Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy jest mozliwe wykonanie hop up'a wlasnej roboty?


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

A wiesz wgl jak hu wygląda? Musisz mieć najpierw gumkę hu wraz z dystanserem i do tego robisz odpowiednią do repliki komorę. Musi ona mieć wycięcie na dystanser który później jest naciskany za pomocą dźwigni. Nie musi koniecznie to być śruba i przekładnią tak jak jest zwykle w emkach. Najprostsza do zrobienia będzie chyba komora z ak. Ale i tak życzę powodzenia:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A wiesz wgl jak hu wygląda? Musisz mieć najpierw gumkę hu wraz z dystanserem i do tego robisz odpowiednią do repliki komorę. Musi ona mieć wycięcie na dystanser który później jest naciskany za pomocą dźwigni. Nie musi koniecznie to być śruba i przekładnią tak jak jest zwykle w emkach. Najprostsza do zrobienia będzie chyba komora z ak. Ale i tak życzę powodzenia:)

W widziałeś dystanser w M14 G&G czy w Rugerze Mk1?

Prosty HU na lufie to gumka od AEGa mocno zabezpieczona przed przepuszczeniem gazu u śruba która będzie to regulować, natomiast w miejscu styku śruby musisz dać kawałek gumki, może to być ten kawałek np. który odciąłeś z gumki od AEG która montujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ale chyba nie do końca rozumiesz ideę całego pomysłu. Nikt tu nie zamierza robić od nowa komory HU jaką znamy z AEGów itp., bo i po jaką cholerę? W replice wszystko już jest, poza samym HU. Modyfikujemy tylko lufę, zaraz za miejscem do którego dysza wprowadza kulkę. A cała operacja jest dobrze opisana pod linkiem podanym kilka postów wyżej. Sam korzystałem z tego opisu 4 lata temu przy sprężynowym MP5.

Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele po co ta zbędna gadka ?? - Proszę tu masz przepis na HU w sosie samorobionym :

 

HOP UP - samoróbka

 

Możliwe jest samodzielne dorobienie Hop Up'a, W tym celu najpierw trzeba dobrze obejrzeć "wnętrzności" czy konstrukcyjnie replika nie jest na coś takiego przygotowana. W moim przypadku (Sig Sauer P228 z STTi) w obsadzie lufy była poprzeczka na odległości dokładnie 7,5 mm od krawędzi lufy do której wchodzi kulka. Na zdjęciach luf w necie można znaleźć wygląd otworu (taka specyficzna elipsa - jajko) chociaż taki kształt nie jest obowiązkowy. Ja w swoim pistolecie zrobiłem pilnikiem o kwadratowym przekroju poprzeczne nacięcie głębokość około 1 mm w głąb prześwitu lufy i naciągnąłem na lufę fragment rurki silikonowej, a na poprzeczkę w obsadzie lufy założyłem uszczelkę silikonową którą można przyciąć (regulując nacisk na Hop Up) do odpowiedniego wymiaru. Generalnie zalecam wykonywać Hop Up w taki sposób, by można było wrócić do poprzedniego stanu (najlepiej dorobiona, nowa lufa) i w taki sposób, by choćby prymitywnie była możliwość regulacji Hop Up'a. Jeśli planujemy zmiany w replice inne niż tylko ubogacenie o Hop Up, najpierw zmieńmy wszystko, a Hop Up regulujmy na końcu.

 

 

Zasięg repliki w moim przypadku wzrósł z 16-18 m do 40-45 m. Wyraźnie i zauważalnie spadła prędkość postępowa kulki, ale zasięg rekompensuje to w pełni. Ponieważ lufa w mojej replice jest umieszczona "lekko ku górze" przebieg lotu kulki wygląda teraz w następujący sposób: około 18 m jest punkt kulminacyjny około 25-30 cm ponad linię celowania, a następnie kulka opada osiągając linię celowania na ok. 40 m. Przez jeszcze około 5 m kulka leci mniej więcej w prawidłowym kierunku, ale trafienie na odległości powyżej 40 m to jak próba trafienia w TOTO LOTKA w kolekturze z zakładu "chybił - trafił".

 

P.S Tu masz link do źródła tego tekstu(daje to, bo tam są zdjęcia): =>KLIK<=

 

Proponuje zamknąć ten w ogóle nie potrzebny temat, który nawet nie powinien istnieć, bo wystarczyło napisać w szukajce Hop-Up samoróbka i koniec, ale nie lepiej śmiecić forum..;(

 

Pozdrawiam

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Spoko. Znam ten artykuł. Sądziłem, że całą komorę próbujecie odtworzyć. Nie widziałem sprecyzowania do jakiej repliki itp. W dzisiejszych czasach nie widzę sensu na takie zabiegi. 3-4 lata temu 40m zasięgu to była gratka.

 

Nie chcesz to nie widź Twoja sprawa, lecz niektórym ludziom to się przydaje. Co do tych 40m no to gratka ale była 3-4 lata temu jak sam wspomniałeś, lecz teraz 40m to mają nie które dobrze trafione egzemplarze tanich Aeg`ów.

 

Pozdrawiam...:D

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Nie chcesz to nie widź Twoja sprawa, lecz niektórym ludziom to się przydaje. Co do tych 40m no to gratka ale była 3-4 lata temu jak sam wspomniałeś, lecz teraz 40m to mają nie które dobrze trafione egzemplarze tanich Aeg`ów.

 

Pozdrawiam...:D

"Tak mało jeszcze wiesz"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...