Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

-szybkostrzelność znacznie wzrosła

-da radę wystrzelić wreszcie cały magazynek na full auto bezproblemowo, gdzie AWSS po prostu po serii 5 kulkowej zamarzał...

Nie wiem jak można uznawać w gbb wyższą szybkostrzelność jako zaletę :icon_razz2: tym bardziej, że oryginalna była tak jak w AWSS. Co do magazynka na full auto to wcześniej wielokrotnie wystrzeliwałem magazynek bez przerwy [chociaż to może wina CO2].

 

Chyba czytaliśmy ten sam temat na GGi co do pękania kolby? Zauważyłem coś dziwnego - kupiłem nie dawno element do kolby czarnej, ponieważ w tan'ie nigdzie nie było. Okazuje się że ta czarna jest dodatkowo wzmocniona w miejscu gdzie górna część wchodzi w szynę. Widać to trochę na zdjęciach wersji open bolt z wgc:

00a725d83c011a2am.jpg

 

Ciekaw jestem, czy kolba faktycznie dalej tak pada, bo jeśli tak, to ta wersja SCAR'a będzie porażką - bo podobno kop jest mocniejszy.

 

Wiesz może czy wersja OB będzie działać z magazynkami CO2? Bo na razie to mnie wstrzymuje przed kupnem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Okazuje się że ta czarna jest dodatkowo wzmocniona w miejscu gdzie górna część wchodzi w szynę. Widać to trochę na zdjęciach wersji open bolt z wgc:

 

Tyle że z tego co widziałem na TyTubo to kolba pękała zazwyczaj niżej, a nie tam u góry, jak zaznaczono na obrazku

 

Ciekaw jestem, czy kolba faktycznie dalej tak pada, bo jeśli tak, to ta wersja SCAR'a będzie porażką - bo podobno kop jest mocniejszy.

 

Ale wystarczy przecież zrobić "amortyzator", który przykleja się na tylnej powierzchni podstawy sprężyny powrotnej. Ja go zrobiłem z takich gumowych (nie filcowych) podkładek pod nogi mebli które można dostać w byle markecie w zastawie o różnych rozmiarach.

 

Wiesz może czy wersja OB będzie działać z magazynkami CO2? Bo na razie to mnie wstrzymuje przed kupnem.

 

Open bolt działa z CO2 jak najbardziej. Info bezpośrednio od RA-Techa.

Link to post
Share on other sites

Tyle że z tego co widziałem na TyTubo to kolba pękała zazwyczaj niżej, a nie tam u góry, jak zaznaczono na obrazku

 

 

 

Ale wystarczy przecież zrobić "amortyzator", który przykleja się na tylnej powierzchni podstawy sprężyny powrotnej. Ja go zrobiłem z takich gumowych (nie filcowych) podkładek pod nogi mebli które można dostać w byle markecie w zastawie o różnych rozmiarach.

 

 

 

Open bolt działa z CO2 jak najbardziej. Info bezpośrednio od RA-Techa.

Dzięki za info, ciekaw jestem jak na dłuższą metę będzie wypadał problem tej kolby.

 

Eee, panie jakby jeszcze ten amortyzator coś dawał :icon_razz2: Nie chce mi się wrzucać zdjęcia swojej zmaltretowanej części ale wiedz że wzmocnienie tej konstrukcji w tym miejscy też dużo da - siły działają na całą powierzchnię. Tak w ogóle to ta część powinna mieć w środku metalową wkładkę, a nie tak jak teraz zrobiona cała z litego plastiku.

Już wcześniej kombinowałem z wykonaniem tego z aluminium czy kupna elementu od ostrej, ale wykonanie tej części i jej koszty to masakra. Szkoda bo jestem teraz na etapie obniżania szczelności repliki bo boję się że się za szybko znów rozwali ta kolba :dry:

 

@Smiglo

Obniża ale nie jakoś drastycznie - dalej czuć BB

Link to post
Share on other sites

-wzmocnione części spustu (m in. firing pin i coś tam jeszcze)

 

-nowe magazynki do emek i scarów zostaną przeprojektowane, lecz wciąż ich jeszcze nie ma. Trzeba czekać na nie wtedy dopiero będzie to naprawdę bardzo fajna platforma.

