Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja mam typowego stocka. Jedyne modyfikacje jakie wprowadziłem to wymiana lufy na dłuższą (JBU 509mm), piankowa podkładka pod... właśnie co to w ogóle jest (tak samo jak na filmie u ruskich) + kosmetyka, która nie wpływa na pracę repliki. Nie wiem czy to się zalicza do tuningu, ale dostałem od producenta pewien gratis, a mianowicie zamontowaną czarną gumkę.

Przebieg co prawda nie duży bo 2000 kulek. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu, jedyny mankament to częste syfony przy niskich temp. (poniżej 10oC). Zasięg i skupienie zadowalające - z 35-40m 7/10 strzałów trafia w przedmiot wielkości ludzkiej głowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i dziś poszedłem na testy, zmienilem gumkę na stock [swoją drogą zmaltretowany] i karabin zaczął magicznie strzelać nawet w linii prostej :-P Może wymiana gumy coś da, ale strzelałem na 50 metrów przy ok 500 fps przy dużym wietrze z kulek .28 i .36 rozrzut był 1,5-2 metry - i tak nieźle w porównaniu z wcześniejszym. Ale i tak gdy przypatrzyłem się końcówce kolby to jest ona dramatycznie popękana - w miejscach szyn które nachodzą na tył komory zamkowej. Jak widać piankowy zderzak nie dał rady/ew tylko opoźnił peknięcie kolby. W którym miejscu wam pękała?

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku po przebiegu kilku tysięcy kulek nie ma śladu na plastikowym elemencie kolby, o którym piszesz.

Więcej ...nadal strzelam na fabrycznej zielonej gumce (mam kilka czarnych, ale nawet mnie nie kusiło, aby testować). Regulacja HU działa prawidłowo....czyli na maksymalnym skręceniu, kulki lecą do dołu po 15 metrach a po cyklicznym odkręcaniu HU lot kulki się prostuje.

Magi wchodzą jak należy i o ścinaniu kulki nie ma mowy a mam ich 6 na GG (dwa od M4 a reszta dedykowana do Scara oczywiście wszystkie uszczelniałem). Jak widać po ostatnich wpisach nie jestem jedyny, któremu replika działa.

 

Piszę to wszystko po to abyś podszedł do tematu swojej repliki trochę inaczej.

Jeśli nawet magi nie pasują do twojej repliki a poszczególne elementy padają bez koniecznego przebiegu to może trafiłeś na jakiś krzywy egzemplarz...może powinieneś pomierzyć tą replikę i jej elementy składowe, bo być może nie trzyma wymiarów i stąd problemy ze wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Piszę to wszystko po to abyś podszedł do tematu swojej repliki trochę inaczej.

Jeśli nawet magi nie pasują do twojej repliki a poszczególne elementy padają bez koniecznego przebiegu to może trafiłeś na jakiś krzywy egzemplarz...może powinieneś pomierzyć tą replikę i jej elementy składowe, bo być może nie trzyma wymiarów i stąd problemy ze wszystkim.

Po części masz rację co do oceny z mojej strony, ale jestem raczej w gorącej wodzie kąpany, więc czasem trochę wyżyję się na forum ;-) Może właśnie to że lecisz na gg nie powoduje pęknięć na kolbie - ja mam tylko CO2 i żeby nie robić z siebie męczennika to replika ma przestrzelane ok 3000-5000 kulek i do niedawna elementy metalowe działały.

Zgodzisz się natomiast że jeśli masowo padają [o czym piszą ludzie nie tylko tutaj ale i na gasguns] elementy zespołu spustowego, czy chociażby ten element kolby o którym mowa, to niestety jest coś na rzeczy. A tutaj tak w ramach fun'a :

9673cf6a01a5a41fm.jpg

Wskazówka - iglica-kurek - nie wiem jak do tego doszło a także jak to naprawić :lol:

 

Rozwiązałem problem z systemem hu w karabinie - mianowicie w filmiku RA-Tech o instalacji zestawu STINGER HU każą wsadzić gumkę, a następnie jeden gumowy dystanser i na niego jeszcze podkładkę i potem dopiero kulkę. Okazuje się że po takim ustawieniu gumka tak wystaje z lufy, że przy strzelaniu po porstu po chwili urywa ją... Wiem to bo dziś po strzelaniu na stockowej gumy po przeglądzie okazało się że była urwana, a przed strzelaniem miała normalne kształty. Zdjęcie na którym widać idealną wyrwę:

4713e6067a77ee47m.jpg

Możliwe że Kusiol - o ile dobrze pamiętam miał problem z kulkami blokującymi się w lufie - było to spowodowane tymi dystanserami

Link to post
Share on other sites

Zanim zacznę szlifować nową część :wink: proszę o poradę czy ktoś miał ten problem? Może coś źle montuję?

