Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta (11mm) na szyne RiS (22mm)


Recommended Posts

No więc tak... Moje replika to g36c DE "tania replika" słyszałem że bardzo podatna na tuning... ale do rzeczy. Mam lunete od wiatrówki która jest zrobiona pod "szyne" 11m i chciał bym ją przyczepić do mojej g36 (RiS 22mm). Tylko nie wiem jak, jakieś tam patenty po bani Mi chodzą, ale zapewne mam nadzieje że podsuniecie Mi coś doskonałego... Oczywiście dopiero zaczynam przygodę ASG

Link to post
Share on other sites

Przeczytajcie jeszcze raz jego pytanie. Potem pomyślcie jacy jesteście bezsensowni pisząc takie bzdety jak murek. Kolega pyta jak zamontować lunetę a nie czy jest kit czy nie.

 

@ Topic

 

Aby przyczepić lunetę należy kupić pierścienie mocujące na szynę 20-22 mm. Powinieneś znać średnicę tubusu lunety i wejść na stronę tarcza.pl

Link to post
Share on other sites

Jak koledzy pisali - przejściówki na szynę, albo pierścienie montażowe 20-22mm odpowiedniej średnicy. I mykpykcyk dobrze rzecze - odpowiadajcie ludzi na zadane pytanie, a nie śmiejcie się jaka to ktoś ma replikę - tego zabrania prawo ASG...

Link to post
Share on other sites

Jak koledzy napisali, nic dodać nic ująć. Jednak podłączę się do pytania bo mam kolimator :F RUSAK, tutaj mam schody bo średnica wynosi 9mm. Co tero? Wydaje mi się że albo szlifowanie albo "dzień dobry Panie frezerze" Chyba ze macie jakąś inna opcje do tego koli.

Link to post
Share on other sites

Jak koledzy napisali, nic dodać nic ująć. Jednak podłączę się do pytania bo mam kolimator :F RUSAK, tutaj mam schody bo średnica wynosi 9mm. Co tero? Wydaje mi się że albo szlifowanie albo "dzień dobry Panie frezerze" Chyba ze macie jakąś inna opcje do tego koli.

 

Kup przejściówkę 20-22mm - 11mm i przerób mocowanie na swoim sierżancie na te o 2 mm większe ;-).

Link to post
Share on other sites

...Mam lunete od wiatrówki która jest zrobiona pod "szyne" 11m ...

 

Lunet raczej nikt nie robi pod "szynę":) Ważna jest średnica tubusa - tu mamy 2 popularne standardy: 1'' lub 30 mm. W zależności od średnicy tubusa dobierasz sobie montaż (czy też pierścienie - jak to niektórzy zwą) pod konkretną szynę ( 11 mm wiatrówkowe (najczęściej spotykane) lub 22 mm (asg - kopia z broni ostrej)). Piszę oczywiście o najczęściej spotykanych typach :). A sam montaż to wydatek ok 30-50 pln za prosty i w zupełności wystarczający 2 częściowy. Przejściówki z szyny 11 na 22 mm też są, ale mają jedną wadę - przeważnie powodują, że zamontowana tak optyka jest strasznie wysoko nad bronią, przez co utrudnione może być celowanie i wyzerowanie optyki.

Link to post
Share on other sites

Prosił Cię ktoś o to ? Przeczytaj jeszcze raz pytanie kolegi i stul dziub bo nic nie wnosisz do sprawy.

Już ci samoocena wzrosła czy stanie się to po napisaniu kolejnego posta ?

Dla mnie koniec OT.

 

Do tematu kaliber6mm znasz już obie możliwości, o tym czy warto zadecyduj sam. Ewentualnie w niektórych wypadkach można po prostu dać dłuższe śruby - koszt praktycznie żaden.

Link to post
Share on other sites

.... w niektórych wypadkach można po prostu dać dłuższe śruby - koszt praktycznie żaden.

 

Ale optyka z racji konstrukcji montażu na szynę 11 mm nie będzie wtedy centralnie w osi broni tylko przesunięta o prawie centymetr w lewo lub prawo - jak się z tego będzie strzelało, to nie odpowiem.

Link to post
Share on other sites

zasięg skuteczny tej repliki wynosi 40 m bo jest po tuningu... a luneta mi jest potrzebna żeby ładniej wyglądał... ;]

 

Zrobię off topa - sorry chłopaki.

Sorry napisałeś że jest to replika DE, ona ma plastikowy gearbox- z tego co mi wiadomo normalny GB v3 tam nie pasuje - chyba że się myle - to jak mogłeś to tuningować ?

 

Luneta rozumiem, że dla lansu :)

Link to post
Share on other sites

No tak, żaden z was nie wie jak wygląda ten kolimator.

http://images.google.pl/images?hl=pl&q...sa=N&tab=wi 5 zdjęcie od lewej.

 

Miałem ten kolimator - Wystarczą przejściówki z 11mm na 22mm, TE. Od razu mówię, że regulacja tego jest ch*jowa. ;)

 

I jeżeli montujesz to na AK to zawsze możesz popatrzeć za "cywilnymi" montażami bocznymi 11mm.

Edited by HateMe
Link to post
Share on other sites

No czytałem twój post na jakimś forum o tym koli.

Lepiej będzie odkręcić szynę 22mm. i wpaść do kolegi na tokarnię i dorobić szynę. Kompletna klapa przy dołożeni u dłuższych śrub, koli w prawo odjechał dobre 2cm. nie mówiąc o tym że musiałem szynę piłować.

Co do regulacji to w dwie osoby da się radę;) Jedna kręci druga strzela :P

Zdzisiu też poczytaj bo nie wiesz o jaki koli chodzi i nie masz bladego pojęcia jak to się montuje a co do regulacji nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie w niektórych wypadkach można po prostu dać dłuższe śruby - koszt praktycznie żaden.

 

Czy napisałem, że konkretnie w twoim przypadku będzie to działać ?

Nie próbowałem tego z konkretnie takim kolimatorem, a wróżką nie jestem. Tak czy siak chyba warto było spróbować.

Link to post
Share on other sites

Zrobiło się inaczej, przyszła szyna i okazało się że jak ją przekręcę do góry kołami to mam szynę 11mm :F Jednak i tak koli jest krzywo bo jedno z mocować nie jest przytwierdzone do koli, nie wiem dlaczego tak to jest zrobione ale ogólnie jest w dechę :) Koli działa jak należy itd. Kosmicznie to wygląda, dzisiaj fotki wrzucę :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...