Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nazgool, a masz jakiś pomysł na nowy problem jaki się pojawił u mnie?

Gumkę założyłem nową, bezbarwną, tą z stinger H-U kita.

Kulki co prawda wylawtywały już bez problemu, ale też bez podkręcania, czyli byłem w stanie tarfić coś w odległości 30/40 metrów. Słabo.

Potem kulka poprostu leciał w dół.

Oddtłuściłem więc cały uklad, lufa, gumka H-U, gumka komory - ta przytrzymująca kulke po załadowaniu... i dupa, znowu gaz nie był w stanie wypchnąć kulki.

Blokowała się w gumce komory, aż ślad na kulce z gumy zostawał...

Więc pierwszą kulke spryskałem silikonem w sprayu, tym powszechgnym do gaziaków. Komora się zwilżyła, jakkolweik to brzmi, ale znowu diabli wzieli podkręcanie kulek...

Do CQB to można z tym iść, ale do lasu absolutnie. Nie po to zmieniałem lufe, by takie rzeczy się działy.

Mam nadzieję, że jak wypuszcze z lufy, z setke kulek sytuacja się unormuje.

Narazie jedyna zaletą z wymiany lufy jest to, że kulki nie zawijają w niebo.

To tyle z moich obserwacji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

Kusiol - masz cały hu stinger ? Muszę przyznać się bez bicia, że jestem w stanie spróbować pomóc w miarę posiadanej wiedzy na temat stockowego HU. Ze stingerem do SCAR'a nie miałem do czynienia. Troszkę zagmatwałeś też bo w końcu nie wiem czy masz cały Hu stingera założony, czy tylko gumkę. Ślady po gumie na kulce ? Masz na myśli gumkę, która przytrzymuje kulkę po pobraniu jej z magazynka ? W emce to #117, a w Scar nie wiem jaki numer części.

 

Napisz dokładniej jakie modyfikacje zrobiłeś od stocku i jakiego gazu używasz ? Może gdzieś tu problem tkwi ?

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Witam.

Poratujcie kto moze.

Potrzebuje dokladne wymiary tego czpienia (bolca), ktory wyjmuje sie jako pierwszy przy rozkladaniu scara.

Albo podajcie wymiary (sobie wytocze) albo pilnie kupie jak ktos ma albo dajcie namiar lub angielska nazwe zebym mogl zamowic.

Z gory dziekuje.

Link to post
Share on other sites

Tak od body.

Nie rozumiem tych wymiarow jakie podales (podales je w systemie calowym?)

Wedlug nie powinno byc cos kolo 30mm dlugosc i 6,15mm srednica.

Zalezy mi na dokladnych wymiarach...swoj pin zgubilem w lesie zanim go zmierzylem.

Edited by Thalon
Link to post
Share on other sites

Nazgool, sorki, może trochę faktycznie się rozpisałem na wszystkie strony.

Podsumowując, wymienione/zamontowane są nastęujące części:

1. lufa 6,04 363mm

2. NPAS

3. sitnger HU kit, (blok w którym mocujesz lufe części 005 i 006, gumka HU, pierścień do regulacji)

 

Różnice między stockiem a stigerem są nastęujące:

Blok (005) jest lepiej przygotowany, nie trzeba do niego wbijać lufy, wchodzi bez problemu.Da się ustawić pod śrubę itd.

U mnie ze stockiem były problemy.

Pierścień do regulacji (stockowe elementy 009 i 010) jest w całości a nie dwuelementowy jak w stocku, do tego skos, który ma na celu dociskanie kulki do gumki HU, jest na całej długości - w odniesieniu do stocku - elementu 009.

Czyli w teorii regulacja wysunięcia gumki HU w lufie powinna być bardziej płynna niż w stocku. No i gumka, jest bezbarwna czy to lepiej czy gorzej, nie mam pojecia.

 

Mam nadzieję, że teraz jest to bardziej czytelne.

