Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

 

To ciekawe co piszesz o osadzie z kulek, a czy dzięki tej gumce odczułeś mocniejszy kop, lepsze działanie, spadek rofu czy coś w tym stylu?

Skrawki powodowała końcówka dyszy wyłupując rowek w kulce. Wywaliłem 120 kulek i czysto możliwe że to zasługa npas-a i tej nowej gumki ;-)

Odczucia jak dla mnie bez zmian, może troszke inny dzwięk wystrzłu :lol: szybkostrzelność sprawdzę jak pojadę na chrono.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i replika z Capri wróciła.

Poprawa jest, ale szału nie ma. Ale to już chyba wynika z konstrukcji i tego, że to GBB. Jednak dystans uległ poprawie, na 50 m lot jest w miare stabilny i można trafić w człowieka, czasem nawet 60m i więcej, ale końcówka jest mało przewidywalna.

Jednak moja radość z repliki nie trwała długo - jakieś 15 strzałów. :cry:

Między czasie zamieniłem 2 magi GG na CO2 - tak sobie umyśliłem, że będę miał pół na pół. CO2 jest poręczniejsze w noszeniu.

No i właśnie CO2 zerwało część nr 64, a dokładnie jej mocowanie w zamku.

Była to jedyna nie wzmocniona część, której nie wymieniłem i padła.

Po trochu chyba winna jest dysza z Ra-Techa, a właściwie oringi, które mam wrażenie, że są grubsze i nozle ciaśniej siedzi w cylindrze.

To tylko moje wrażenie, czy jest tak w istocie?

Więc raz, zamek nie dał rady wyciągnąć i odleciał sam :poddanie:

No i kolejna impreza w niedziele z wiertarką.

Link to post
Share on other sites

No i replika z Capri wróciła.

No i właśnie CO2 zerwało część nr 64, a dokładnie jej mocowanie w zamku.

Była to jedyna nie wzmocniona część, której nie wymieniłem i padła.

Po trochu chyba winna jest dysza z Ra-Techa, a właściwie oringi, które mam wrażenie, że są grubsze i nozle ciaśniej siedzi w cylindrze.

To tylko moje wrażenie, czy jest tak w istocie?

Więc raz, zamek nie dał rady wyciągnąć i odleciał sam :poddanie:

No i kolejna impreza w niedziele z wiertarką.

Taa, ta część jest strasznie badziewna mi najpierw się wyrobiła, przez co dysza miała luzy i przy ruchu powrotnym zamka ścinała oringi na dyszy, aż w końcu padła i teraz też nie mam czym strzelać :lol:

Co do tego że nie ma szału, myślę że coś jest nie tak - bo przy takich częściach [precrura, npas] powinno śmigać nieźle. Jaki miałeś ustawiony FPS i jakie kulki [ciężar, marka]? Jaka guma HU, wg. mnie wina niekorzystnych wyników strzelania to właśnie robota słabego systemu hop up.

No i przede wszystkim czy wiesz co w tym serwisie zrobili/ co było przyczyna że wcześniej nie strzelał?

 

@mermonic

Szkoda że nie wiedziałem wcześniej, bo właśnie leci do mnie ta część firmy PMC.

Link to post
Share on other sites

Z tego co zauważyłem to precka od ratecha ma wykonany z duży frez na kołek ustalający przez co się przesuwa wzdłużne w czasie strzelania, u mnie ścięło część dystansera. To może powodować nieprawidłową pracę hopa. W stocku jest ok lufa ani drgnie, szkoda że ratech wyłożył się na takim prostym elemencie . :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Rucznoi, spoko, jeśli memonic1 ma Ra-Techa jak pisał to biorę go od niego.

 

Memonic1 - puściłem Ci maila na PW.

 

A co do kulek i tego co zrobił Capri:

Nie wiem co zrobili w środku, ale jednym z elementów poprzedniej porażki było uszkadzanie kulek przez nozla, podnieśli mi gniazda w magach i faktycznie teraz komora jest bez osadu z kulek.

