Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam ten chrono virtec. Powiem Ci że nie jest taki zły, gazówki nie zmierzy bo od razu brudzą się diody ale daje radę. Pomijając fakt że to chronograf nie chronometr jak napisali to jest ok.

Ten z Broń.pl wygląda przyjemnie ale nie wiem czy mierzy gazówki, jest lepiej wykonany lecz po mimo to, nie kupił bym go chociaż z racji że to broń.pl

 

Virtec

Zalety:

+Cena

+Poprawny pomiar ( cóż, w tym przypadku to zaleta )

+Mierzy szybkostrzelność

+Produkt Polski

 

Wady:

-Jakość wykonania (plastik plastik i jeszcze trochę plastiku )

-Nie można odczytać bezpośrednio wartości, trzeba przekręcić chrono

-Za każdym strzałem trzeba nacisnąć 2 razy przycisk

-Brak możliwości pomiaru replik gazowych

 

Ogólnie za tą cenę, nie żałuję zakupu.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Kolejny, które nazywa chronograf chronometrem ? ;-) Pytałem się SS'manów i mówili, że Fidragona nie będą już sprowadzać, jednak wisi u nich na ofercie - także bardzo prawdopodobnie, iż faktycznie przestali go produkować.

Link to post
Share on other sites

Tego Laylaxa nakręcasz na gwint pozostający najczęsciej po tłumiku płomienia. Niestety kiedy nakręcisz go na replikę w której wystaje lufa, to zasłaniasz jedną z fotokomórek, czy co on tam sobie ma, więc możesz zapomnieć o pomiarze, bo sygnał z tej będącej na końcu czytnika nie wystarczy.

Druga rzecz, jeżeli nie nakręcisz, to biorąc pod uwagę mały otwór w nim, dość trudno jest strzelić osiowo trzymając czytnik w jednej ręce, a replikę w drugiej. Nadto powtarzalność pomiarów jest nikła i naprawdę trzeba się napocić z ustawianiem tego wszystkiego, żeby to jakoś zadziałało.

Ja u siebie łapię replikę w imadełko, czytnik ustawiam na czymś osiowo przed lufą, za nim daję kulochwyt i jakoś jest. Ale w terenie jest naprawdę trudno to zrobić i te pomiary są wtedy bardzo mało wiarygodne.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
CHRONOGRAF i niech wszyscy czytający ten wątek zapamiętają to sobie. To tak samo jak z FORMOWANIEM ogniw akumulatora, a nie formatowaniem!
Dać mu wódki! :-P

 

Czasem chce się rzygać jak ludzie głupoty piszą o chronometrach czy formatowaniu. Sformatować to można twardy dysk :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Marcinek83 - czepiasz się, oni mają tak tyle byków w opisach, że jak czasami czytam to bierze mnie na śmiech przez łzy. Nie tylko u SS'manów, w większości jak nie w każdym internetowym sklepie ASG jest to zaniedbywane, ale pośmiać się można :-F.

Link to post
Share on other sites

CHRONOGRAF i niech wszyscy czytający ten wątek zapamiętają to sobie. To tak samo jak z FORMOWANIEM ogniw akumulatora, a nie formatowaniem!

Co do chronografu - to chyba oczywiste. Chronometr, to zegar, a chronograf, to aparatura pomiarowa (tak w bardzo telegraficznym skrócie).

 

Co do formowania i formatowania - tu już nie jest tak prosto. Wystarczy przeczytać definicję formowania i formatowania i nie jest tak prosto ;)

 

Ja mam guardera Speeder 2000 Gen2 i poza 1 wadą (bateria wewnętrzna trzyma niezmiernie krótko), bardzo fajne chrono.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Poszukuje jakiegoś chronografu:

1.) Mierzącego gaziaki.

2.) Mało wrażliwego na odchylenia lotu kulki.(strzelania pod kątem do chrono, co np w madbullu powoduje przekłamania fpsów)

3.) Możliwie najtańszego.

 

Zostaje coś poza guarderem 2000?:P

 

Edit:

Jakie konkretne problemy z gaziakami chrono virtec?

Utrudnia, czy uniemożliwia pomiar, ma znaczenie, czy to gg czy co2?

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

....

Ja mam guardera Speeder 2000 Gen2 i poza 1 wadą (bateria wewnętrzna trzyma niezmiernie krótko), bardzo fajne chrono.

 

W chińskiej podróbie guardera speedera wyprowadziłem kable łączące baterię (zdublowałem je) i elektronikę na zewnątrz, zakończyłem wtczyką tamija i ładuję pakiet mikroprocesorówką - każda wolno ładowarka kiedyś zabije pakiet jak się go prawidłowo nie rozładuje.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Wybaczcie odkopanie tematu.

 

Poszukuję taniego a dobrego chrono (czy jest to w stanie iść w parze?) i natknąłem się tutaj na pozytywne opinie chronografu Virtec. Jednak w pierwszym poście link do Allegro już wygasł więc nie jestem pewien, czy te opinie w tym temacie dotyczą tego:

http://allegro.pl/item1022112290_chronomet...aeg_virtec.html

Czy też jest jakiś inny produkowany przez tą firmę?

 

PS: Czytam tą dyskusję na temat chronografu i chronometru.. Czy w takim razie napis na obudowie tego urządzenia oraz jego nazwa są błędne? :P

 

No i ogólnie - jest to dobry wybór, czy przez te pół roku odkąd temat umarł wyszło już coś lepszego w tej cenie?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...