, zauważyłem że to wzmocnienie z tyłu tłoka, które trzyma stalowe ząbki (tak, magnes je przyciąga, jednak, jaka to stal? Nie mam pojęcia) na pierwszy rzut oka wygląda solidnie, ale po przyjrzeniu się można przekonać się o dość mylnym wrażeniu, dla pewności, pojechałem całą pow. styku zębiszczy z tłokiem, żywicą epoksydową. Jak dla mnie za tą cenę to świetna alternatywa dla powłok tytanowych DF'a i innych hard piston'ów Prometheus'a.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jeśli ten tłok jest taki piękny, cudny i fajny to przepraszam, ja kupuję produkt po to by go zamontować. A jeśli piszesz o czymś jako o nowym liderze (w tytule tematu nawet to zawarłeś) to niech to będzie coś co kupię, zamontuję i będę miał w głębokim poważaniu co się temu stanie. A jesli już na starcie muszę kleić zęby do korpusu to okazuje się, że ten tłok aż taki fajny jednak nie jest?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wracając do zębów DF, zrobiłem mały eksperyment, zęby DF i korpus alu JBU = zęby wbite w korpus, tak zrytej geometrii zębów nie mają nawet Chinole, wiem że te tłoki latają w niektórych replikach i po 50k kulek ale do tej pory rozwaliłem 2 tłoki DF ;) zawsze kończyło się wbiciem zębów w korpus.

Link to post
Share on other sites

Alternatywa? Pisze, że pasuje tylko do SOP MOD'a marujca, choć niby ma te 16 zwężanych zębów, czyli tyle ile winien mieć. Wygląda na zwykły odlew z aluminium, choć w ręce tego nie miałem, a takowe tłoki już są, chociażby systemy czy ICS'a.

 

Tak czy inaczej jak ktoś kupi sobie cały Al'u tłok JBU, czy POM'owy ze stalowymi zębami to nie powinien się przejmować jego wymianą przez najbliższe xxx tys. cykli przy średnim tuningu (do 500 fps) i sypania na full auto nierzadko. Jedyną lepszą alternatywą byłaby cena - co jak co, ale czasami jak się płaci setki za jeden cm3 metalu to krew zalewa, taki cały aluminiowy tłok powinien kosztować max. 10 zł...

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Alternatywa? Pisze, że pasuje tylko do MP7 i SOP MOD'a marujca, choć niby ma te 16 zwężanych zębów, czyli tyle ile winien mieć. Wygląda na zwykły odlew z aluminium, choć w ręce tego nie miałem, a takowe tłoki już są, chociażby systemy czy ICS'a.

 

Tak czy inaczej jak ktoś kupi sobie cały Al'u tłok JBU, czy POM'owy ze stalowymi zębami to nie powinien się przejmować jego wymianą przez najbliższe xxx tys. cykli przy średnim tuningu (do 500 fps) i sypania na full auto nierzadko. Jedyną lepszą alternatywą byłaby cena - co jak co, ale czasami jak się płaci setki za jeden cm3 metalu to krew zalewa, taki cały aluminiowy tłok powinien kosztować max. 10 zł...

 

 

MP7? :-P

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Aj, przeczytałem na szybko i zobaczyłem zamiast gb ver7 - mp7, mój błąd. Tak czy inaczej nie warto (a raczej warto), nabijać sobie licznika posta, żeby napisać o takiej nieistotnej rzeczy? Zmieniłem w poście, także proszę moda o wywalenie tego i posta wyżej.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...