Magi na GG będą kompatybilne z open boltem? Bo zastanawiam się nad kupnem konwersji.

 

Apropo spustu to przydałoby się również wzmocnienie języka spustowego, ew. wstawienie stalowego. Wczoraj najnormalniej w świecie po prostu pękł w trakcie zwykłego strzelania. Kolby mogłem się w sumie spodziewać (strzelam na CO2), ale spust? Nie wiem czy zdarzało się to jeszcze jakimś użytkownikom tej repliki, ale po rozebraniu spustu widać, że nie jest to zbyt solidnie zrobiona część.

Link to post
Share on other sites

Apropo spustu to przydałoby się również wzmocnienie języka spustowego, ew. wstawienie stalowego. Wczoraj najnormalniej w świecie po prostu pękł w trakcie zwykłego strzelania. Kolby mogłem się w sumie spodziewać (strzelam na CO2), ale spust? Nie wiem czy zdarzało się to jeszcze jakimś użytkownikom tej repliki, ale po rozebraniu spustu widać, że nie jest to zbyt solidnie zrobiona część.

Jaka wersja karabinu? Nie dam głowy ale w wersjach nowszych [3 i 4] już spust jest wzmocniony. Jeśli nie to może właśnie w zestawie OB ten zespół spustowy zawiera wzmocnione części?

Ja oczywiście także przechodziłem problem ze spustem - pamiętajcie że niszczy się wtedy gdy przeładowujemy nienaładowaną replikę gdy jest na "safe" - mi tak w pewnym momencie się całkowicie zniszczył. Polecam spust Ratech - niezniszczalny a poza tym zmniejsza siłę nacisku na spust dzięki czemu łatwiej się strzela.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj doszedł język spustowy od RA-Techa. Wszystko złożyłem tak jak trzeba, powinno działać, ale... nie działa. Gdy selektor ognia jest ustawiony na auto, single spust jest twardy, zablokowany, w safe teoretycznie dziala, da sie nacisnac, ale nie strzela.

Czekaj, czyli na "safe" działa jak trzeba?

Czy na auto nie wchodzi gdy jest nieprzeładowany czy nawet gdy jest przeładowany[istotne]. Mi normalnie ten selektor na full auto nie wskakuje gdy replika jest nie przeładowana ale to nie problem - odciągasz zamek i wskakuje.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca działa jak trzeba, po prostu po naciśnięciu spustu odskakuje młotek, ale replika nie strzela. Na auto i single repliki nie da się nawet przeładować, tak jakby była zabezpieczona. Sądzę, że mogło się więcej części w tym mechanizmie spustowym posypać, chociaż wszystko wygląda na OK. Na zagranicznych forach najczęściej pojawia się problem z częścią, ale co do mojego przypadku to nie jestem pewien czy to właśnie to.

Edited by Zarandiel
Link to post
Share on other sites

Pytanie, czy ktoś już ma wersje OB, albo przynajmniej zestaw do konwersji.

Nie mam już siły bawić się z HU, który raz działa, raz nie.

Zestawy są dostępne, co prawda z tą mocą do lasu się nie nada.

Chyba, że nowa komora HU jest jak w TM ;-)

Patrzyłem na stronę Ra-Tech, ale chłopaki jeszcze przy dyszy nie grzebali.

Z drugiej strony kupować drugą replikę, do tego gołe WE raczej nie ma sensu.

Montując zestaw do konwersji, będę miał to samo co proponuje teraz Ra-Tech, czyli WE plus wzmocnione części mechanizmu spustowego.

Stąd moje pytanie, czy w końcu HU działa jak trzeba.

