Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 G&P - kulki lecą, słabo lecą i nie lecą


Recommended Posts

Witam mam następujący problem.

 

Ostatnio podczas strzelanki zauważyłem problem - otóż podczas strzelania kulki zaczynają lecieć coraz krócej - 50m, 30, 10, 5m i nagle - kulki zaczynają blokować się w środku karabinu. No to biorę go, rozkręcam górne body, wyciągam kulkę z komory - blokuje się na wysokości gumki HU i skręcam. Gumkę Hop-Up wyzerowałem, strzelam i! To samo. Jako, że posiadam lufę precyzyjną, stwierdziłem że kulki Goldenball są po prostu kiepskie i to ich wina. No to czekam na nowiutkie precyzyjne Madbulle. Kulki przyszły, ja wybrałem się przestrzelać replikę przed jutrzejszym spotkaniem i! Znowu to samo.

Moje kolejne podejrzenie to uwalona lufa - wziąłem przeczyściłem, poskręcałem w wielkiej nadziei i znowu... No to już lekkie przegięcie. Ostatnim moim tropem było przesmarowanie mechanizmu magazynka i póki co kulki lecą nienajgorzej. Niestety po przesmarowaniu wystrzeliłem kilka sztuk. Musiałem wrócić pod strzechę :)

 

I tak więc mam pytania.

1. Czy olej maszynowy którego używałem wystarczy do smarowania magazynków? Gęstość oleju maszynowego jest mała, więc wiele różnicy z silikonowym nie ma.

 

Dodatkowo ostatnio został wymieniony tłok wraz z głowicą które popękały, początkowo myślałem, że przez 10,8V baterię no ale przy strzelaniu na semi raczej by ich nie wykończyło. Przed pęknięciem tłoka replika podczas blokowania się kulek wydawała odgłosy podobne do zniszczonych zębatek. Po wymianie tłoka jego zębów praktycznie nie było :/ tak więc teraz uważam, że można powiązać blokowanie się kulek i zniszczony tłok - najprawdopodobniej głowica cylindra na tych kulkach się blokowała co nie pozwalało doprowadzić cyklu strzału do końca i pociągneło części za sobą.

 

2. No oczywiście co może być powodem?

 

Lufa precyzyjna - Madbull 6.03mm

Kulki MadBull precision grade 0,25g

Gumka Hop-Up SYSTEMA

Komora Hop-Up metalowa - G&P stock

Sprężyna M120 a batka teraz już 9,6V :)

Magazynki to chińskie Hi-Capy.

 

Reszta bebechów jest całkowicie ok. Podczas pierwszej strzelanki z tym karabinem kulki blokowały mi się, ale bardzo rzadko i nie powodowało to dziwnych odgłosów i zapychań lufy.

Link to post
Share on other sites

No przelatuje, ale trzeba ją przycisnąć dosyć mocno, w 2 stronę jak wsadzam kulkę u wylotu lufy i dmucham to przelatuje bez problemu :) Jak dmucham od strony komory to nie ma szans, tylko przeciśnięcie wyciorem.

 

A co do używania tego oleju maszynowego - nie zaszkodzi?

 

Dokładnie coś takiego mam - http://www.rimkowalczyk.pl/img.php?id=105 :)

 

Po przesmarowaniu, wczoraj na strzelance było całkiem fajnie, bez blokad, chociaż czasami niektóre kulki leciały ostro w dół.

Edited by szympekmajster
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Chciałbym pomóc, ale problem który ma kolega zympekmajster jest dla mnie na dzień dzisiejszy nie do rozwiązania (mam praktycznie identyczny problem). Dlatego dołączę się do tej dyskusji i wspólnymi siłami jakoś go rozwiążemy. Kulki lecą bardzo blisko, hop -siup praktycznie nie działa a kulka czasem się blokuje (madbulle 0,25).

 

Jeżeli chodzi o zespół lufy, komory, gumki to jest to:

- precka G&G 6,03

- Komora King Arms,

- Gumka czarna Systema.