 

Jeśli zaś chodzi o ślady gumki na kulce, to tak, chodzi o gumke która przytrzymuje kulke po pobraniu z magazynka, w SCARze to element nr 014.

Jak była idealnie sucha, zostawiła na kulce ślad, a kulki nie były w stanie z niej wylecieć, NPAS był rozkręcony na maksa.

 

Jak znajde czas w weekend, ponownie odtłuszczę całość i jeszcze raz użyję silikonu tylko bardziej delikatnie, może będzie lepiej.

 

Jedyne co mnie smuci to fakt, że niestety na "polu walki" w realiach ASG, wiertarki górą.

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

Cześć,

jestem zalamany - im wiecej kasy pakuje w SCAR'a tym gorzej działa :wink:

Przede wszystkim sypnął mi się element który trzyma iglicę w kupie - ta blaszka z 2 skrzydełkami które zatrzymuja iglicę gdy kurek jest napięty - teraz iglica cofa się tak daleko aż nie ogranicza jej kurek...

Poza tym poleciała mi blokada "Valve Locker" Czy jakoś tak, ale można bez niej strzelać. Jakby tego było mało na końcówce kolby widnieje mała szpara [złamanie] u góry tam gdzie jest sprężyna powrotna, mimo tego że miałem zamontowany odbijacz z pianki... W jakim miejscu pęka wam ta końcówka kolby, bo wiem że to typowe dla tego modelu, może powinienem zrobić jakąś wkładkę z blaszki żeby rozkładała równo ciężar?

 

No i przed tymi usterkami wziąłem go na strzelanie i wyniki były żenujące - na stinger HU lufie prec 6.01, wymienionych uszczelkach kulki latały raz tak raz tak - każda inaczej. Czasem potrafiły szybować w górę, a czasem po prostu gwałtownie leciec w ziemię po 20m. Kulki to G&G .25 [tylko takie bo mam jeszcze .28 i .36 ale obydwa czarne i nic nie widać przy strzelaniu]. A no i miałem jeszcze straszny osad z kulek przy komorze hu [ może to jest powodem, może brak valve lockera?]

 

A najgorsze że to wszystko posypało sie tydzień przed zlotem[szczęście mam elektryka]

Czy ktoś może ma jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Rucznoi, przeczytaj moje posty na pocieszenie :cry:

Ja się poddałem, oddaję mojego do Capri na serwis, może dadzą radę poustawiać HU i dopasują jakąś amunicję.

Wychodzi na to, że najlepiej było zostawić stock i bawić się nim od czasu do czasu.

Ale widzę, że po wymianie lufy i gumki HU, masz podobne objawy jak u mnie.

Co któraś kulka ma idealny lot z przyzwoitym zasięgiem, a reszta po około 20-30 m spada na ziemię.

Nie wiem ile czasu zajmie Capri zabawa z moją repliką, ale jak wróci dam znać co im się udało zrobić. Mam nadzieję, że mają więcej cierpliwości.

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

@kusiol

Tak, czytalem. Nie martw sie o cierpliwosc serwisu - w koncu na tym zarabiaja.

Btw odnioslem podobne wrazenie, ze stockowo najlepiej strzelal.

 

Wzialem go dzis na 2 strzelanie i okazuje sie, ze gumka chyba dotarla sie ze smaru, bo nawet kulki 28 przy minimum hu lecialy w kosmos. Replika chronowana 450 fps z odchylami 5 fps.

Może jednak na tych .36 bedzie leciec prosto, ale zostaje problem rozpadajacych sie wnetrznosci...

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje że to co napisze pocieszy trochę kolegów.

Mojego Scara kupiłem jesienią z Ratecha wraz z ulepszonymi magami na CO2, osobno dokupiłem też NPAS ver.1 i odrazu zainstalowałem.

 

W tej konfiguracji karabinek strzelał fajnie ale ze sporym rozrzutem, a mnie marzyło się zrobienie ze Scara wersji wyborowej.

