Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanie do posiadaczy Scara z lufą wewnętrzna 363mm. Na jaką długość wystaje ona z lufy zewnętrznej po odkręceniu tłumika płomienia, tzn. od końcówki atrapy bloku gazowego? Nie wiem, czy w Scarze pomiędzy tłumikiem płomienia a lufą zewnętrzną jest dystanser jak w M4 WE, ale interesuje mnie minimalna konieczna długość przedłużenia lufy zewnętrznej przy zastosowaniu precki 363mm. Pytanie drugie - w Scarze jest gwint CW czy CCW? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Heh, zgadza się. Rozważam Scara lub HK416, bo na mojego ukochanego ACR'a jeszcze trzeba będzie poczekać (jeśli w ogóle WE go wypuści na rynek). Dzięki chłopaki za info co do gwintu i lufy.

Edited by Steiner
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Mam problem ze zbyt niskim osadzeniem magazynka w gnieździe - wydaje mi się że to przez to zamek "ścina" kulki, a działanie samego mechanizmu jest niezadowalające[syfony, czasem nie łapie bolt catch]. Gdy przesuwam magazynek w gnieździe do przodu karabin od razu strzela jak powinien. Jakie macie sposoby na tę górną uszczelkę/osadzenie magazynków w gnieździe[problem dotyczy wszystkich moich sztuk w tan'ie]?

Link to post
Share on other sites

Czesc,

Dzieki za rade, zadzialalo. Jestem po testach swojego scara i problwm mam z hu - za bardzo swiruje do góry przy minimum - na kulkach 36. Jak myslicie czy warto kupic stinger hu, czy wymiana gumy na czarna starczy?

Wszystko zależy... Czasem sama gumka może za dużo nie zmienić, stinger HU ułatwia ustawienie odpowiednie Hop-Up'a, i pozwala w teorii strzelać nawet na 0,2.

Link to post
Share on other sites

Czytałem, że bebechy w scarze mogą się wyrabiać ale byłem zaskoczony, gdy nastąpiło to po wystrzeleniu zaledwie 5 magazynków na co2. Nówka SCAR od Ra-Techa, pierwsze strzały super, banan na gębie, wrażenia bardzo fajne gdy nagle bach i już nie bangla :( Po zajrzeniu do środka wyszło na to, że wyrobiła się mała wypustka na spuście odpowiedzialna za unoszenie blokady ze sprężynką umieszczonej na bocznej ściance, która cofa i blokuje zbijak w czasie ruchu zamka. Elementy nie zazębiają się w czasie ruchu zamka, przez co następuje efekt syfonu i zbijak pozostaje w pozycji odpalonej. Spotkaliście się z podobnym problemem?

Edited by luzny_bolek
Link to post
Share on other sites

Czytałem, że bebechy w scarze mogą się wyrabiać ale byłem zaskoczony, gdy nastąpiło to po wystrzeleniu zaledwie 5 magazynków na co2. Nówka SCAR od Ra-Techa, pierwsze strzały super, banan na gębie, wrażenia bardzo fajne gdy nagle bach i już nie bangla :( Po zajrzeniu do środka wyszło na to, że wyrobiła się mała wypustka na spuście odpowiedzialna za unoszenie blokady ze sprężynką umieszczonej na bocznej ściance, która cofa i blokuje zbijak w czasie ruchu zamka. Elementy nie zazębiają się w czasie ruchu zamka, przez co następuje efekt syfonu i zbijak pozostaje w pozycji odpalonej. Spotkaliście się z podobnym problemem?

Trochę lipa, daj może jakieś zdjęcia tego, może da się coś z tym zrobić/popracować pilnikiem. Raczej bebechy nie powinny się zmielić po 5 magach, ale chyba z mojego i twojego doświadczenia zespół kurek - spust są za miękkie.

 

A właśnie powiem Wam, że mam problem z powtarzalnością strzałów - co jest bardzo irytujące. Pomysł z wsadzeniem podkładek pod skorupę magazynka nie jest dobry, bo przy każdym magu mam inne działanie repliki - i tak na jednym karabin strzela perfekcyjnie, na drugim różnie, a na trzecim beznadziejnie. Może ktoś z was wie co mozna z tym zrobić?

