Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich posiadaczy SCAR'ów. Na wstępie napiszę, że przeczytałem cały temat (gratuluję bo jest parę ciekawych informacji) i pomimo łamiących się kolb, przeciekających magazynków i Bóg wie co jeszcze zdecydowałem że kupię SCAR'a. Fundusze na karabin są, teraz zbieram na dodatki (w szczególności magazynki oraz pierdoły typu eotech, laser, latarka, rączka taktyczna). Zbieram też na ewentualne przeróbki. Została jedna kwestia: który kupić? Zastanawiałem się nad trzema.

 

Pierwszy: Mój odnośnik

Chyba dobrze że jest już po przeróbkach, ale cena oraz czas oczekiwania (6-10 tygodni) trochę dołują.

 

Drugi: Mój odnośnik

Dla mnie jego zaletą jest, że w stocku jest na CO2

 

Trzeci: Mój odnośnik

Sprawdzony sklep

 

Liczę że mi doradzicie :icon_biggrin: Mam jeszcze jedno pytanie: konieczne jest włożenie tej pianki między kolbę, a resztę karabinu, czy jak w jednym z postów było napisane wystarczy dokręcać regularnie śrubki? To będzie mój pierwszy gaziak. Czy konserwacja jak na tym filmie jest odpowiednia:

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

 

Nie mogę edytować, a znalazłem jeszcze coś takiego i do tego bym kupił to. Proszę o opinię...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po moich doświadczeniach, starą wersje która jest dostępna na Capri (close bolt), odpuściłbym.

Kup to co jest u Krakmanów lub w Specshopie - wersja Open Bolt - zależnie jakie chcesz mieć zasilanie.

Do tego kup to: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_magazynki_i_czesci/kompletny_zestaw_spustowy_do_replik_we_ra-tech-2464.html

 

Lub ściągnij z HK te części:

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_573&products_id=13961

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_579&products_id=13776

 

Do tego jeszcze to: http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=26, jeśli chcesz mieć możliwość regulacji fps.

 

No i jeśli chcesz mieć dłuższą lufę niż wersja CQB, to jeszcze to:

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_575&products_id=11362

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_573&products_id=14116

 

Lufy wew. do OB nie dostaniesz w długości 363mm, przynajmniej jeszcze nie znalazłem, ale tą możesz dociąć i będzie grało.

 

I w zasadzie nic więcej nie jest Ci potrzebne ;-)

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

Może niech spust se na razie odpuści, skoro to OB z nowym spustem? A jeśli już to raczej nie z Twojego linku [bo ten jest za krótki, a RA już wypuściło specjalny do SCARa].

Kup na razie samą replikę + ew. jakieś magi, a to co będzie się rozlatywało to dokupuj po troszku :icon_razz2: No jeszcze NPAS warto brać w ciemno. SCAR to dobra replika :biggrin: jestem teraz na etapie dorabiania bloczka do blokowania kolby, który niedawno linkowałem i jak tylko to będę miał to OB+ stalowy zamek + CO2 i jazda.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie. Dzięki Wam właśnie zamówiłem SCAR'a ze Specshop'u. Będzie za 2-3 dni pewnie. Teraz muszę dokupić magazynki na Taiwangun.

 

Dziś rano doszedł karabin. Na dodatkowy magazynek (na razie mam pieniądze tylko na jeden) i na 30 kapsułek od Krakmana nadal czekam. Dostałem pytanie czy SCAR ze Specshopu posiada podkładkę gumową pod stopką prowadnicy sprężyny powrotnej. Opisałem już, ale postanowiłem napisać też na forum. Tak posiada gumową podkładkę:)

 

Przesyłka z Taiwangun też już przyszła, więc dołączam się do grona zadowolonych klientów i polecam!

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem i pytanko :) W suwadle w miejscu w ktorym lapie zaczep bolt catch'a, wstawiony jest stalowy szescian z walcem ktory utrzymuje go w suwadle. U mnie ten szescian wyskoczyl poniewaz jest troche luzny. Da rade to wkleic na klej do gwintow zeby nie wypadlo mi to w terenie gdzies?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.Mam problem ze scarem - nie ma trybu semi auto( w sensie na nastawionym selektorze na semi , strzela auto) . Czy da się to naprawiĆ ? Czy wystarczy tylko dobrze złożyĆ zespół spustu?

 

Prawdopodobnie wystarczy "tylko" kupić stalowy spust/kurek, sam musisz sprawdzić co Ci się wyrobiło. Możesz ewentualnie pokombinować z pilnikiem ale to raczej prowizorka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam następny :biggrin: , mały problem ze scarem (brass tube) - zamek chodzi wolniej (na pełnej kapsule co2 !!!) niż poprzednio - czyli teraz, przy pełnym ciśnieniu co2 , strzela jak by miał zaraz zdechnąć . Jak myślicie , co jest przyczyną ?