Zanim go wysłałem do serwisu testowałem na madbulach 0,25, gurdera 0,23, PJ 0,28, PJ 0,30, blasterach 0,2

Teraz po odbiorze z serwisu, nie można tego nazwać testem, załadowałem 15 BB 0,28 PJ, wiem że nie są to wzorcowe kulki, ale były to najcięższe białe jakie miałem.

A chciałem widzieć jak kulka leci. Co do mocy nie wiem, nie mierzyłem, ale NPAS był rokręcony na maxa. "test" zakończył się mniej więcej po 15 tej kulce zerwaniem cześci 64. :cry:

Kupiłem też blastery 0,36 nie wiem czy nie będą za ciężkie.

Do elektryka używam 0,23 guardera i jestem z nich zadowolony, lot i zasięg jest wprost idelany.

Jak wymienię #64 to wtedy przeprowadzę test i porównanie.

Dzięki za rady. Rucznoi a Ty czego używasz? Masz CO2 czy GG?

 

A co do uszczelek, przełożyłem ze stocku.

Powinno być lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy gaz z butli turystycznej powinien być zmieszany z olejem? Otóż kupiłem wszystkie potrzebne części i zrobiłem zestaw do napełniania magazynków podobnie jak opisał memonic1. I ku mojemu zdziwieniu karabin zaczął pluć olejem. Do tego pojawiły się syfony i z repliki nie można przez to oddać porządnej serii. Po kilku pierwszych strzałach zamraża dyszę i z lufy wystrzeliwuje chmura gazu... :/ co z tym zrobić? Zero frajdy ze strzelania, a nie po to kupiłem ten karabin.

Link to post
Share on other sites

Ja od niedawna strzelam właśnie na propanie z butli turystycznej i wszystko śmiga. Ale nie mieszam tego gazu w olejem w butli, bo wtedy tylko doprowadzę do sytuacji, w której olej będzie trafiał na komorę hop up i rujnował celność. Co jakiś czas psikam olejem silikonowym na zawór napełniania, a po strzelaniu, jak magazynek jest pusty, to otwieram zawór i wtryskuje trochę oleju do wnętrza. Nie ma wtedy żadnych problemów z przycinaniem się zaworów.

A jeśli karabin syfonuje, to bardzo możliwe, że właśnie zawór w magazynku jest suchy i się przycina w pozycji otwartej pozwalając na ulotnienie się całego gazu.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jest to związane z tym, że niedawno wymieniłem lufę na dłuższą. Już przy zwykłym greengazie przy niższych temp. pojawiały się czasem syfony. No ale bez jaj, teraz nie mogę nawet strzelać.. kupiłem jakiś felerny gaz zmieszany z olejem i przez to nie mogę oddać porządnego strzału. Olej czy cokolwiek to jest przymarza na dyszy ta blokuje się w połowie i pokazowa chmura gotowa...

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jest to związane z tym, że niedawno wymieniłem lufę na dłuższą. Już przy zwykłym greengazie przy niższych temp. pojawiały się czasem syfony. No ale bez jaj, teraz nie mogę nawet strzelać.. kupiłem jakiś felerny gaz zmieszany z olejem i przez to nie mogę oddać porządnego strzału. Olej czy cokolwiek to jest przymarza na dyszy ta blokuje się w połowie i pokazowa chmura gotowa...

Kiedyś gdzieś na forum pisano już o tym problemie - w niektórych butlach [bo rozumiem że masz jakąś dużą i małą turystyczną] na dnie zostaje jakiś syfiasty olej i wszystko rujnuje. Nie mam pojęcia co można z tym zrobić.

Problem długiej lufy i syfonów też zauważyłem u siebie, ale o co chodzi to nie mam pojęcia - dla mnie to jakaś głupota.

 

Doszła do mnie część chyba 64 - ten element który łączy zamek z zaworem/npas od firmy PMC - element jest naprawdę mocny, by zamocować ten ring trzymający go w suwadle musiałem z kolegą napracować się multioolem ale jak już usadowił się na miejscu to nie wiem czy go wyjmę - raczej nie będę musiał ;-)

Link to post
Share on other sites

Taka prośba Panowie, czy ktoś z Was orientuje się może gdzie można dostać część nr. 27? Szukałem wszędzie i już nie mam pomysłu...chyba pozostanie pisać bezpośrednio do producenta :???:

 

Pisz bezpośrednio do www.weairsoft.com. Nie zapomnij dodać, że lokalny licencjonowany sprzedawca nie posiada kompletu części w ofercie.

