Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Nazgool

Ja używam tego smaru:

 

http://cgi.ebay.co.uk/S48-20ml-Abbey-Silic...bayphotohosting

 

Ze względu na to, że nie mieszkam w Polsce nie mogę polecić jakichś konkretnych produktów oferowanych w polskich sklepach w tym płynu do czyszczenia.

 

I jeszcze coś. Trzeba się zaopatrzyć w Loctite bo wszystko co posiada gwint jest traktowane właśnie tym klejem - http://cgi.ebay.co.uk/LOCTITE-270-THREAD-L...bayphotohosting

 

Dobra rada dla kupujących - jeśli już chcecie ściągać SCAR'a z HK czy Tajwanu to kupujcie u autoryzowanych dealerów takich jak http://airsoftbuddy.com .

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyznam, że to dość ciekawa propozycja. Cena niewielka a realizm, dźwięk wydawany przez replikę i całokształt tego SCARa są świetne. Sam nagrzałem się dość na tą replikę, jednak koszt użytkowania będzie dużo większy niż typowego AEG.

 

Jestem ciekaw co powiedzą jego nabywcy, bo na tych opiniach będę się kierować decyzją o jego zakupie.

 

Z wyprzedzeniem - jeśli ktoś już go dostanie to mam kilka pytań. Na ile wystrzeleń starcza nabity magazynek? Ile kulek karabin zdoła wystrzelić na 1 butelce GG (1000ml) No i jak to wygląda z kosztami środków do konserwacji repliki. Ciekaw jestem jak sobie poradzi na mrozie. W zimę się fajnie strzela :D

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jeden z nowych filmików, nic nowego...

 

Na HFC134 ma 380fpsów... :D

 

Ja bym tą rezencję brał jako reklamę, a nie opis. Wkurzają mnie recenzję, w których przed opisem repliki trzeba oczywiście pokazać asortyment sklepu/ warsztatu/ magazynu i koleś nawet wykonanie pudełka opisuje... To jest recenzja repliki czy kartonu?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Mi się podobała pomimo, że nie rozumiałem ani słowa. :D.

Powiem tak.

Ja wychodzę z założenia, że dobrze jest mieć magazynki i na propan i na co2. Im więcej tym lepiej jak wiadomo. Jak na razie posiadam łącznie 8 magazynków (6 gg/propan i 2 co2). Docelowo chcę mieć 12 6 gg i 6 co2. Nie wiem ile kosztują naboje 12g co2 w Polsce, ale wydaje mi się, że używanie co2 jednak jest droższe niż propanu.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Jeśli jeden nabój co2 starczy na wywalenie całego maga, to chyba taniej jest strezlac z co2. Bo butla GG starczy na ile doladowań? 10?

Ja strzelam z propanu nie z gg. Pisałem o tym, że gg nie działa zbyt dobrze na repliki WE. Chodzi o kulki, które mają tendencję do latania w różnych kierunkach.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nazgool, to jak mógłbyś wytłumaczyć i rozpisać jak zrobileś swój zestaw propanowy..tak jak dla idioty poproszę :D

Kupiłem adaptor Airsoft Innovations, nakręciłem na butlę o napełniam z niej magazynki. Tylko w Polsce nie ma propanu Brenozmatic, ostatnio zakazali go więc macie problem.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Czemu zakazali, wiedziałem tylko że gazu MAPP z Bernzomatica już nię będą sprzedawać bo zawierał niedozwolone mieszanki ale o samym propanie nie słyszałem.

Ile u Ciebie kosztuje butla propanu?

Czy jest tylko Bernzomatic/Rothenberger czy jakieś ine firmy też to robią?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Czemu zakazali, wiedziałem tylko że gazu MAPP z Bernzomatica już nię będą sprzedawać bo zawierał niedozwolone mieszanki ale o samym propanie nie słyszałem.

Ile u Ciebie kosztuje butla propanu?

Czy jest tylko Bernzomatic/Rothenberger czy jakieś ine firmy też to robią?

Ja używam Bernzomatic

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/...tegoryId_165727

 

Bullfinch http://www.bullfinch-gas.co.uk/index.php?p...rt&Itemid=5

 

Tylko nie pamiętam gdzie kupiłem ten ostatni, ale cena była w granicach 5 funtów. Tak z ciekawości się zapytam, próbował ktoś ściągać propan z Niemiec, albo Czech ? Można na e-bay kupić Colemana 2 butle za 12 euro. Z wiadomych względów zakup propanu z UK do Polski to całkowita porażka. Za to http://cgi.ebay.de/Propangasflasche-M1110-...93%3A1|294%3A50

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Na jednym naboju tylko jeden magazynek da się wystrzelić? Nie mało trochę?

Nie ma reguły czasami 2 czasami 1.5 . Z drugiej strony jak dobijesz kulek to możesz drugi wypróżnić w połowie i zostaniesz z pustym nabojem.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

To droga impreza :D A na GG mówisz, że są problemy - na CO2 ich nie ma?

Trudno to nazwać problemami. Mogę jedynie pisać na podstawie moich doświadczeń z emką WE ponieważ system gazowy jest praktycznie identyczny. Z kolei widzę różnicę przy używaniu różnych gazów. Na HFC134a emka w ogóle nie będzie działać bo gaz jest za słaby, będzie pukać puste strzały i nie będzie pobierać kulek z magazynka. Przynajmniej moja tak działa. Przy użyciu silniejszego gazu np. gg kulki nie lecą prosto ze względu na silikon i wszyscy zalecają jak najszybszą przesiadkę na propan. Przy CO2 nie zauważyłem większych problemów, czasami bolt cach nie chce zadziałać, ale to wszystko. Wielkim plusem SCAR'a jest fakt, przygotowania go do CO2 - to zaoszczędza sporo wydatków. Po za tym nikt nie twierdził, że używanie gazówki jest tanie.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

A da się zamówić tego Scara od razu z magazynkim na CO2 czy zawsze jest na GG w zestawie?

Mnie się o to nie pytaj. Pchnij e-mail do dealera. Airsoft Buddy miał problemy, ale już jest wszystko ok. Pisałem do niego w sprawie nowych receiverów z oznaczeniami Colta, których nie ma na stronie. Odpowiedział natychmiast, że ma i jeśli chcę to mam złożyć zamówienie i pchnąć mu e-mail. Więc myślę, że jest szansa by wsadził magazynek co2 zamiast propanowego.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...