 

No i po walce i lekkim szlifie selektor wchodzi i 'safe' działa. Teraz dla odmiany nie mam 'auto'. Czasami raz uda się strzelić, ale zazwyczaj kurek się blokuje i trzeba przestawić na 'single' żeby oddać strzał.

Doświadczył ktoś tego?

Link to post
Share on other sites

No i po walce i lekkim szlifie selektor wchodzi i 'safe' działa. Teraz dla odmiany nie mam 'auto'. Czasami raz uda się strzelić, ale zazwyczaj kurek się blokuje i trzeba przestawić na 'single' żeby oddać strzał.

Doświadczył ktoś tego?

 

Ja wymienialem wczoraj te sama czesc, jednak nie na ratechowska a TSC dostepna na specshopie i odbylo sie to bez najmnieszego problemu, pasowala elegancko. W porownaniu do stockowej jest identyczna. Natomiast z Twoich zdjec wynika, ze ta od rtecha nieco sie rozni glebokoscia niektorych wciec i moze w tym tkwi problem.

Link to post
Share on other sites

No i po walce i lekkim szlifie selektor wchodzi i 'safe' działa. Teraz dla odmiany nie mam 'auto'. Czasami raz uda się strzelić, ale zazwyczaj kurek się blokuje i trzeba przestawić na 'single' żeby oddać strzał.

Doświadczył ktoś tego?

A w którym miejscu szlifowałeś?

Ja miałem podobny problem dawno temu, czy kurek jest blokowany przez przerywać z tyłu, a jak przełączasz na semi to jest taki "klik'? mozesz to łatwo sprawdzić - strzel na auto, jak ci się zatnie to zdejmij komorę spustową[lower] w upper'a i tam po prawej stronie całego zepsołu spustowego idzie na 5cm listwa. Przy kurku jest wygięta i tam spróbuj ją nacisnąć mocnoi kurek powinien się zwolnić. Jeśli to jest problem to będziesz musiał wygiąć tę listewkę do góry, lub odkręcić o kilka mm śrubkę pokrywki iglicy[firing pin] zdjęcie post wyżej. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

A w którym miejscu szlifowałeś?

 

Przyszlifowałem na tym odcinku, obok nieszczęsnego języczka, od którego się wszystko zaczęło.

 

szlif.th.jpg

 

Tym odcinkiem kurek 'w stanie spoczynku' dotyka całego elementu spustu.

 

Zgadza się rucznoi, przełączając na semi następuje klik i wtedy mogę strzelić. Sprawdzę wieczorem tą listwę. Dzięki.

 

A część Ra-Techa faktycznie nie trzyma wymiaru, ale są to naprawdę minimalne różnice i na pierwszy rzut oka nie powinny do tego stopnia wpływać na działanie. A jednak...

Link to post
Share on other sites

Cześć

Kupiłem w między czasie gumę czarną hu, valve locker i kurek TSC - na części nie narzekam, a karabin zaczął nieźle strzelać. Ma duży zasięg, ale z celnością na kulkach madbull .36 był problem.

Niestety poszła mi kolba i zgubiłem bolt catch :wink: Wiecie może gdzie można dostać tę część, ponieważ to byłaby strata jednej z największych zalet gbb :roll:

Link to post
Share on other sites

Dzięki, a czy przypadkiem właśnie z airsoftbuddy nie było problemu że lecą w... olewają klientów? Bo jak widzę już niektórzy się nastawili na zamówienie z tego sklepu, a wolę mieć pewność że będzie ok.

Możliwe że będę robił zamówienie, albo chętnie dołączę się do czyjegoś - czy są jacyś chętni?

Link to post
Share on other sites

Niestety też nie jestem pewny czy nie będzie z nimi problemu, tylko że na obecną chwile tylko oni mają w ofercie drobne części nawet tą nieszczęsną pokrywkę komory iglicy. Co do zamawiania to sprawdzam na forum gasguns czy coś się zmieniło.

Jak do tej pory to zamawiałem części z ra-tech i airsoftglobal i nie miałem żadnych problemów z dostawą oczywiście oprócz głupoty naszych służb celnych :wink: :wink: ale to już zupełnie inny temat.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Pokrywkę dorobiłem w 30 minut cienka blaszka i pilnik czynią cuda :mrgreen: kolega rucznoi szukał części, a wspominał parę postów temu że jemu też się połamała.

Co do zwalniacza suwadła to właśnie u budego był.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Pokrywkę dorobiłem w 30 minut cienka blaszka i pilnik czynią cuda :mrgreen: kolega rucznoi szukał części, a wspominał parę postów temu że jemu też się połamała.

Co do zwalniacza suwadła to właśnie u budego był.