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites

@luzny_bolek

 

Masz wersję Ratechową w której blokadka jest wykonana ze stali natomiast kurek (a więc również znajdująca się na nim wypustka podnosząca blokadkę) jest ze zwykłego metalu. U kolegi na SCARze full stock wypustka wyrobiła się po 8k strzałów bo metal tarł o metal, w moim Ratechowym wypustka zniknęła po 3k bo metal tarł o stal. W tym miejscu Ratech zrobił gafę, stalowy kurek i przerywacz już do mnie jedzie bo Ratech wypuścił te części ze stali, jednak nadal są to dodatkowe koszty :/.

 

@rucznoi

 

W moim SCARze mam wszystkie magi wypodkładkowane (zbijak zaworu nie trafiał w zawór na magu, dlatego musiałem podnieść wnętrzności maga względem skorupy) i na wszystkich działa identycznie.

Edited by Maciastek
Link to post
Share on other sites

No i dojechały części z ra-techa.

Znaczy lufa 363 i stinger h-u kit i NPAS. Wymieniłem co trzeba i rozczarowanie :cry:

No może nie całkiem; lot kulki jest stabilniejszy, nie zawija do nieba... ale

Mie mam pojęcia dlaczego, kulki blokują się w lufie lub komorze.

Może napiszę co zrobiłem, a nóż ktoś znajdzie mój błąd.

Z NPAS nie było problemu, skorzystałem z rady dotyczącej skrócenia gwintu, czy jest większa i jaka jest V-wylotowa, nie wiem, nie miałem dostępu do chrono, ale gwint skróciłem.

Z wymianą lufy też nie było problemu

Z singer h-u kita założyłem również gumkę z zestawu, pierścień do regulacji również z zestawu (jest bardziej płynna regulacja, łagodnieszy stożek niż w stocku i jest jednoczęsciowy).

Ale do rzeczy.

Po pierwszym montażu, odniosłem wrażenie, że gumka HU nie podkręca kulkek bo leciały prosto i po około 30 m spadały na ziemię.

Obejrzawszy video z ra-techa i inne dotychczasowe rady z postu, pod kulkę dociskową napchałem kilka podkładek z różnych materiałów w celu zwiekszania nacisku gumki na kulkę. No, jak już kulka wyleci, to tak mniej więcej te 50-60 m leci, prawie idealnie prosto, żadnego zawijania w górę, potem spada na ziemię, czasem jedna na pięć poleci nawet dalej...

Ale co z tego, jeśli się blokują, nie ma znaczenia jakie wkładam, problem jest ten sam. A próbowałem już wszystkiego co wpadło w rękę i nadaje się do luf precyzyjnych.

Eksperymentowałem z powrotem do porzedniego pierścienia regulacji, starej gumki, różne kombinacje wszystkich elementów i nic. Co jakiś czas zacinają się.

Kolejny strzał nie wypycha zablokowanej kulki.

Czyżby jednak wina lufy?

Jedyne czego nie zrobiłem, to nie założyłem z powrotem lufy stockowej.

Rozebrałem i zlożyłem drania tyle razy, że za chwilę będe mógł to zorbić z zawiązaymi oczami, już mnie palce bolą i jestem wściekły... :killer:

Ma ktoś jakis pomysł???

Link to post
Share on other sites

Masz wersję Ratechową w której blokadka jest wykonana ze stali natomiast kurek (a więc również znajdująca się na nim wypustka podnosząca blokadkę) jest ze zwykłego metalu. U kolegi na SCARze full stock wypustka wyrobiła się po 8k strzałów bo metal tarł o metal, w moim Ratechowym wypustka zniknęła po 3k bo metal tarł o stal. W tym miejscu Ratech zrobił gafę, stalowy kurek i przerywacz już do mnie jedzie bo Ratech wypuścił te części ze stali, jednak nadal są to dodatkowe koszty :/.

 

Taki tez byl moj wniosek, znalazalem na stronie ratecha ten kurek, nie obejdzie sie bez wymiany. No ale niesmak pozostal, bo SCAR troche sie teraz pokurzy.

Edited by luzny_bolek
Link to post
Share on other sites

Aby sprawdzic i wykluczyc wszystkie opcje, zaloz stockowa lufe i sprawdz ponownie.

Wiem - ból, ale...

Sam jestem ciekaw, bo prec lufa juz do mnie "podąża" ;)

 

Jakie kulki testowales?

