Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem hi capy 5.1 od TMa. Klamkę kupiłem w pełni świadomie z myślą o tunningu i generalnie customie.

 

Wracając do tematu: zmierzyłem dziś na chrono. miała 250-300fps. Odskoki spore, jak to gaziaczek. Leci już do mnie zawór tanio koby i głowica tłoczka PDI (letnia). Dam znać co i jak po zamontowaniu. Na pewno potem zamontuję preckę, gumkę HU KM heada i zobacze co jeszcze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy ktokolwiek montował już głowice tłoczka od BB do jakiegokolwiek gaziaka ale u mnie po wymianie tej części ten plastikowy cylinder nie chodzi luźno na uszczelce. Tzn chodzi bardzo ciężko. Czy to celowe? Jutro potestuję to sie dowiem czy strzela tak jak powinno ale nie wygląda mi to zbyt dobrze...

Link to post
Share on other sites

No, musze przyznac że działa idealnie. Moc po wymianie zaworu i głowicy tłoczka wzrosła trochę a siła BB znacznie wzrosła. Teraz powinienem wymienic sprężyne powrotną jak tylko jakąś dobiorę. No i podkładkę dam pod spręzynę kurka chyba. Niebawem kupię metalowy zamek i ew lufę precyzyjną, to dopiero bedzie hehehe. Jak będę miał czas to przestrzelam na chrono.

Link to post
Share on other sites

Lepsze skupienie? Kup gazrurkę metrową, wyściel czymś i preckę DF 750mm.

Po co nam karabiny? Każdy niech kupi hi capę i zrobi snajpę. Kolego, może mam mylne pojęcie, ale klamka jest na krótkie dystanse i ma być niezawodna i tania w eksploatacji.

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Link to post
Share on other sites

Widzisz Dante, niektórzy od swojego sprzetu wymagają odrobinę więcej niż skuteczność na 25m i bb o sile pierdnięcia komara. Ale myślimy chyba odmiennymi kategoriami więc tu porozumienia nie będzie. Natomiast chętnie bym Cię zabrał na duelka małego na pistolety. Może wtedy zrozumiesz po co tunninguje gaziaka.

 

 

Jeszcze jedno. Dla Ciebie krótki dystans to ile? 10m? No to tez mamy odrobinę inne podejscie do tematu.

Link to post
Share on other sites

Dexter, na tym polu to nie znajdziemy chyba porozumienia.

Dla mnie klamka jest tylko do budynków i ewentualnie gdy ktoś podejdzie na 15m. Mam M14 320fps i nie potrzebuję narazie więcej, a jak wypadnę za drzwi i przeciwnik stoi 2m to nawet jak wypalę w niego, to wiem, że mu krzywdy nie zrobię, a z Twoją HiCapą bym miał inne odczucie.

 

Rób co uważasz, takie jest moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

ale moja hi capa nie ma wiecej fps niż Twoja m14 :D. A jest kilkakrotnie mniejsza. I bardziej lansiarska.

 

Klamka przydaje sie wtedy kiedy nie mam czasu przeładować snajpy, kiedy mam wroga 20m od siebie, kiedy ide przez budynek, kiedy spieprzam przez krzaki, kiedy ktoś mi wlezie na plecy... Coś jeszcze?

 

Lufy tanio koby po pierwsze sa niedostępne po drugie bym takiej na pewno nie kupił. Będe polował na LL pewnie. Gumki wiem że są ale nie wymienie gumki marui raczej :D bo to zbrodnia chyba. Na razie musze naskładać na metalowy zamek i ew wstawić podkładki pod spręzynę powrotną i kurka.

Link to post
Share on other sites

Poręczniejsza, ok, ale nie bardziej lansiarska :D

Tak jak napisałem, broń ma spełniać twoje oczekiwania, a mi w sumie nic do tego :)

 

LL albo KM, Taniej Koby bym w życiu nie kupił, nie widziałem jeszcze chyba dobrej recenzji o tych rurach.

Link to post
Share on other sites

Ale TK to lans ;p nie no wiadomo że LL i KM-Head to najlepsze preclufy. To czemu podałem linka do Tanio Koby nie wiem bo jakoś tak mnie naszło.

 

Tak poza tym każdy woli coś innego w budynku, a innego w lesie.

Edited by RuN_
Link to post
Share on other sites

Tak, m14 w budynku to faktycznie doskonały wybór :) a jaki lans :D. Pomówmy jednak o stronie technicznej.

 

 

Lufy tanio koby to taki jeden wielki chwyt marketingowy. Oczywiście kupię KM albo LL ale najpierw metalowy zamek sobie sprawię. I sprężynę powrotną dobiore jakąś mocniejszą a pod kurkową wstawię małą podkładkę.

Link to post
Share on other sites

Dziś w ruch idzie dremel... To wycięcie w zamku w które wchodzi zwalniacz zamka (ten co to zamyka zamek jak opróżnisz maga... slide stopper, jaki jest polski odpowiednik?) lekko sie wyszczerbiło i nie łapie. Muszę to przyciąć pod innym kątem a będzie śmigało. Zaryzykuję bo zamek i tak kupuję metal.

 

Po ostatnim czyszczeniu chyba komore HU lekko źle złożyłem bo kulki mi na lewo skręcają minimalnie, musze to poprawić. Zasięg powala :D wyskocze kiedyś z miarką i porobię testy.

Link to post
Share on other sites

Dziś w ruch idzie dremel... To wycięcie w zamku w które wchodzi zwalniacz zamka (ten co to zamyka zamek jak opróżnisz maga... slide stopper, jaki jest polski odpowiednik?) lekko sie wyszczerbiło i nie łapie. Muszę to przyciąć pod innym kątem a będzie śmigało. Zaryzykuję bo zamek i tak kupuję metal.

 

Po ostatnim czyszczeniu chyba komore HU lekko źle złożyłem bo kulki mi na lewo skręcają minimalnie, musze to poprawić. Zasięg powala :D wyskocze kiedyś z miarką i porobię testy.

 

Mógłbyś zrobić podsumowanie kosztów części które wymieniłeś? Mam nadzieję że nie przekroczyły wartości samego pistoletu? :)

 

I drugie pytanie - jest jakaś dobra alternatywa dla 5.1 (mając na uwadze głównie zasięg i skupienie)? TM Hi-capa 4.3? TM DE Hard Kick?

Edited by NikonCZWA
Link to post
Share on other sites

DE za duży. Szpanerski ale ogromny. I można mówić że sie ma duże ręce itp ale jednak DE jest za duzy dla każdego i już. Ja bym obstawiał cokolwiek z gaziaczków TMa. Patrz tez na ilość części do tunningu. Pod tym względem najlepiej ma się hi capa 5.1, potem 4.3 a potem glock 17 i beretta. Na nic oprócz TMa nawet nie patrz.

 

 

 

Podsumowanie:

Pistolet 350zł (nowy ponad 600)

zawór tanio koby: 65zł

głowica tłoczka PDI letnia 30zł

wysyłka odpowiednio: 16zł i 15zł.

 

 

Ale to nie koniec wydatków. Czeka mnie metalowy zamek (230zł lub 66$ w HK) i siakaś precrurka koło stówki chyba. Gumki wymieniał chyba nie będę albo najwyżej zerknę jak działa na zielonej KM head. Na pewno popracować nad sprężynami muszę tzn powrotną i kurkową (zwłaszcza kurkową). Pod powrotną dałem gumowy oring i działa troszke lepiej. Kurkowej jeszcze nie ruszałem ale myślę że 1mm podkładki będzie w sam raz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...