W moim przypadku zgodzili się przysłać części po odpowiednim uzasadnieniu prośby.

Sam potrzebowałem blokady kolby, którą połamałem, ale na zapas kupiłem kilka części więcej co tobie także polecam. Płatności dokonałem przez Paypal.

 

Jeśli nie będziesz mógł sobie poradzić z tematem to daj znać na PW. Z general managerem wymieniłem jakieś 30 maili więc może coś więcej uda mi sie załatwić niż tobie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę Patrick, spróbuję. Żaden polski sklep mi nie jest w stanie pomóc, ani przedstawiciel WE we Francji, Niemiec itp itd. także żaden z większych sklepów zagranicznych, właściwie to już straciłem nadzieję i zacząłem szukać kogoś z cnc by taką część dorobić bo scar leży bezużyteczny...ale może twój kontakt będzie tym właściwym. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę Patrick, spróbuję. Żaden polski sklep mi nie jest w stanie pomóc, ani przedstawiciel WE we Francji, Niemiec itp itd. także żaden z większych sklepów zagranicznych, właściwie to już straciłem nadzieję i zacząłem szukać kogoś z cnc by taką część dorobić bo scar leży bezużyteczny...ale może twój kontakt będzie tym właściwym. Dzięki.

Mam dla Ciebie super nowinę TUTAJ MASZ tę część :-F . Powiedz jak Ci się spieszy z zamówieniem bo ja też muszę coś od nich wziąć , ale czekam na dostawę.

Link to post
Share on other sites

Patrick ta część jest ze znal`u...miałem lekkie zderzenie z drzewem i poprostu nie wytrzymało, bardzo krucha część.

 

Dzięki Rucznoi za odzew.

Właśnie dostałem odpowiedź z Airsoft buddy że też mają i mogą wysłać, więc chyba od nich zamówię. No spieszy mi sie, bo sezon letni w Polsca nie trwa zbyt długo.

Edited by Duscann
Link to post
Share on other sites

Ja mam z kolei pytanie do użytkowników skara, dość nietypowe - o szybkość i moc blow back'u. Jak szybko Wam cofa się zamek, jaki macie rof, pytam ponieważ pełnego maga na full auto wystrzeliwuję w ok sekundę, góra półtorej. A karabin sam jest dużo głośniejszy niż WOC kolegi.

Boję się o działanie karabinu, czy ta praca nie jest zabójcza dla niego. W środku masa tuningowych części a uszczelki mają taką szczelność że chciałbym mieć tak w elektryku :roll:

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że są w TQ.

Zawsze możesz napisać do Marka, żeby zamówił dla Ciebie.

 

Panowie, czy ktoś zastanawiał się nad możliwością zamontowania wkładu maga do body od PDW?

 

http://www.tacticalquartermaster.co.uk/cat...8f55ae12a6f1580

 

Napisane jest, że wkłady od M4 nie pasują, ale może być to spowodowane innym rodzajem dolnej pokrywki stosowanej w body.

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites

Witam.

Czy ktoś ma porównaniem, lub pewne informacje ad. różnicy luf precyzyjnych JBU i WE do Scara o długości 360 mm?

Czy kulki MadBulla czy Guardera będą się cięły w lufie JBu? Czy jest istotna poprawa skupienia, zasięgu, celności i rzeczywiście niewielka FPS?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Czy ktoś ma porównaniem, lub pewne informacje ad. różnicy luf precyzyjnych JBU i WE do Scara o długości 360 mm?

Czy kulki MadBulla czy Guardera będą się cięły w lufie JBu? Czy jest istotna poprawa skupienia, zasięgu, celności i rzeczywiście niewielka FPS?

Siema,

mam 509 JBU - strzelam na kulkach gg .28 i madbullach .36, kiedyś wpadły jakieś .28 też mb i zacinek żadnych. Oczywiście - lufa czyszczona z częstotliwością reklam na tvn'ie. O celności się nie wypowiadam bo to nie interesująca Ciebie długość lufy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...