 

te: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2697

te: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5286

i te: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4700

 

Wiem, w kolejny weekend sprawdzę stockową, jak się okaże, ze wszystkiemu winna lufa to mnie szlag trafi. Już nawet zacząłem się zastanawiać, czy za dużo pdkładek pod kulke z H-U nie dałem, ale z drugiej strony ustawienie H-U nie miało znaczenia.

Obojetnie jak i tak się blokowały.

 

Chociaż, na zdemontowanej lufie kulki przelatywały bez oporów.

Z drugiej strony chłopaki pomontowali lufy 6,01 JBU i im nic się nie dzieje.

Może jednak coś źle poskładałem???

Nie wiem co o tym myśleć.

 

Zapomniałem dodać, że magi są na GG i tegoż używam.

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem nowym posiadaczem Scara gbb i poczatkujacym "maniakiem".

Mozecie mi napisac gdzie i jakie gumki hop up kupie do mojego Scara gbb WE?

Jak bedziecie podawac namiary w Polsce czy za graniaca to poprosze dokladne informacje o tych gumkach, zebym nie kupil jakis niepasujacych.....dla mnie to narazie czarna magia.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@ danyboy - sprawdź czy na pewno to jest to, bo po 2 magazynkach nie miało prawa się to stać. Sprawdź rolkę, która znajduje się na młoteczku, jest tam pin, który niestety bez poprawek wypada bo wystrzeleniu stosunkowo małej ilości kulek.

 

To napewno to. Ponizej zdjecie. Po lewej oryginalna czesc WE, po prawej wyciagnieta z mojego scara.

scarparts.th.jpg

 

Na gorze widac zdarty zabek. Dodam, ze stalo sie to mimo dokladnego posmarowania wszystkich czesci smarem do broni. Szajsmetal i tyle. Niestety pozostaje czekac na czesc z ratecha.

Edited by luzny_bolek
Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem nowym posiadaczem Scara gbb i poczatkujacym "maniakiem".

Mozecie mi napisac gdzie i jakie gumki hop up kupie do mojego Scara gbb WE?

Jak bedziecie podawac namiary w Polsce czy za graniaca to poprosze dokladne informacje o tych gumkach, zebym nie kupil jakis niepasujacych.....dla mnie to narazie czarna magia.

Pozdrawiam.

Zmartwię Cię - nie ma takiego wyboru gumek do gbb jak jest w elektrykach: tutaj są tylko 2 czarna i zielona [stockowa], jest jeszcze jakaś biała dodawana do Stinger hu kita.

W polskich sklepach to tylko CAPRI MA.

Link to post
Share on other sites

Nie dało się edytować więc piszę pod spodem.

Fajnie doszły mi dziś stinger i iglica RA-Tech'a, zamontowałem je i po 3 strzałach karabin zaliczył syfon - patrzę do środka a tam Valve Locker się ułamał w miejscu w którym zazębia się z kurkiem.

Wiecie gdzie można dorwać sam Valve Locker, bo nie widzę sensu kupować całego zespołu iglicy? Robi ktoś zamówienie z RA-Tech'a, bo bym się podłączył. :roll:

 

BTW.

wywaliłem cały Valve Locker i jak strzelam to nie ma większej różnicy w stosunku do tego jak ten element był. Rozumiem że dzięki niemu więcej gazu jest dawkowane, ponieważ blokada ustępuje dopiero kiedy kurek jest już napięty, a bez niego stopniowo odłącza zawór. Ale można strzelać jak nie ma Valve Lockera, czy ktoś mnie oświeci? ;-)

Link to post
Share on other sites

 

Wiem, w kolejny weekend sprawdzę stockową, jak się okaże, ze wszystkiemu winna lufa to mnie szlag trafi. Już nawet zacząłem się zastanawiać, czy za dużo pdkładek pod kulke z H-U nie dałem, ale z drugiej strony ustawienie H-U nie miało znaczenia.

Obojetnie jak i tak się blokowały.

 

Chociaż, na zdemontowanej lufie kulki przelatywały bez oporów.

Z drugiej strony chłopaki pomontowali lufy 6,01 JBU i im nic się nie dzieje.

Może jednak coś źle poskładałem???

Nie wiem co o tym myśleć.

 

Zapomniałem dodać, że magi są na GG i tegoż używam.