 

 

Komorę, lufę, gumkę wykluczyłem bo mam drugą replikę (M16 g&g). Po włożeniu do G&G kulki śmigają aż miło. Dobry zasięg, celność ( a jest to stockowa replika)

 

Jeżeli chodzi o G&P to sprawa wygląda tak. Założyłem sprężynę m130 (oprócz sprężyny wymieniłem tylko baterie na 9,6 V firevoxa). Strzelała cudnie. Ale oczywiście poszła głowica tłoka ( pękła ale zdążyłem ją wymienić na stockową G&G zanim się zacięła), potem oczywiście ułamała się oś środkowej zębatki. Rozebrałem replikę, włożyłem głowicę aluminiową systemy, zębatki element 300% Torque (obsługują sprężyny m120 - m150). Przesmarowałem, poskładałem i efekt tragiczny. Tak jak napisałem wyżej: kiepski zasięg, kulki się blokują.

 

Ja obstawiam dyszę, która może nie dociska kulki do gumki, tam powstaje strata energii i kulka leci blisko albo się blokuje. No ale co? Dysza się skróciła??? Przełożyłem nawet opóźniacz popychacza z zębatki G&P ale to nic nie dało

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Ok. Zgodzę się, że takie objawy to najczęściej gumka. Ale przekładam lufę razem z komorą i gumką nie ruszając nic do dwóch innych replik i kulki śmigają. Problem pojawia się właśnie kiedy włożę ten komplet i każdy inny do m16 G&P i jest to samo. W sumie mam dwie m16 G&G i jedną m16 G&P. wszystko posprawdzałem i wiem już na pewno że to nie ani lufa ani komora ani gumka. I nie wiem co dalej. Gearbox wygląda ok.

Link to post
Share on other sites

Przecież kolega napisał wyraźnie, że jak wkłada ten komplet do innej repliki to pięknie strzela.

Jeżeli różne komplety wsadzone do G&P mają te same objawy to wina na 100% w GB. Pytanie tylko co...

Zębatki - 100% Nie

Tłok - 100% Nie

Głowica tłoka Raczej Nie

Cylinder i głowica Też szczerze wątpię

Pozostaje dysza, ale co z tą dyszą nie mam pojęcia, może nie dochodzi do końca i większość powietrza ucieka na boki niż uderza w kulke...

Ja na twoim miejscu bym spróbował przełożyć dyszę choćby z eMki G&G, którą masz. A nóż to będzie rozwiązanie problemu

Link to post
Share on other sites

Jeżeli "blow job" nie przeciśnie kulki przez HU to raczej na pewno tutaj jest problem. Ja osobiście polecałbym najpierw psiknąć smarem sylikonowym a jeżeli to nie podziała to rozebrać i złożyć HU

obamaphone.jpg

 

 

 

Ad meritum:

 

1. Czy nie zasyfił Ci się przypadkiem magazynek? Np. piaskiem, pyłem, itp. Kulki mogą być ok, ale po włożeniu ich do maga mogą się do nich przyklejać farfocle i blokować je w lufie.

 

2. Połączenie dysza-gumka jest tutaj istotne. W g&g jest inna dysza i inaczej współpracuje z gumką, chociaż kwestia zacinek w tym wypadku raczej nie tego dotyczy.

 

3. Moja rada (trochę po omacku) to żeby wymienić gumkę HU (wiem, że tylko dwie różne gumki mogą dawać z goła różne efekty) i sprawdzić, a potem wymienić lufę na stockową i sprawdzić na obu gumkach. IMO zostaje metoda prób i błędów.

Link to post
Share on other sites

U mnie sprawa wygląda tak, że przeczyściłem wyciorem do broni ostrej 5,56, nasmarowałem wszystko silikonem i na razie jest ok.

 

Co jakiś czas kulka leci niżej ale to nieistotne jest tak bardzo.

 

Gumka HU jest ok, systema i na bank dobrze zamontowana. Jak się problem powtórzy to dam znać :)

Link to post
Share on other sites

U mnie sprawa wygląda tak, że przeczyściłem wyciorem do broni ostrej 5,56, nasmarowałem wszystko silikonem i na razie jest ok.

 

Mam nadzieję, że końcówka wyciora to była metalowa szczoteczka no i nie ma jak stary dobry silikon :wink:...