Też myślałem żeby dorobić samemu ;-) Po przemyśleniach dochodzę do wniosku że pewnie znów by się ułamała stockowa przykrywka tym bardziej że mam stalowy kurek.

Jakie są efekty twojej pracy [zdjęcie może jakieś :-P ] czy po przestrzeleniu nie odgina się/peka itp.? Jak ze zwymiarowaniem - czy jest idealnie taka sama jak stockowa, czy trochę grubsza/cieńsza?

 

Ja muszę sobie kupić tylko tego bolt catch'a ze 2 końcówki kolby na zapas i w sumie tyle, szkoda że nie ma tego w Polsce...

Link to post
Share on other sites

Miałem to szczęście w nieszczęściu że została mi jedna z tych urwanych blaszek w komorze spustu więc mogłem je zwymiarować, płytkę zrobiłem z zwykłej blachy. Jest to prowizorka ale działa. Rysunek z wymiarami postaram się wrzucić wieczorem.

Link to post
Share on other sites

Chcę kupić tą piękną replikę lecz zastanawia mnie jeden fakt.

 

Na specshop.pl (scar 1) jest napisane iż jest to wersja 2.

 

Znowu na stronie salonasg.pl jest wersja 3 ponoć ze wzmocnionym cylindrem gazowym.

 

scar 2

 

Możecie napisać czy obie repliki faktycznie czymś się różnią i czy ta różnica jest warta 100 zł

 

Ps. Na taiwanie też jest chyba wersja 3

Link to post
Share on other sites

Chcę kupić tą piękną replikę lecz zastanawia mnie jeden fakt.

 

Na specshop.pl (scar 1) jest napisane iż jest to wersja 2.

 

Znowu na stronie salonasg.pl jest wersja 3 ponoć ze wzmocnionym cylindrem gazowym.

 

scar 2

 

Możecie napisać czy obie repliki faktycznie czymś się różnią i czy ta różnica jest warta 100 zł

 

Ps. Na taiwanie też jest chyba wersja 3

Nie robiłbym sobie nadziei na zakupy w specu - od pół roku nie ma replik a nawet w tym temacie umieszczaliśmy nasze mejle do sklepu gdzie zawsze obiecywano że będzie pod koniec miesiąca.

A pewnie nawet gdyby doszła dostawa to tylko nowego modelu - w tej samej cenie.

 

Wersja do jakiej warto dołożyć kasę to custom RA-Tech'a - do dziś wymieniłem części które dodają w tym zestawie na starcie i wyszło mnie drożej.

Link to post
Share on other sites

Rucznoi ma rację, poza tym przy Ra-Techu pierwszy magazynek wybierasz jaki chcesz GG albo CO2. Za Ra-Techa warto dołożyć, o czym się przekonasz czytając cały temat. W pierwszej kolejności pada to co RA-Tech wymienia na starcie.

Chyba, że kupujesz tą replikę bardziej na ścianę niż do zabawy.

A zamawianie tych pierdół osobno wyjdzie mocno drożej, nie licząc nerwów...

 

A jak policzysz koszty sprowadzneia wersji Ra-Tech, to nie wiem czy nie warto ją zamówić przez Capri.

W razie problemów technicznych, a te - jest duże ryzyko że będą :wink: - masz serwis prawie na miejscu. Nie wiem na jakim poziomie, ale tym przekonam się niebawem. Ale z problemem Cię nie zostwaią samego. Mimo, że replikę kupiłem z drugiej ręki, przyjęli na serwis bardzo chętnie.

Zanim ją zdecydowałem się oddać, służyli radą...

Żadkie to dzisiaj, większość stara się sprzedać i zapomnieć o problemie.

 

Robisz zamówinie i czekasz na dostawe, Capri cały czas coś sciąga z Taiwanu i HK.

A co do kosztów sprowadznia samemu, to z tego co pisali inni, przy tej wartości wpadnie Ci VAT i cło (mogę się mylić, nikt jednoznacznie tego nie potwierdził), za to przesyłka jest darmowa.

Przelicz i zamów gdzie uważasz za słuszne.

 

http://www.augdal.net/product.php?id_product=104

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=4167

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zakupiłem M4 WE i koszt jego był niższy od RA-Techa dokładnie o wartość wymienionych części. Może wyszło tak z kursu walut, ale mimo wszystko jak coś się zepsuje, to mogę zawsze dokupić (niekoniecznie od RA-Techa, bo przecież jest też TSC), poza tym, że mam go na gwarancji. Ale nie kupiłbym, gdyby nie zapewnienia, że to nowa seria, z poprawionym mechanizmem spustowym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cytując kolegę kusiola :"Robisz zamówinie i czekasz na dostawe, Capri cały czas coś sciąga z Taiwanu i HK. A co do kosztów sprowadznia samemu, to z tego co pisali inni, przy tej wartości wpadnie Ci VAT i cło (mogę się mylić, nikt jednoznacznie tego nie potwierdził), za to przesyłka jest darmowa.

