Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę że powinieneś kupić w Polsce. Ja mam M99. A co do tuningu, to przygotuj z 1000-1700 zł. Kup sprężynę LayLax 210 ( najmocniejsza na rynku chyba ) przy dobrej jakości innych zespołów, osiągniesz chyba z 700-700pare fps. Pisz do Bart_a jeżeli chodzi o zestaw cylindra, i zestaw spustu ( M99 ma podobno jakiś dziwny zestaw spustu. jakiś swój własny, nie wiem na ile to jest prawda, ponieważ jeszcze swojej repliki nie otwierałem. Ale jeżeli chcesz mieć 700+ fps. To cały zespół cylindra musisz kupić i zestaw spustu tez. HU. Gumki, uszczelki, możesz w sumie wszystko wytrzeć z tego smaru i posmarować czymś dobrym. Do tego prec lufka 590 mm.

 

Czyli w skrócie:

Na zestaw spustu i zestaw cylindra przygotuj z 800-900zł ( przynajmniej tak mi Bart_a mówił kiedy się go spytałem )

Prec lufka koło 170-200zł.

Komora HU. 300 zł chyba.

Gumki i drobiazgi nie wiem ile ale do 100zł się zmieścisz na pewno :)

 

Niestety prawie wszystko jest nie dostępne w sklepach w Polsce czy za granicą, z powodu wysokiego kursu Jen. nikt nie ściąga tych rzeczy. Rozmawiałem z SpecShop'em, i powiedziano mi że podejrzewają, że dostawę tych rzeczy będą mieli dopiero w lutym, ale to też nie wiadome.

 

No i tam ewentualnie jakieś akcesoria przy okazji, skoro już wszystko wymieniasz to można zmienić ten brzydki chwyt M'ki. może zainstalować jakieś zawieszenie, mocny pas. Ale to już nie ma nic wspólnego z osiągami repliki. Nie musisz oczywiście, ale ja już skoro wszystko, to wszystko wymienię :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witajcie, zastanawiam sie nad kupnej repliki m99 sw. I mam pytanie bo po przeczytaniu calego tematu nie znalazlem odpowiedzi chyba ze cos przegapilem to przepraszam. A wiec czy wsadze do niej czesci od aps, czy beda pasowac? Sorki za brak polskich znakow ale pisze na telefonie.

Link to post
Share on other sites

Witajcie, zastanawiam sie nad kupnej repliki m99 sw. I mam pytanie bo po przeczytaniu calego tematu nie znalazlem odpowiedzi chyba ze cos przegapilem to przepraszam. A wiec czy wsadze do niej czesci od aps, czy beda pasowac? Sorki za brak polskich znakow ale pisze na telefonie.

 

Post nad Twoim wyjaśnia wszystko na temat tuningu tego chinola ;)

Link to post
Share on other sites

Fakt, tylko nie jest napisane czy części od aps tam wejdą(chyba że jestem ślepy i tego nie widze to przepraszam) tylko sama cena. ;/

 

Ja Ci odradzam kupno tej repliki...Fajnie wygląda i tyle. Taniej wyjdzie Ci tuning well mb01 , mb01/08 bo jest dużo osób które dorabiają części ze stali w normalnych cenach. Słabym punktem tego barreta jest zespół spustu. Nietypowy niestety...Sprawiał mi sporo problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ponad rok temu posiadałem tego Barretta SW i z moich pomiarów wynikało, że bez problemu zmieści się w nim regulator palmer-puirsuit na naboje CO2. Wystarczy posiadać konwersję G&G Gas Bolt do M24 (trzeba pamiętać o dokładnym jej dokręceniu przed użyciem bo inaczej pojawią się przedmuchy). Jest to tańsza alternatywa dla głośnej ostatnio konwersji firmy HAN-MAR.

 

FILMIK

 

Części jakie są potrzebne do konwersji na CO2/HP, jeżeli się nie posiada takiego regulatora (działa też z M24 Classica/SW):

 

1. 1m przewodu pneumatycznego zbrojonego (ciśnienie robocze 20bar).

2. Butla CO2 (ok 90 zł), lub HP (150 zł).

3. Regulator inline do markera paintballowego, można użyć też reduktora spawalniczego: link

4. Nypel kątowy do przewodu z gwintem - piwo u tokarza.

 

Jeżeli kogoś interesują takie konwersje mogę udostępnić komplet G&G Gas Bolt wraz z przewodem pneumatycznym zbrojonym do zabawy. Myśleliście kiedyś o tym?

