Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumik dźwięku do SWD


Recommended Posts

Naddźwiękową... icon_cool3.gif[...]

W zależności od rodzaju zastosowanego pocisku (5,5g/6,8g/7,45g/7,65g/8g), specyfikacji, producenta omawiane pociski uzyskują Vo = 305 - 420 m/s. Pomimo tego, że Vo przekracza nieznacznie w niektórych przypadkach (np.: wg standaryzacji NATO masa 7,45g, predkość pocz. 396 m/s) fizyczną wartość prędkości dźwięku (w balistyce określa się to prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku) to nadal zalicza się taką amunicję do rodzaju poddźwiękowej.

@Dundee

Wg Ciebie nie ma sensu, wg użytkowników ma. Przebrnij przez wątki zdjęciowe i filmowe na MP.net, wszystkie SPRy, EBRy, m110 itd.

A poniżej filmik z youtube:

 

A na jaką odległość słychać pracę automatyki w SWD? A na jaką odległość słychać automatykę w Mark23 ? Bo z tego co napisałeś to może stosowanie pistoletów z tłumikami dźwięku nie ma sensu?

Obaj czytajcie ze zrozumieniem...

[...]Jeżeli cel ma być zdjęty na małej odległości, stosuje się odpowiednią do tego zadania broń, przy strzelaniu na większe odległości (w zależności zadania/odległości do celu/okoliczności), używa się amunicji poddźwiękowej lub wogóle rezygnuje się z "cichego strzału"[...]

... czasami po przeczytaniu warto przeanalizować tekst jeszcze raz, aby "dojść" do tego co autor miał na myśli. W Waszym przypadku dostrzegam, że jeżeli coś nie jest "wyłożone łopatologicznie" to najlepiej nabić posta ciągnąc szyderę. Nie będę odpowiadał na takie prowokacje.

 

P.S.

Patek, a tak zupełnie poza tym tematem, nie wypowiadaj się w imieniu innych użytkowników ... nie znasz opini wszystkich ;-)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, moim celem nie było szydzić czy prowokować, ani też wyłączać Cię z grona użytkowników broni palnej. Chodziło mi konkretnie o użytkowników amerykańskich i wspomnianą potem broń.

Edited by Patek
Link to post
Share on other sites

To może napisz tak wiesz, dla prostego luda o co ci chodzi. Bo Twój post był tak ogólnikowy jak tylko to możliwe. Czyli napisz co to wg Ciebie są małe odległości, większe, duże i bardzo duże. I w zależności od rodzaju celu napisz jaką amunicję być widział i dlaczego tłumik nie ma sensu w tych przypadkach.

przy strzelaniu na większe odległości (w zależności zadania/odległości do celu/okoliczności
o co chodzi w tym zdaniu z tymi odległościami? Edited by cichypiotr
Link to post
Share on other sites

A jednak odpowiem.

Sorry Witek, ale muszę bo mnie szlag trafi (ostatni raz, następnym możesz dać mi bana za off topa)

To może napisz tak wiesz, dla prostego luda o co ci chodzi. Bo Twój post był tak ogólnikowy jak tylko to możliwe.[...]

...i ogólnie zrozumiały w swej prostocie...

[...]Czyli napisz co to wg Ciebie są małe odległości, większe, duże i bardzo duże.[...]

Nie można w kilku zdaniach i jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając rodzaju amunicji (inne są duże odległości dla pistoletowej, a inne dla karabinowej itd.), poza tym zbyt wiele zmiennych takich jak "wagomiar" pocisku, czy też jego współczynnik balistyczny, że o innych nie wspomnę.

[...]I w zależności od rodzaju celu napisz jaką amunicję być widział i dlaczego tłumik nie ma sensu w tych przypadkach.[...]

Odpowiedziałbym Tobie przykładowo i czysto teoretycznie oczywiście 8) :

*cel - 4 "turbanów"

*odległość - 470m

*"widziałbym" .308 Win, Lapua Scenar 185g MK, Vo = 750 m/s, BC =0, 442 oraz odpowiedni sprzęt (ale to nie koncert życzeń)

*nie widzę sensu zastosowania tłumika, gdyż tylko jeden z "paparuchów" jest uzbrojony w AK, a pozostałych trzech właśnie zakopało PK, IED, moździeż, "ogóry" i "RG-rury" etc. Znajduję się powyżej celu, wokół są góry (echo - twoim przyjacielem), pr.wiatru 4-7 m/s, z godz. 11, widoczność dobra. nie obawiam się przeciwnika ponieważ na wys. 2000m, przy 30 st. C i na odległości, która nas dzieli musiałby wprowadzić poprawkę rzędu 30 cm (że o kącie strzału nie wspomnę) zakładając, że zna moją pozycję.

Odpowiedziałbymm...ale zapewne w kolejnym poście musiałbym łopatologicznie wykładać dlaczego minuta kątowa układu SI jest różna od amerykańskiej "wojskowej". Koniec, i tak mamy już off top. Za bardzo szanuję prywatny czas Mod'ów, żeby dodawać im roboty.

[...]przy strzelaniu na większe odległości (w zależności zadania/odległości do celu/okoliczności?
o co chodzi w tym zdaniu z tymi odległościami?[...]

Jeżeli czytasz ze zrozumieniem, tak samo jak cytujesz - tylko 1/3 zdania, to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać...

Link to post
Share on other sites

Dundee luzik niektórzy jak przerobili cały arsenał w jakiejś grze komputerowej i do tego obejrzeli "Shootera" są takimi specami, że nie podskoczysz ;) To z reguły ludzie wychowani na zasadzie: zakładam tłumik i zbieram fragi bo nikt mnie nie widzi i nie słyszy ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, że tak dbasz o nich i o mnie :P

 

http://liveguns.ru/node/1116 <- fajny link, można zobaczyć między innymi ciekawy sposób montowania tłumika TGP-W na tłumiku płomienia (od SW98, jeśli dobrze rozumiem tekst).

W ogóle wydaje mi się, że według owego źródła TGP-W powstał dla kbw. SW98, a "płamiegasiciel" jest uniwersalny i może być zainstalowany na SWD.

 

 

ТГП-В

Вес - 1300 грамм

Длина (от среза ствола, т.е. без учета щеколды на мушку) - 230 мм

Диаметр - 60 мм

материал обоих - сталь

 

Masa 1300 gramów, długość 230mm (bez jakiegoś pitolnika na muszkę, niestety nie rozumiem o co biega, pewnie o ten tłumik płomienia), średnica 60mm. Tłumik wykonany ze stali.

 

 

http://talks.guns.ru/forummessage/2/320502-41.html tu fajowy link

 

 

http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pictu...966/1966701.jpg a tu śliczna fotka :)

 

 

Poszperam jeszcze, jak się wyśpię i moje oczy przywykną do ruskich "krzesełek". Może uda mi się przetłumaczyć jeszcze kilka ciekawych danych. :)

 

 

 

Dręczy mnie jeszcze tylko jedna rzecz - tłumik, rzekomo TGP-W z moich linków wygląda całkiem inaczej niż ten z fotki na 1-szej stronie, a Remov raczej się nie myli jeśli chodzi o giwery... Może zajrzy tu i skoryguje ew. błędy ;)

Edited by Kajor
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...