Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja bym wam polecił te od Radeceka ;) b.dobre są, wynik z dziesiętnymi, teraz też jak widać mierzy szybkostrzelność ^^ A i cena jest bdb, ja z tego co pamiętam, płaciłem ok 120-150zł za chrono z zasilaczem i przejściówką zwykłą baterię 9V.

 

Opinie o nim możecie znaleźć na którymś z for wiatrówkowych, nie pamiętam tylko którym ;)

Link to post
Share on other sites

Porównywałem chrono radecka z Xcortechem x3200, oraz Guarder Speeder 2000 gen.II.

Chronograf zawyżał około 5fps. Jeszcze co ciekawe pokazywał tak jakby w przybliżeniu? tzn. Guarder pokazywał wyniki np. 345,338,335,346 tak jakby dokładniej.

Chrono radecka pokazywało np. 355,6/353,7/356,8/354,8.

No ale jak wiadomo za te pieniądze nie znajdzie się chyba nic lepszego.

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem już kilka chronografów, opiszę trochę te z którymi miałem do czynienia

 

Tasco Combro MK4:

 

Zaprojektowane do wiatrówek, malutkie, niewiele większe od zapalniczki. Obudowa plastikowa, bardzo łatwo ją przestrzelić

posiada uchwyt z regulacją góra-dół do montażu na okrągłych lufach. Aby zmierzyć replikę należy wcisnąć przycisk „RST” oraz oddać strzał.

Ciekawą funkcją jest możliwość zobaczenia najwyższego, najniższego wyniku oraz średniej z wszystkich oddanych strzałów.

Na słońcu, nie łapał pomiaru (wynik „BAD”) repliki trzeba było mierzyć w zacienionym budynku co jest lekko denerwujące (na przykład na strzelankach). Zasilany czterema bateriami od aparatów słuchowych, które są drogie, ale na których chrono trzyma bardzo długo. Miał zwyczaj przekłamywania wyników przy krzywym ustawieniu lufy.

 

Plusy:

-Mały, lekki

-Regulacja błędy pomiaru

 

Minusy:

-Nie mierzy ROF’u

-nie działa na słońcu

-Plastikowa obudowa

 

Virtec L0-09

 

Sporo większy od Tasco MK4, jednak z powodzeniem mieści się w typowej ładownicy M16. Wykonanie to plastikowa obudowa oraz aluminiowa rurka w otworze strzelniczym- spora zaleta. Zasilany baterią 9V, po dorobieniu kabelków i konektora może być zasilany zewnętrznie z baterii aegowej :) Posiada spory wyświetlacz na którym po zmierzeniu, oprócz wyniku w fps pokazuje wynik w M/S.

udało mi się zmierzyć wszystkie repliki gazowe jakie miałem w domu (Desert Eagle, glock, m700, beretta), w przypadku gazówek chrono zawyżało wyniki o ok 20-30fps w porównaniu do innych chronografów

 

Plusy:

-Tani

-Metalowy otwór strzelniczy

-Mierzy ROF

minusy:

-konieczność dwukrotnego wciśnięcia przycisku przed zmierzeniem

 

 

Fidragon ST-08

 

Największy jaki miałem, obudowa oraz rurka strzelnicza z badziewnego plastiku co dyskwalifikuje do zabierania na strzelanki.

Posiada malutki (bardzo)niewyraźny wyświetlacz, mierzy ROF oraz FPS, zarówno aegi jak i gaziaki jednak mój zaniżał wyniki średnio o 3 fps

 

Plusy:

-brak konieczności wciskania guzika : )

 

minusy:

-plastik

-niewyraźny wyświetlacz

 

 

Nie mam możliwości zrobienia tabeli FPS gdyż wszystko poszło na rzecz Xcortecha, mam go od dzisiaj także dopiero go przetestuję, jednak już mi się podoba :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Czytałem o tym chrono i zbierało dobre opinie. Mierzyłem Virteckiem 1 generacji i też się spisywało. A biorąc pod uwagę że w tej chwili do wybory jest Sppeder 2000 II generacji za 400PLN, szajsplasticzanego Fidragona za 300PLN albo Virteca II generacji za 230PLN to dla mnie wybór jest prosty :)

Link to post
Share on other sites

Virtec z tym błędem pomiarowym i niemożnością zmierzenia replik na CO2 jest spalone.

O wiele lepsze jest chrono Radeckiego i tańsze.

Co do Xcortecha, mam już drugiego (pierwszy został niefortunnie odstrzelony z 5,56) i spisuje się znakomicie.

Używam go częściej niż Chrony, które jest dużo dokładniejsze. I to nie tylko do 6 mm.

Nie ma problemu ze strzelaniem z repliki czy wiatrówki CO2, nie ma problemu ze strzelaniem z palnej, ba, nawet z czarnoprochowca przez to strzelaliśmy :biggrin:

Aż dziw bierze że to jest chińskie, bo jest to takie dobre, do dostania na Ebayu za 80$.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Osobiście mam virteca I. gen. tak jak mówi Seger. bateria 9v starcza na bardzo krótko - osobiście podpinam jakąś stockową 9.6 i działa bardzo długo mimo że bateria jest zajechana, trzeba też odpinać baterie kiedy jest nie używany bo wtedy też ma ładny pobór :). Pomiary jakie robi takie robi, skaczą po +/- 3 fps, sporo zależy od tego jak ustawimy lufę, mierze nim również gaziaki i wiatrówki i nie ma problemów. Dobrze zrobić sobie serie 10 - 20 strzałów i policzyć średnią po usunięciu maks. i min. wyniku - wtedy jest to coś warte :), pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam !

Mam problem z dziś zakupionym chronografem Virtec Chrono 3. Mianowicie strasznie zakłamuje wyniki, pokazuje ilości fps dużo mniejsze niż w rzeczywistości ( 250 fps u repliki która ma ponad 550 fps) Dzieje się tak i na baterii wewnętrznej 9 V i na akumulatorze 9,6 V. Czy ktoś miał taką sytuację ? I co może być tego powodem ? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Być może czujniki są źle skalibrowane, lecz niepoprawna kalibracja nie wpływa aż w tak wielki sposób, chyba że, no wszystko jest możliwe. Ale zapewne w firmie jest to sprawdzane, a samemu nie zmieniłbyś ustawień. Prędzej mogło dojść do uszkodzenia mechanicznego samych fototranzystorów lub optyki. Pisz do Virteca.

Link to post
Share on other sites

Witam !

Mam problem z dziś zakupionym chronografem Virtec Chrono 3. Mianowicie strasznie zakłamuje wyniki, pokazuje ilości fps dużo mniejsze niż w rzeczywistości ( 250 fps u repliki która ma ponad 550 fps) Dzieje się tak i na baterii wewnętrznej 9 V i na akumulatorze 9,6 V. Czy ktoś miał taką sytuację ? I co może być tego powodem ? Pozdrawiam

 

 

Cześć.

 

Ostatnio właśnie odebrałem swojego z gwarancji...

 

Miałem to samo, jedna replika była chronowana dobrze, reszta źle itp..

 

Oddałem, stwierdzili że coś tam nie tak jest w środku, wymienili na nowy i ten jest cacy...

 

Zrób to samo :)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...