 

EDIT:

 

A wiecie może czy w polskich sklepach będzie open bolt kit ?

 

ZNOWU EDIT!

 

Mam jeszcze jedno pytanko : czy wasz scar (brass tube) też strzela na ok. 25m - 35m :icon_eek2: na maksymalnym i minimalnym hopsiupie ?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam następny :biggrin: , mały problem ze scarem (brass tube) - zamek chodzi wolniej (na pełnej kapsule co2 !!!) niż poprzednio - czyli teraz, przy pełnym ciśnieniu co2 , strzela jak by miał zaraz zdechnąć . Jak myślicie , co jest przyczyną ?

 

EDIT:

 

A wiecie może czy w polskich sklepach będzie open bolt kit ?

 

ZNOWU EDIT!

 

Mam jeszcze jedno pytanko : czy wasz scar (brass tube) też strzela na ok. 25m - 35m :icon_eek2: na maksymalnym i minimalnym hopsiupie ?

 

1. Nie mam pojęcia, rozwiń - siła bb i szybkość cofania się zamka spadła?

Jeśli tak to może jakaś nieszczelność. Podczas strzelania dociskaj jedną ręką magazynek do góry. Były jakieś zmiany sprzętowe?

 

2. Zapytaj sklepów, ale mnie bardzo rozczarowali ponieważ pytałem o to rok temu do teraz nie ma OB, ale nowości typu L85 Gbb to w miesiąc mieli na stanie [sS, taiwan].

 

3. CB tak gównianie strzela, to jest jego problem. Spróbuj wyczyścić gumkę, może ma za dużo smaru. Ew rozbierz jednostkę HU i sprawdź czy masz w środku kulkę-dystanser. Możesz dorobić podkładkę pod dystanser z kartki.

Link to post
Share on other sites

1. Nie mam pojęcia, rozwiń - siła bb i szybkość cofania się zamka spadła?

Jeśli tak to może jakaś nieszczelność. Podczas strzelania dociskaj jedną ręką magazynek do góry. Były jakieś zmiany sprzętowe?

 

2. Zapytaj sklepów, ale mnie bardzo rozczarowali ponieważ pytałem o to rok temu do teraz nie ma OB, ale nowości typu L85 Gbb to w miesiąc mieli na stanie [sS, taiwan].

 

3. CB tak gównianie strzela, to jest jego problem. Spróbuj wyczyścić gumkę, może ma za dużo smaru. Ew rozbierz jednostkę HU i sprawdź czy masz w środku kulkę-dystanser. Możesz dorobić podkładkę pod dystanser z kartki.

 

Tak , bb w ogóle nie "odrzuca" tylko "głaszcze" a zamek nie cofa sie do końca - zdarzy się raz na 30strzałów że dociśnie do końca(może to dlatego że przeniosłem się na co2 ? - już poszło ok.10kapsuł) . Na początku jak go kupiłem bb "łamał" ramie a teraz to (bez komentarza) .Wymieniłem w nim komplet spustowy na ratecha .A kulka-dystanser pod hop upem siedzi .

Link to post
Share on other sites

Tak , bb w ogóle nie "odrzuca" tylko "głaszcze" a zamek nie cofa sie do końca - zdarzy się raz na 30strzałów że dociśnie do końca(może to dlatego że przeniosłem się na co2 ? - już poszło ok.10kapsuł) . Na początku jak go kupiłem bb "łamał" ramie a teraz to (bez komentarza) .Wymieniłem w nim komplet spustowy na ratecha .A kulka-dystanser pod hop upem siedzi .

Rolka na kurku kręci się bez oporu?

Jak mówię spróbuj strzelać dociskając magazynek do gniazda i sprawdź różnicę.

Skoro kulka siedzi to dorób z papieru podkładkę i empirycznie sprawdź jak będzie Ci dobrze działało.

 

Magazynki rozbierałeś? Sprawdź w jakim stanie jest iglica - element zbijający zawór.

Link to post
Share on other sites

@Perski102 Odnosząc się do problemu z powrotem zamka....

 

Skontroluj działanie bolca naciskającego na zawór maga bo jego sprawność odpowiada za dozowanie gazu.

Skontroluj dyszę, gdyż część gazu kierowana jest do lufy a druga część zużywana jest na powrót zamka.

Oczywiścię trzeba także zerknąć na sprężynę powrotną zamka.

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...