 

A tak z innej beczki, mam 2 i pół maga na CO2 na zbyciu, a najlepiej na wymianę za 2 magi GG.

2 i pół, bo ten 3ci puszcza, brak szczelności. Jakoś mi CO2 nie leży.

Przepraszam za handlowe wtrącenie, ale w komisie było bez odzewu, może tu ktoś z czytających szuka.

 

Dajcie znać co z tym OB.

Link to post
Share on other sites

Pytanie, czy ktoś już ma wersje OB, albo przynajmniej zestaw do konwersji.

 

Czekam na dostawę od RA-Techa.

 

Zestawy są dostępne, co prawda z tą mocą do lasu się nie nada.

Hmm nie rozumiem dlaczego miałby się nie nadawać.. 380fps to mało?

 

Chyba, że nowa komora HU jest jak w TM ;-)

Gumka Hop-Up zgodna z systemem jak w VSR (dostępna na stronie RA-Techa)

 

Patrzyłem na stronę Ra-Tech, ale chłopaki jeszcze przy dyszy nie grzebali.

Słabo patrzyłeś :-P --> http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=26 Dysza NPAS do systemu open bolt

 

Stąd moje pytanie, czy w końcu HU działa jak trzeba.

Podobno działa super, no i gumki w końcu dostępne i porządne :)

 

A tak z innej beczki, mam 2 i pół maga na CO2 na zbyciu, a najlepiej na wymianę za 2 magi GG.

Daj znać na PM jaka cena Cię zadawala. Może się dogadamy, jeśli będzie okazyjnie, bo ciśnienia nie mam :-D

Link to post
Share on other sites

Nie do końca działa jak trzeba, po prostu po naciśnięciu spustu odskakuje młotek, ale replika nie strzela. Na auto i single repliki nie da się nawet przeładować, tak jakby była zabezpieczona.

To w takim razie czy replika strzela gdy jest na semi? Bo tak że na safe nie można przeładować to normalka, jak przełączam na auto to się udaje przeładować. Dziwne jest to że na safe kurek jest zwalniany. Czy dochodzi do końca, czy masz cały valve lock? Jaki jest stan "iglicy"[zespołu zbijającego zawór]?

Link to post
Share on other sites

Trochę się pomęczyłem z tym spustem i... do pewnego stopnia dziala. Tj. żeby strzelić, trzeba przeladować, potem da się oddać 1 strzał i kurek nie odbija, żeby oddać następny trzeba znów przeładować. Sądzę, że padnięta jest ta część, którą podejrzewałem, czyli to: http://www.asg.com.pl/Zaczep_spustowy_stal_CNC_do_WE_M4SCARHK416PDW_RA-Tech,p,4363.php

Link to post
Share on other sites

Rozumie, że wymieniłeś tylko język spustowy bez przerywacza? Mechanizm spustu powinno wymieniać się w całości, czyli język, przerywacz, kurek. Na początku zostawiłem oryginalny język ( jest dłuższy niż Ratecha, który jest do m 4) i niestety bardzo szybko został zużyty w czasie współpracy z pozostałymi nowymi elementami. Języki spustowe scara i m4 różnią się nie tylko długością, ale i wysokością części współpracującej z przełącznikiem rodzaju ognia. Replikę można zabezpieczyć dopiero po przeładowaniu przy zwolnionym kurku jest to niewykonalne.

Link to post
Share on other sites

Tak, wymieniłem tylko język spustowy, który pękł. Czyli wychodzi na to, że jeśli nie dokupię części, do której dałem link wyżej, działać to nie będzie? Czy jeszcze muszę zakupić kurek?

Co prawda mam już inny kurek, ale replika działała w konfiguracji spust RA + stockowy przerywacz. RAtech jest zwymiarowany i niemal identyczny jak oryginalne części. Najlepiej sprawdź na "sucho" gdzie tkwi problem - rozłóż cały mechanizm spustowy, zamontuj tylko spust z przerywaczem + kurek, jak nie działa to sam spust+kurek. Sprawdż czym się różni wtedy działanie mechanizmu to będziesz miał odpowiedź.