 

Dwa dni temu doszly elementy do mojego SCAR'a.

Miedzy innymi 363mm prec lufa 6.01mm od M4 (o ktorej wspominales) i tlumik, aby ja schowac ;) .

Zamontowalem wszystko tamtego dnia, a dzis udalo mi sie znalezc czas na testy.

 

Nie wiem jak czesto masz te zacinki, wiec moje sprawdzania moga okazac sie mierne, ale wspomne, ze wystrzelilem jeden magazynek na CO2 (brak problemow) i potem jeden na GG i rowniez bez najmniejszych problemow, czy zacinek.

 

Testowalem na kulkach G&G P.S.B.B.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1482

 

Musiales cos zrobic zle lub masz wewnetrznie uszkodzona lufe (moze rysa, ktora zadziera kulki, moze jakies zakrzywienie).

 

Wedlug mnie - bez problemu mozna strzelac z precki 6.01mm

 

W niedziele wybieram sie na calodniowe strzelanie i po tym bede mogl cos wiecej napisac ;)

Link to post
Share on other sites

Masz racje M.J Sniper, uszkodziłem przy czyszczeniu lufy gumke H-U.

Na szczęście nie była to ta którą dostalem z kitem, tylko czarna, zakładana przez poprzedniego właściciela. Chociaz diabli wiedzą która lepsza.

Dzisiaj się przmogłem i rozebrałem cholere, chcąc sprawdzić stockową lufę.

No i okazało się, że przy czyszczeniu prawdopodobnie wyciorem, prawie przeciąłem gumkę na pół, niewiele brakowało, a za którymś kolejnym strzałem, ta metalowa kulka od docisku H-U również poszybowałaby w diabły.

Niestey było już zbyt ciemno by sprawdzić jak zachowują się kulki.

Tyle co przestrzeliłem w garażu na 10 m, to skupienie i celność wręcz wzorowa.

Pozostaje sprawdzić jak gumka podkręca i jak poniesie kulki.

Ale to może jutro...

Teraz jestem zadowolony, ale na wszelki wypadek, ze 2 gumki w Capri trza zamówić.

Ja narazie lufę schowałem w tłumiku dedykowanym do SCARa, ale przedłużka się robi.

Link to post
Share on other sites

Dziś wymieniałem przerywacz i kurek na ra-techowy, wnioski są takie:

Kurek wykonany o niebo lepiej od stocka, przede wszystkim ma zrobiony pin od rolki, który w stocku wypada po oddaniu 200 - 300 strzałów.

Przerywacz ma dłuższy ząb, który zwalnia kurek, przez co powinien na pewno nam dłużej posłużyć.

 

Za to napotkałem jeden problem, którego nie umiem sklasyfikować "wada, czy może zaleta".

Po zapakowaniu kurka i przerywacza do układu, replika oddawała jeden strzał, po czym się zacinała - spust nie wracał do końca powodując zablokowanie kurka. Po paru godzinach poszukiwania problemu i prób rozwiązania go przez przypadek nie włożyłem sprężynki od przerywacza. Bez sprężynki replika strzela - mowa tu o tej sprężynce KLIK. Co najciekawsze, bez tej sprężynki na semi mamy bursta a na auto po prostu... auto ;), nie mam pojęcia jak to wpływa na zużycie elementów w układzie spustowym scara. Ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie problemu/zalety tej sprężynki?

 

Czy może to zostawić i mieć "burst kita" do scara ;)?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Teraz jestem zadowolony, ale na wszelki wypadek, ze 2 gumki w Capri trza zamówić.

Ja narazie lufę schowałem w tłumiku dedykowanym do SCARa, ale przedłużka się robi.

Gumki do HU to się zamawia nie 2 tylko ze 20, bo WE nie lubi się z jakością. Numer polega na tym, że wypustki owej gumki nie są równe.No i nie lubią wyciora. Lufę to trzeba delikatnie i solo, jak z kobietą. Bez gumki ;-) Wyciągnij niewiastę z komory, wybijając piny. Zdejmij gumkę HU i dopiero wtedy wsadź wycior ;-)

Jak działa system GBB???

 

Wielu z nas zastanawia się jak działa system Gas Blow Back?

Postaram się tutaj przedstawić osobiste spostrzeżenia i przemyślenia dotyczące tego zagadnienia.