Dokupiłem więc lufkę 509mm JBU, zrobiłem frezy, przedłużkę lufy ale po złożeniu wszystkiego Scar miał gorszą celność niż na standardowej krótkiej lufie...

Pomyślałem że trzeba by ustabilizować lufkę wewnętrzą w zewnętrznej oraz zmodyfikować lekko gumkę - przetarłem ją drobnym papierem ściernym oraz włożyłem pod kuleczkę papierowy krążek, starannie złożyłem wszystko.

Zderzak mam już inny niż piankowy,a mianowicie z miękkiego tworzywa sztucznego (z osłon ramp załadunkowych)

Zrobiłem także modyfikację NPASa naszego kolegi z forum.

 

Na dzień dzisiejszy Scar ma przy maksymalnym ustawieniu 640fps, i strzela na tyle dobrze że można go wykorzystać jako DMR (tak tez jest wykorzystywany).

Pojawia się u mnie tylko czasami kwestia działania bolt catcha - raz działa, a raz nie ale myślę że to tez da się rozwiązać jakimś nieskomplikowanym zabiegiem. Patrzę z nadzieją w przyszłość mojego Scara;)

 

Na koniec polecam forum GasGuns warto poczytać.

Link to post
Share on other sites

Wziąłem dziś replikę na kolejne strzelanie i najpierw wszystkie kulki leciały w kosmos - nawet .36, więc wyciągnąłem podkładki pod gumkę hu i zaczęło nawet strzelać- ae co to za strzelanie - kulka leciała pod kątem 20 stopni w górę a po 30 metrach spadała, nie mówiąc już o powtarzalności strzałów. Wziąłem w domu na serwis, rozebrałem hu i okazało się że guma [od ra tech] była zniszczona. Trochę zaskakujące że po 200 strzałach po prostu starła się jej jedna część. odwróciłem gumę na drugą stronę i zobaczę jutro czy coś się zmieni. Macie jakieś doświadczenia z gumami czarnymi od WE, bo chyba będę zamawiał kilka sztuk?

 

Co do "awaryjności" WE to powiem, że bardzo zawiodłem się na tej replice. Widzę po niektórych częściach które są w środku że po prostu prędzej czy później muszą paść. Np zespół spustu z szajsmetalu - w końcu padnie bo działają na niego duże siły, tak samo jak stockowa iglica. Nie rozumiem polityk firmy by "dawać słabe stocki by po miesiącu trzeba było wszystko wymieniać". Już nie powiem o magazynkach za 200 zł/sztuka w których trzeba grzebać, modyfikować by karabin nie ścinał kulek, a nie można po prostu z pudełka wyciągnąć i strzelać. Czytałem od początku ten temat, wiedziałem w co się pakuję kupując GBB WE, ale takiego bagna się nie spodziewałem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja strzelam na czarnej gumce, jeśli ci to w czymś pomoże. 30m zasięgu? kurczę... jak miałem w scarze krótką lufę to strzelałem na 68 m w grube drzewo, a teraz z dłuższa lufą jest znacznie lepiej...no nic życzę żebys szybko rozwiązał swój problem.

Edited by Duscann
Link to post
Share on other sites

Witam,

zamówiłem ze strony RA-techa ten kurek.

Na fotce po lewej stock, po prawej Ra-tech.

elementlt.th.jpg

 

Po zamontowaniu element spustu wystaje (na zdjęciu poniżej) w taki sposób, że nie możliwe jest zamontowanie trzpienia selektora ognia w trybie safe. Po naciągnięciu kurka ten element się chowa i trzpień można włożyć, jednak selektor nie działa prawidłowo - nie można po zwolnieniu kurka przestawić na safe. Dodam, że po zamontowaniu z powrotem stocka element ten jest schowany.

mechbox.th.jpg

 

 

Zanim zacznę szlifować nową część :wink: proszę o poradę czy ktoś miał ten problem? Może coś źle montuję?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...