 

Jakie jest zużycie kurka i przerywacza? Pamiętaj że stosując części stalowe z tymi żalmetalowymi wyrabiają się znacznie szybciej.

Link to post
Share on other sites

Sam spust z przerywaczem + kurek działa bez problemu. Problem pojawia się potem, właściwie to dopiero z selektorem ognia oraz jak już wcześniej mówiłem, żeby oddać strzał, za każdym razem trzeba przeładować. Kurek i przerywacz nie wyglądają na bardzo zużyte, minimalnie przerywacz jest trochę zdarty na kantach.

Link to post
Share on other sites

Sam spust z przerywaczem + kurek działa bez problemu. Problem pojawia się potem, właściwie to dopiero z selektorem ognia oraz jak już wcześniej mówiłem, żeby oddać strzał, za każdym razem trzeba przeładować. Kurek i przerywacz nie wyglądają na bardzo zużyte, minimalnie przerywacz jest trochę zdarty na kantach.

To w takim razie załóż jeszcze przerywacz do pustego boxa i obserwuj w którym miejscu i jak się blokuję. Możliwe że wystarczy spiłować o 1mm element spustu czy przerywacza i bedzie działał.

 

Chyba zaczynam rozumieć ten problem, jeśli mam rację to ten sposób załatwi sprawę. Czy przy strzelaniu zamek porusza się normalnie - do końca czy np. do połowy?

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites

Przy strzelaniu cofa się tylko do połowy, przeładowuje się normalnie.

No to moja teoria się potwierdziła, zrób to co napisałem we wcześniejszym poście, zobacz w którym miejscu selektor blokuje się o spust.

 

Tak mnie naszło przed chwilą - czy jesteś pewien że selektor został przez ciebie złożony prawidłowo? Tj. nie założyłeś go na odwrót?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej wszystkim.

Miałem zamiar podzielić się z Wami w czym jest lepszy OB od starego systemu.

Celowo użyłem czasu przeszłego, ponieważ po wymianie pierwszą rzeczą która padła, było ... mocowanie kolby do body :sad:

Cały system robi wrażenie solidnego, montaż jest banalnie prosty, mechanizmu spustowego nie wymieniałem, bo swój miałem na częściach Ra-Techa.

Więc jeśli ktoś będzie w potrzebie, mam na zbyciu ten wzmocniony który WE dodaje do zestawu OB.

Jak widać po mocowaniu kolby odrzut jest mocniejszy, nie wiem czy nie jest to winą tego iż nie oparłem kolby o ramie, jak z reguły ma to miejsce przy strzelaniu...?

Niestety mam chwilowo niesprawne lewe ramie, przez co nie mogłem unieść repliki jak trzeba.

W każdym razie po oddaniu 5 strzałów pustych dla sprawdzenia czy wszystko działa i kolejnych 5 już z kulkami, mocowanie kolby diabli wzięli.

Co prawda wymieniłem na nowe, ostatnio jak zamawiałem na Airsoftbuddy, coś mnie tknęło ;-) i zamówiłem tak na wszelki wypadek.

Ale z testami dałem sobie narazie spokój, poczekam aż będę sprawny i wtedy zobaczymy jak to się spisuje.

Tak przy okazji jakby ktoś, coś, gdzieś zamawiał i w będą w tym sklepie właśnie mocowania kolb do SCARa to chętnie się przyłącze do zamówienia.

To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia z systemu OB.

 

A korzystając z okazji, mam zbyciu zdemontowane części:

- precka 363mm Ra-Tech

- NPAS Ra-Tech - kompletny plus zapasowa część 62 o ile dobrze pamiętam

- HU stinger - komplet, ale u mnie nie działał do końca poprawnie i straciłem już do niego cierpliwość.

 

Pozdrawiam

Kusiol

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...