 

Na wstępie wyjaśniam, że na zdjęciach stworzyłem z żółtych linii przekrój cylindra.

 

N1m.jpg

 

Aby dobrze zrozumieć zasadę działania musimy pamiętać, że wszystkie części są w początkowej fazie w stanie spoczynku.

Grzybek w głównym zestawie dysz jest dopchnięty przez sprężynkę do jej podstawy, a zamek z całym "bolt catch'em" jest zamknięty i dopchnięty przez sprężynę "Recoil'a".

 

N2m.jpg

 

Kolejne zdjęcie przedstawia "półprzeźroczysty" magazynek, dla lepszego zobrazowania co, gdzie i jak. ;)

Pamiętać należy, że tylna część zespołu dysz jest dopchnięta do samego "dystansera".

Na zdjęciach jest odsunięta dla lepszego zobrazowania.

 

N3m.jpg

 

Teraz przedstawie jeden całkowity cykl.

 

Faza pierwsza:

Po naciśnięciu spustu, do cylindra dostaje się odpowiednia ilość gazu/CO2.

Gaz - szukając najłatwiejszej drogi - dostaje się do komory Hop-Up, poprzez otwarty grzybek.

Tam napotyka na opór w postaci kulki lekko przytrzymywanej przez Hop-Up, ale wzrastające ciśnienie pozwala kulce opuścić lufę.

 

N4m.jpg

 

Faza druga:

Ponieważ przekrój lufy jest dużo mniejszy niż przekrój cylindra rozprężający się gaz w większości gromadzi się w cylindrze za głównym zestawem dysz.

Wzrastające tam ciśnienie sprawia, iż przez otwory w podstawie głównego zespołu dysz grzybek zaczyna się zamykać.

 

N5m.jpg

 

Faza trzecia:

W tej fazie następuje pełne zamknięcie grzybka.

Gaz podawany z magazynka w dalszym ciągu się rozpręża i nie mogąc ujść do (zamkniętej przez grzybek) lufy powoduje cofanie się tylnej częśći zespołu dysz.

 

N6m.jpg

 

Faza czwarta:

Rozprężający się gaz cofa cały zespół wraz z zamkiem do tyłu.

Robi to do momentu, aż tylna część zespołu nie opuści całkowicie cylindra.

 

N7m.jpg

 

Faza piąta:

W momencie gdy tylna część zespołu dysz opuści cylinder, cały gaz ulatnia się.

Główny zestaw dysz również cofa się przeładowując kolejną kulkę, a podstawowa uszczelka na nim mija otwór w cylindrze, pozwalając reszcie gazu ulotnić się.

W ten sposób grzybek powraca do początkowego stanu, a cały zamek ponownie domyka się będąc dopychanym przez sprężynę "Recoil'a".

 

To koniec jednego pełnego cyklu.

 

Powyższy artykuł jest oparty na własnych przemyśleniach, próbach zrozumienia i przeanalizowaniu kolejnych faz.

:o

Jakie fazy ? Jaki grzybek ?

 

To co jest w dyszy (nozzle) to zwykły rozdzielacz. Przekierowuje ciśnienie na wystrzelenie kulki i na odrzut zamka / straty. Zwykła różnica ciśnień! Do chwili kiedy kulka przemieszcza się w lufie, następuje proces rozprężania gazu. Część parując z magazynka jest skierowana przez rozdzielacz i dyszę do lufy, powodując wypychanie kulki. Część oddziałuje przesuwając cały zamek (bolt carrier) i powodując ugięcie się sprężyny. W chwili kiedy kulka opuszcza lufę następuje zwykła reakcja na spadek ciśnienia gazu. Czyli sprężyna odbija to co się na nią zaparło i powoduje zamknięcie zaworu gazu oraz pobranie kolejnej kulki z magazynka.

Przestawiając rozdzielacz za pomocą NPAS wpływa się na stosunek gazu przekierowanego w proporcji lufa - straty+oddziaływanie na sprężynę (czyli cofnięcie zamka - to właśnie czujemy jako "blow bacK". Słownictwo znikąd się nie wzięło). To dlatego między innymi nie odczuwa się wzrostu uderzenia przy zmianie ilości gazu skierowanego do lufy czyli wzrostu fps. Gros gazu idzie na straty

Fizyka, szkoła średnia!

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...