Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

znalazłem jeszcze ciakawy artykuł o reflex suppressorach dla karabinów wielkokalibrowych

 

http://guns.connect.fi/rs/50cal.html

 

a oto wypowiedź pewnego sheriffa, który uzywał konfiguracji takiej jak na zdjęciu

 

"The sound signature of the Clandestine 50 has been likened to a sneeze. The Clandestine 50 also greatly reduces recoil and eliminates muzzle blast/flash"

 

hmm.. sneeze to inaczej kichnięcie, niestety nie znalazłem nic o zywotności tlumika i konkretnej ilości decybeli przy zastosowaniu tłumika. podejrzewam, że żywotność tlumika nie jest zbyt duża, przecież cisnienie powstające przy wystrzale jest ogromne.

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak jak zwykle nie wierzy w nic.

 

Suppressors aren't "pointless" with supersonic ammo. They will still reduce the muzzle blast by over 95%. The only sound left will be the ballistic crack of the bullet, but that sound source is moving rapidly away from the shooter.

 

Opinia kolesia, który zbudował tłumik do m2.

W zasadzie nie wiem, po co to piszę, znając Ciebie pewnie wiesz lepiej od tego faceta lub napiszesz, że to nie ma nic do rzeczy, bo chodziło ci o "skuteczne wytłumienie". Sorry za OT.

Link to post
Share on other sites

Istnieją dwie kwestie w przypadku wytłumiania karabinów wyborowych.

 

Pierwszy przypadek doprowadzić do maksymalnego wytłumienia dźwięku w celu umożliwienia strzelcowi oddania kilku strzałów, pozostaniu niewykrytym bądź umożliwienia wycofania się z pozycji.

 

W tym przypadku stosuje sie najczęsciej amunicje poddźwiękową w połączeniu z tłumikami.

 

Innym przypadkiem - tym który tu poruszamy jest kwestia potężnej amunicji o ponad dźwiękowej prędkości pocisku. Tłumiki mają za zadanie wytłumic wszysko poza "falą uderzeniową" pocisku. Co to daje? To samo co użycie na polu walki ponaddźwiekowych samolotów szturmowych w nalotach taktycznych. Pocisk trafia w cel zanim cel go usłyszy. W pewnych przypakach taki rodzaj ataku jest w zupełności wystarczający. Tak więc nie wszędzie potrzebna jest całkowita "cisza". Przy strzale z odległości np 1500-2000 metrów, w jakichś górach tak wyciszony strzal daje spokojnie czas na zniszczenie celu i ukrycie się zanim dźwięk zdradzi kierunek z którego padł strzał.

Link to post
Share on other sites
Pocisk trafia w cel zanim cel go usłyszy.
Nie do końca rozumiem. Przecież nawet bez tłumika dźwięku (mowa o pocisku naddźwiękowym) cel usłyszy huk dopiero kiedy pocisk do niego doleci. I to najpierw dźwięk pocisku a nie wystrzału.

 

 

Lemon, ja rozumiem tą różnicę. Zwłaszcza "sound source is moving rapidly away from the shooter." wydaje mi się dość istotne. Innymi słowy: nie musi być cicho byle stanowiska nie zdradzało. Natomiast pierwszy przypadek opisany przez Thora wymaga amunicji poddźwiękowej. Inaczej nidyrydy.

Link to post
Share on other sites

W tym tłumiku raczej nie chodzi o wytłumienie dźwięku wystrzału, nawet w opisie z tej stronki z tłumikiem nic o tym nie ma. Za to ma redukować odrzut broni i błysk wystrzału, po którym chyba łatwiej namierzyć strzelca odległego o te 1500 metrów niż po samym dźwięku wystrzału :).

Link to post
Share on other sites

Dex pocisk po przeleceniu odległości 1500-2000 metrów już nie koniecznie musi mieć prędkość ponaddźwiekową i w pewnym momencie dźwięk może go "przegonić" ;) Pytanie tylko co jest szybsze "w drodze" do celu. Tak czy siak na pewno trudniej jest zlokalizować pojedynczy dźwięk niż "zespół dźwięków" w tym przypadku "grom dźwiękowy" albo "grom dźwiękowy"+dźwięk wystrzału na końcu lufy ;)

 

Z góry informuję że sobie gdybam jak ktoś ma ochotę to policzyć i "zweryfikować" to proszę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Dostałem odpowiedź na pytanie kiedy owa replika ma się pojawić spowrotem na gunfire.pl. Otóż powinno to nastąpić w ciągu około 2 tygodni. Pozostaje czekać. Wie może ktoś może czy to poprostu warrior wsadzony w inne body, czy części są totalnie odmienne?

Link to post
Share on other sites

Taaa całkiem możliwe. Nom tłoczek i głowica fajnie, bardziej jednak zastanawia mnie zespół spustu jak wygląda. Jak będzie to jakiś shit klocek trza bedzie się zwrócić do G&H o zrobienie nowego. A to z tego co słyszałem m.in od Ciebie loteria ( jakość spustów od nich). Niemniej jednak replika robi wrażenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Czy chociaż jeden z panów dżentemenów mógłby/jedna z dam mogłaby wykazać, który z poniższych tłoków da wyższy rezultat fps wespół z cylindrem APS-2:

 

- głowica tłoka LayLax

- tłok LayLax

 

vs.

 

- tłok Classic Army

 

Czy chociaż jeden z panów dżentemenów mógłby/jedna z dam mogłaby wykazać, który z poniższych tłoków da wyższy rezultat fps wespół ze stockowym cylindrem APS-2:

 

- głowica tłoka LayLax

- tłok LayLax

 

vs.

 

- tłok Classic Army

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...