Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupiłem wyżej wspomniany chronograf Tornado, po kilku/kilkunastu odczytanych strzałach tak jakby się zacinał i nie widzi kolejnych kulek, po włączeniu także bywa że nie czyta, dopiero reset pomaga, ale na krótko. Rof też niechętnie mierzy. Nie jest to sprzęt z najwyższej półki, ale za 300zł można chyba oczekiwać czegoś więcej.. Zastanawiam się czy go odesłać?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam. To mój pierwszy post. Chociaż czytam forum od jakiegoś czasu. Bo moja 15-to letnia pociecha zajmuje się ASG od jakiegoś czasu. No i wpadła na pomysł żeby "ulepszyć" swoją RK-01 Boy. Na początek lufa precyzyjna, gumka Systema czarna i sprężyna M120. Oczywiście ja muszę za wszystko zapłacić i to wszystko poskładać. Więc siłą rzeczy zainteresowałem się tematem. Co się nie robi dla dzieci:) Ale mam techniczne obycie i lubię grzebać w takich precyzyjnych mechanizmach. Tylko muszę się trochę "otrzaskać" z tematem.

No i moje pytanie tutaj, bo pomyślałem że może warto by kupić jakiś chronograf ? Żeby wiedzieć czy moje wypociny idą w dobrym kierunku. Bo jak znam życie. To na tym się nie skończy.

Znalazłem chronograf AC6000 i C3200 MK3. To z takich z ceną do strawienia.

Który będzie lepszy ? Uwagi użytkowników ? A może jeszcze inny w podobnej cenie ?

Link to post
Share on other sites

Wrzuć na luz chłopie.

 

Osobiście używam XCortecha MK 3 i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Luz chłopie, to ja mam już od kilku lat. Odkąd jestem na emeryturze. Tylko wkurza mnie jak pytanie "nowego" od razu na dzień dobry zostaje bez odpowiedzi. I z doświadczenia wiem że wtedy przepada na zawsze w przepastnych odmętach forum.

A pewnie wielu ludzi tutaj miało do czynienia z tymi chronografami. Ale nie. Nikomu się nie chce ścisnąć pośladków (czytaj du...) i napisać jednego zdania. Ale jakby trzeba było się powymądrzać, albo najlepiej z kimś pokłócić. To od razu znalazło by się paru chętnych:)

Przepraszam że tak sarkastycznie. Ale dostatecznie długo żyje na tym padole i na różnych forach. A na niektórych nawet jestem bardzo lubiany:) I mam nadzieję że tu też tak będzie.

Tak że. Luz chłopie:) I dziękuję Ci chłopie za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego tak się spinasz. Nie każdy siedzi na wumazgu 24/7. Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, wystarczyło przejrzeć poprzednie strony tego wątku. Masz co najmniej kilka ciekawych chronografów, w tym radeckowe, xcortechy, ufc, i w trzy dupy innych.

Zamiast marnować czas na wylewanie swoich żalów, przejrzyj lepiej pozostałe strony.

 

Ostatnio dotarło kilka nowości do GF w tym ACETECH chrono. Nikt tego w Polsce nie ma, ale za granicą jest mnóstwo informacji na jego temat.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Dajmy już spokój. Nie mam zamiaru uruchamiać tu jakiegoś tsunami. Wątki na temat chronografów czytałem. Zawsze czytam zanim zapytam:) (kurde, ale Mickiewicz). Ale na temat tych dwóch nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Może źle szukałem. To się zdarza.

Dobra. Spytam jeszcze raz. Ten ? Czy ten ? Z tych dwóch. Nie potrzebuję jakiś chronografów z górnej półki. Ale też nie chcę kupować jakiegoś za 100 zeteł, który będzie mnie tylko wqrwiał. Potrzebuję takiego który mi pokaże. Przed i po. Jak będę grzebał w broni.

Te dwa wydają się spełniać moje oczekiwania.

I wcale się nie spinam. Bo lekarz mi zabronił:)

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Ten X3200. Zadałem pytanie jednemu ze znanych i renomowanych sprzedawców. Odpowiedział dosłownie. Zdecydowanie X3200. I w zasadzie nie powinienem mieć żadnych wątpliwości. Ale sprzedawcy to sprzedawcy. Wolał bym usłyszeć opinie użytkowników.

Dzięki za podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Weź x3200, używają tego serwisy. Jak złapiesz 10% rabatu na gf to za 270 do wzięcia. Radecki też ma świetnie opinie, ale nie zawsze jest dostępny od ręki.

 

No dobrze. Ale w czym X3200 jest lepszy od AC6000 ? Oprócz tego że jest zasilany dwiema bateriami a nie czterema. Jest dokładniejszy ? Bardziej niezawodny ? Czy co ?

Link to post
Share on other sites

Przy tańszych chronografach jest przekłamanie na ilości fps.

 

U mnie długi czas było nastawienie na elementa, a na koniec jednak zdecydowałem się na ufc i po sprawdzeniu z dwoma innymi chronografami jak Dragon i Xcortech mk III - przekłamuje mi o 5 - 7 fps.

 

 

Do wyników więc doliczam poprawkę i zazwyczaj się to zgadza z innymi :icon_wink:

 

Przekłamuje tzn. wyszło, że mi zaniża wyniki.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na Acetech AC6000. Mam pytanie odnośnie funkcji RESET. Funkcja wiadomo. Resetuje urządzenie do ustawień fabrycznych i jak pisze instrukcja kalibruje sensory. No i właśnie o tą kalibrację chodzi. Po wykonaniu tej czynności pokazuje informację IR 28%. Co to oznacza ? Czemu nie np. 0%, albo 100% ? Czy te 28% to jest prawidłowa wartość ? Bo instrukcja nic nie mówi na ten temat.

1a70f00e2dc9.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Też mam R2 i polecam. Najważniejsza dla mnie funkcja prócz precyzji to możliwość transferu do komputera (trzeba mieć przejściówkę COM->USB).

 

Mam pytanie - jak sobie radzicie z powtarzalnym ustawieniem repliki. Pod innym kątem - pomiar będzie się różnił od prawidłowego i to dość znacznie (pod skosem dłuższa jest droga między fotodiodami). ? Pytam zwłaszcza tych majstrów, którzy mają repliki ustawione na +-3 fpsy (takie pomiary nie wyjdą raczej "z ręki").

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, mam problem

 

Mam chronograf UFC. Problem z tym, że mi się zawiesił. Nie da się go wyłączyć, nie reaguje na przyciski, nie nie mierzy niczego. Po prostu świeci "głównym ekranem". Chrono ma wbudowany akumulator, więc nie da się wyciągnąć baterii żeby go wyłączyć.]

 

Jakieś pomysły co robić?

Link to post
Share on other sites

Może ma za małe napięcie, żeby ruszyć. Ja bym spróbował podłączyć ładowarkę.

 

Jak jeszcze "nie był zawieszony", to wskaźnik baterii był pełny. Podłączę, może coś to da. Samo chrono tak zawieszone już świeci 2 godziny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam, w kulkowce 6mm bawię się od 20 lat, lecz tu na forum jestem nowy, nie chce zaśmiecać forum wiec podepnę się do tego tematu. Chciałem kupić chromo do ASG / wiatrówki 4,5mm. Interesuję mnie coś +/- 300 zł tak wiec mam dylemat między x3200 mk3 oraz ac5000 który wybrać i dlaczego ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...