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Wymiana sprężyny na jakąkolwiek inną niż stockowa wystarczy, ale do rozwalenia stockowych części. Niestety, ale trzeba wymienić cały zespół cylindra i przy mocniejszej niż 150 spr. też i na pewno mechanizm spustowy. Do tego dochodzi wymiana komory, żeby była możliwość założenia lufy AEG. Właśnie przeprowadziłem kompletny tuning tej replik z wymianą w zasadzie wszystkiego, w tym robiony pod tą replikę mechanizm spustowy - wkrótce jakaś mini recka tego się pojawi.

 

Komorę zastosowałem taką jak w L96 przy czym po przeróbkach, które przekraczają możliwości przeciętnego warsztatu majesterkowicza. Jak z pozostałymi komorami do innych replik, nie wiem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja mam ten karabin mam od 5 miesięcy i jestem dość zadowolony. Sam karabin jest wykonany w przeważającej większości z metalu (stal=body,ZnAl=zespół lufy+różne detale jak np. rączka przeładowania). Przeprowadziłem tuning na 640 fps tutaj chalnelog:

 

-mechanizm spustowy: stalowy, z regulacją długości drogi spustu; posiada łożyskowanie, dzięki czemu działa b. lekko

 

-komora hop-up kopia komory PDI (zmodyfikowana) .

 

 

- trzpień do prowadnicy sprężyny. Ma on średnicę o 0,3mm większą. Do tego trzpień jest połączony z podstawką na stałe i już się nie rozkręci

 

- cały nowy tłok z wentylowaną głowicą i pierścieniami prowadzącymi z teflonu.

 

- gwinty utrzymujące mechanizm spustowy (stalowe).

 

- teflonowe tuleje wewnątrz komory zamkowej do płynnego prowadzenia cylindra

 

- mocowanie rączki przeładowania, aby płynnie przeskakiwała pomiędzy pozycjami

 

- klocek w dolnej części korpusu. Nagwintowany z tyłu klocek w którym są otwory na piny. Całość jest dokręcana do blaszanej części korpusu, przez co chwyt repliki jest sztywny. Te elementy nie są widoczne po złożeniu repliki

 

- stabilizator lufy wewnętrznej, czyli po prostu tulejka z oringami na zewnątrz i w środku która siedzi w lufie zewnętrznej i utrzymuje w niej sztywno lufę wewnętrzną.

 

-Lufa precyzyjna prometheus.

 

-beziecznik taki jak w m4/m16. Taki lansiarski bajer :icon_razz2:

 

POLECAM KAŻDEMU SNAJPEROWI W ASG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:icon_razz2:

 

Znaczy chodzi o m99 snow wolfa jak coś :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Mam możliwość zakupu tanio M99 SW01, ale w sumie mam już mętlik w głowie. Wszędzie piszą co innego...

 

Jak jest w końcu z częściami? Na EVIKE piszą że wchodzi:

  • Maruzen APS / Type96 hybrid system. Takes many Angel custom / Laylax APS upgrade internal parts

Może ktoś to potwierdzić?

 

Dodatkowo, niby stock ma 390-440fps. Jaka tam siedzi stockowo sprężyna?

 

Na start wystarczy mi 500-550fps, pytanie tylko ile części trzeba wywalić razem ze springiem.

Dopiero z czasem wymieniał bym komorę na PDI + Preckę (EDGI lub PDI) + zestaw spustu.

 

Mam fajna koncepcję na M99 w stylu "Hellsinga"... Ale mimo wszystko zasięg 65-70m to minimum jakie by mnie satysfakcjonowało - jest to w ogóle możliwe bez pakowania 2k pln na start? Na bazowe "ucywilizowanie" repliki miał bym ~~500zł.

 

I sprawdzał ktoś może jaki jest zasięg skuteczny w stocku?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam 
Dopadłem M 99 4 tatowe sprezynowe,(uszkodzone) 
podobno spust nie działą,a chciałbym go naprawić ,i pobawić się nim .

 czy ktoś naprawa >?jakiś sprawdzony serwisant może coś powiedzieć ? 
ile teoretycznie kosztuje wymiana podzespołów, o wersje spręzynową ? 

 ddzięki za odpowiedzi 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...