Link to post
Share on other sites

Nie mogę posta edytować :/ Na stronie gdzie fotkę wypatrzyłem była mniejsza :D ach te sprytne opcje resizu. Ogólnie to przesmarowałem silikonem mechanizm hi-capów, oraz tu i ówdzie w komorze HU - psiknąłem przez otwór podający kulki do komory :)

Link to post
Share on other sites

No

 

Rozkręciłem moje m16 G&G i porównałem z m16 G&P. Z G&G do G&P przełożyłem popychacz i dysze. Skręciłem i przestrzeliłem. Śmigała rewelka. Zasięg i celność bardzo dobra (tak jak powinno być). Czyli popychacz i dysza są felerne w G&P. Ale później włożyłem dla sprawdzenie tylko dysze z G&G i strzelała tak samo. Czyli myślę sobie na 100% dysza. No i porównuje obie. Niby takie same. Niby taka sama długość, ale.......

 

lipiec2009056.jpg

 

Jak się położy na nich kulki to jest delikatna różnica w wysokości. Czyli dysza G&P nie dociska kulki tak jak dysza G&G. Ale kiedyś to wszystko działało i dlaczego teraz nie działa tego już się chyba nie dowiem. Pozostaje dokupić nową dyszę. Albo zrobić jakoś tak żeby bardziej dociskała. Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc. Szlifowałem już popychacz ale marny efekt to dało. Teraz to się przynajmniej kulki nie blokują.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

 

Myślę że znalazłem odpowiedni temat. Mam identyczny problem. Replika G&P (m130), BU, dysza DF, gumka HU systema, komora stock G&P, lufa madbull jak i stock G&P. Wszystko smigało pięknie. Nie dokonałem żadnych zmian i nagle dzieje się jak powyżej. Doszedłem też do tego że kulki mają problem z przeciśnięciem się przez kołnierz HU. Przypdkowo kiedyś jak jezcze było ok sprawdzałem jak to chodzi i stąd wiem że teraz jest inaczej. Wydawało mi się że z rutyniarstwa źle poskładałem komorę. Tak więc kilku krotnie montaż-demontaż.

Raz jest ok z raz nie. Tak jakby po kilku strzałach lufa z gumką przesuwała się w komorze i wtedy właśnie powstaje ten opór na kołnierzu. W chwili wystrzału czasem słychać jak powietrze wali w magazynek. Analogicznie jeśli nie wali to strzela ok. Komora bez żadnych teflonów jest idealnie szczelna jak z resztą cały układ. Gumka z lufą wchodzi ciasno. Jedynie teflonem owinąłem przód komory na łączeniu z lufą żeby nie miała luzów w body, ale to nie było nigdy problemem nawet bez teflonu.

Czy jest opcja że po częstym sciąganiu gumki szlag ją trafił ? Oczywiście robiłem to delikatnie, ale może o czymś nie wiem. Widocznie uszkodzona nie jest.

Sprężynka popychacza nie jest oryginalna, ale po zmianie smigało jak z oryginalną. Proszę o pomoc bo brakuje mi pomysłów.

Edited by Gilmour
Link to post
Share on other sites

Mam bardzo podobny problem jak kolega Tred211, zresztą opisałem to kilka tematów poniżej. Również wymienię dyszę na minimalnie dłuższą i ufam, że to pomoże. Chociaż przyznam, że cieszyłbym się gdyby znalazł się jakiś sposób na przedłużenie tej, stockowej G&P, ponieważ ma dosłownie idealną szczelność z głowicą cylindra.

Link to post
Share on other sites

Działa. Wymieniłem gumkę HU ale to też nic nie dało :). W końcu zająłem się luzami na body i to było to. Jednak najpierw zacząłem je likwidować i to nie przyniosło rezultatów. Odwinąłem telon z łączenia lufy z komorą tak że jest teraz bardziej luźna. Widocznie (choć tego nie widać) mam krzywe body i pod jakimś kontem dysza w komorze gdzieś się zaczepia. Strzelając wyginałem emke na łączeniu body w każdą stronę i gdy wygiąłem w lewo to było ok. Tak do tego doszedłem. Możliwe że gb nie jest idealnie prosto. Szczelnośc jest, zasięg też wiec nie kombinuję wiecej :).

Edited by Gilmour
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja mam dokładnie taki sam problem, tylko że mam pełen stock. Replika ma przebieg coś koło 5k ale wcześniej leżała baaardzo długo bezużytecznie. Jeszcze dzisiaj dokładnie ją rozkręcę i sprawdzę co i jak ale sytuacja pewnie będzie podoba jak powyżej. Może G&P jest zrobione z materiałów z odzysku i po czasie się zaczyna sypać?

Edited by Oleander
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...