Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [Real Sword]


Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spasowany jest wprost genialnie. Nic nie lata, nic nie trzeszczy, magazynek w gnieździe siedzi tak dobrze, że nie drga. W chwili obecnej ciężko go włożyć, ciężko go wyjąć. Wygląda prześlicznie.

 

Jednak co do celności, to ja mam jakiś problem.

 

Znosi mi w prawo Tym bardziej znosi im mocniej podkręcę HU. Jak znajdę chwilę wolnego, to będę musiał sprawdzić, czy z HU aby wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites

ten pas to raczej wz93 a nie woodland :) ... tak sie wszyscy rozpisali a recki dalej brak :) Dexter ja też fanem SWD nie jestem ale sprawiłbym sobie takie cacko (się nakręciłem nagle na tą snajperke :P wystarczająco jak dla mnie w stocku fps.. z filmików wynika na to że celność jest ok , ale to już lepiej od ludzi co mają ten sprzęt usłyszeć/przeczytać , semi jest a nie jak w Atoz'ie sprężynówka, no i wygląd tej repliki jest zajebiaszczy :P )

Link to post
Share on other sites

Nakładasz na zwykły pas od AK te "poduszki" i masz pas do SWD :E

 

Jakie są fizyczne różnice pomiędzy Dragunowem a NDM-89?

 

Troszke inna pokrywa i chyba coś jeszcze, nie pamiętam. Teraz na forum jest dużo kozaków znawców, którzy piszą RS NDM-86 albo Atoz NDM-86 :D

Edited by kalach
Link to post
Share on other sites

Troszke inna pokrywa i chyba coś jeszcze, nie pamiętam. Teraz na forum jest dużo kozaków znawców, którzy piszą RS NDM-86 albo Atoz NDM-86 :D

 

Chyba najlepszy komentarz to cytat jednego z użytkowników z rus.mil:

@ Konrad "Owca"

"A ja dziś byłem porównać z oryginałem z Iżewska. I różni się biciami (RS nie ma trójkącika ze strzałą, "P" i "O" na prawym boku - przy bezpieczniku), za to ma grubszy chwyt pistoletowy, klapa ma minimalnie inne przetłoczenia, kolba pod trochę innym kątem - ze 2-3 stopnie różnicy. I to by z różnic zewnętrznych było na tyle... Tył klapy w Iżewskim SWD jest taki sam. I też jest malowany, a nie oksydowany. Drobne różnice są widoczne jeszcze w kącie nachylenia spustu. Nad gniazdem magazynka, przed samymi okładkami jest w oryginale tajemniczy owal, a w RS-ie nie. IżMasz ma pin nad spustem (w szynie) a RS nie. Frezowania nad magazynkiem są w IżMaszu odrobinę głębsze. Pomijam różne dodatkowe bicia (większość na egzemplarzu który miałem do porównania powstała w Polsce - dodtakowe numery na częściach, odbiory itp) - nie mam pojęcia które są oryginalne, a które nie.

Tak na prawdę, biorąc pod uwagę różne serie produkcyjne i róznice w samym wykonaniu ruskich urządzeń wszelkiego typu, to karabiny z włożonym magazynkiem, do momentu odciągnięcia zamka są nie do odróżnienia. (podkreślenie moje)"

 

Jak widać ruscy nie chcieli się trzymać jednolitego wyglądu i RS NDM-86 może być równie dobrze RS SWD :P

Link to post
Share on other sites

GB T3 na jakim pracuje SWD został stworzony od nowa ale wykorzystuje elementy standardowych GB, np. kostka stykowa od v3. Nowością jest przede wszystkim rozłożenie sił na 4 a nie na 3 jak się przyzwyczailiśmy koła zębate - środkowe koło zostało zastąpione 2-ma mniejszymi.

 

cdn

 

PS

No time...

Link to post
Share on other sites

Kilka nędznych fotek

Zdjęcia ogólnie kiepskie - słaby i stary aparat. Może uda mi się później pożyczyć lepszy, to zrobię więcej dokładniejszych zdjęć.

 

Fotka nr jeden - aby zamontować baterię należy zdjąć którąkolwiek okładzinę. Aby tego dokonać należy wajchę przełożyć 'w dół', a pierścień zsunąć. Wszystko fajnie, ale aby zsunąć pierścień musiałem użyć śrubokrętu i młotka, tak to dziadostwo ciasno siedzi ;p

 

Fotki 2, 3, 5, 6 - ot takie tam, jedyne które nadawały się do wrzucenia :|

Fota 4 - chciałem zobaczyć jak RSowe cacko wygląda z NSP-3 ;)

Link to post
Share on other sites

Ponownie wybrałem się postrzelać. Chyba faktycznie mam coś z HU, bo moja replika niesie ciągle w prawo ;/

 

Edit.

Rozkręciłem dziada - Faktycznie, gumka jest nieco krzywo :)

 

Edycja nr2.

Po rozebraniu HU okazało się, że gumka jest uszkodzona :/

Edited by Cthulhu
Link to post
Share on other sites
NDM-86 czy replikę wykonaną przez RS???
Replika RS vs ostry SWD.

 

Cthulhu miałem ten sam problem ze zdjęciem okładzin ale pewnie dlatego, że żółci za szybko składali giwerę bo lakier nie zdążył wyschnąć i skleił częściowo okładziny do blachy okalającej je.

 

Podkręciłem już do 540fps a problem z celnością pozostał - gumka jest ok choć źle założona. Za to dystanser za miękki i za krótki. Po sprawdzeniu kilku innych mogę powiedzieć, że najlepiej pasuje Guarderowski przezroczysty.

 

Sprężyna w GB jest krótka (typ short). Mocowanie głowicy tłoka dosyć długie (ok. 15mm). Cylinder wielkością "pochłania" standardowy do środka. O-ring na głowicy tłoka idealnie spręża powietrze w cylindrze. Problem ze szczelnością wystąpił na łączeniu przy głowicy cylindra z cylindrem - teflonfix rozwiązał sprawę ;-)

 

Dysza jest niesamowicie krótka i nieposiada odpowiednika. Popychacz już gdzieś taki widziałem ale teraz niekojarzę.

 

Sprawa z zasilaniem ma się następująco: 8,4V stick albo LiPo o wąskich gabarytach ale 11,1V. Ja wybrałem tą drugą opcję i to samo Wam radzę - moment od pociągnięcia języka spustowego do oddania strzału jest dużo szybszy niż przy 8,4V.

 

Załączona luneta jest kopią PSO-1M2 jednak niezwykle dokładnie odwzorującą rosyjski oryginał.

 

Zdjęć nie zrobię bo ładowarkę do aparatu wcięło ale po weekendzie opiszę jak się z tym lata w polu :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Luglo - czy któraś z dysz RS pasowałaby? (do znalezienia na Capri)

I powiedz co zmieniłeś, aby podnieść efpeesy - tak z ciekawości pytam.

 

ps.

Nowa gumka jest już w drodze. Mam nadzieję w piątek sprawdzić jak to prawidłowo strzela.

Edited by Cthulhu
Link to post
Share on other sites

Mój SWD TEORETYCZNIE ma być jutro, ale już zaczynam wątpić w GF...

Ja już dostałem numer przewozowy, nie martw się, ale trochę im to zeszło.

 

Robota z gumką to 10minut pracy, nie wiem dlaczego tak płaczecie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...