Przelicz i zamów gdzie uważasz za słuszne."

 

Wczoraj dostałem drugą paczkę części z Ra-tech i zapłaciłem tylko za towar w sklepie więc nie strasz kolegi przeszła bez cła i vatu, poprzednim razem naliczyli mi tylko vat Ra-tech bez problemu zaniża wartość z 200$ na 60$. Co do Capri to jest to dobry sklep ale niestety ceny to ma warszawskie komora stinger M4 ( o dziwo pasuje do skara) kosztuje 12$ w capri 60 pln, za czarne gumki hopup po przeliczeniu, podatku i kosztach przesyłki wyszło 13 pln. preca 363 która przyszła w kwietniu kosztowała mnie około 140pln, magazynki gg 140 za sztuke.

W Capri czekasz i czekasz i sobie poczekasz mają dużo klientów, a mało towaru kolejka jak za komuny na pralki :wink: . Czas dostawy z Tajwanu to 4 dni, jeśli w Polsce zawalą celnicy to max 2 tygodnie. Jeśli wolisz czekać i przepłacać to kupuj w Polsce twój wybór. Też się na początku wahałem ale brak części i kosmiczne ceny polskich monopolistów zmusiły mnie do myślenia i zakupów za granicą.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

memonic1, nie ja straszę, poprostu bazuje na tym co w tym temacie do tej pory można było przeczytać.

sam nie zamawiałem, bo nie można było od nikogo wyciągnąć informacji jakie są rzeczywiste koszty sprowadzenia, jeśli jest tak jak piszesz to o'k.

ale kupując drobiazgi poniżej 200$ trzeba 30$ dać za przesyłkę, jak nie zaniżą wartości przesyłki... to średnio samemu opłaca się coś zamawaić.

 

ale po tym co napisałeś może warto ...

 

a przy okazji zamawiałeś coś w airsoft buddy?

z nimi też tak się da?

 

za ile trzeba zamówić by przesyłka była darmowa?

jakoś nie znalazłem tej informacji, a to co chce kupić to koszty przesyłki wyszły mi 54$ :-(

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

 

za ile trzeba zamówić by przesyłka była darmowa?

jakoś nie znalazłem tej informacji, a to co chce kupić to koszty przesyłki wyszły mi 54$ :-(

Te 54$ to koszt wyliczony przez stronę, czy drogą mejlową? Zastanawiam się nad tym zamówieniem od nich, bo na razie to kiepsko.

PS

Rozmawiałem o tym z memonic1, nie robił zamówienia od buddy'ego.

Link to post
Share on other sites

Na stronie buddiego mi wyliczyło koszt na 38$ troszkę drogo jak za jeden element o wartości, 6$ ale to było tylko na próbę. Ich strona strasznie się ślimaczy próba zamówienia czegokolwiek to katorga :mrgreen: .

Dziś próbowałem przetestować npas na kulkach MB 0.3 i klops po 15-20 strzałach totalna zacina musiałem przekładać oringi ze stocka oryginalne są za grube . Później już jakoś szło, ta czerwona gumka nr 22 na tłoczku nawet daje radę praktycznie zastępując dystanser na żerdzi, a tłoczek dosyć delikatnie wciska npas w komorę.

Zauważyłem brak białych skrawków kulek w gnieździe magazynka. Max zasięgu i skupienia nie sprawdziłem ze względu na silny zmienny wiatr :poddanie: może jutro będzie bezwietrznie. ;-)

Link to post
Share on other sites

Dziś próbowałem przetestować npas na kulkach MB 0.3 i klops po 15-20 strzałach totalna zacina musiałem przekładać oringi ze stocka oryginalne są za grube . Później już jakoś szło, ta czerwona gumka nr 22 na tłoczku nawet daje radę praktycznie zastępując dystanser na żerdzi, a tłoczek dosyć delikatnie wciska npas w komorę.

Zauważyłem brak białych skrawków kulek w gnieździe magazynka. Max zasięgu i skupienia nie sprawdziłem ze względu na silny zmienny wiatr :poddanie: może jutro będzie bezwietrznie. ;-)

Hmm,

To może warto skontaktować się mejlowo bo pamiętam że kiedyś jak zamawiałem uchwyt do roweru z USA to przesyłka wyniosła mnie 4,50$ więc czemu tu miałoby być inaczej?

 

To ciekawe co piszesz o osadzie z kulek, a czy dzięki tej gumce odczułeś mocniejszy kop, lepsze działanie, spadek rofu czy coś w tym stylu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...