Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@Perski102 Odnosząc się do problemu z powrotem zamka....

 

Skontroluj działanie bolca naciskającego na zawór maga bo jego sprawność odpowiada za dozowanie gazu.

Skontroluj dyszę, gdyż część gazu kierowana jest do lufy a druga część zużywana jest na powrót zamka.

Oczywiścię trzeba także zerknąć na sprężynę powrotną zamka.

 

Sprawdzałem zawór maga już wcześciej , uderzając lekko na zawór śrubowkrętem(oczywiscie z kapsułką ) -jednym słowem ciśnienie jest mocne. Spring powrotny , nasmarowany - ogólnie ok. Jak Rucznoi wczesniej napisal o dociskaniu magazynka - myśle że to może rozwiązac problem , bo magazynek można leciutko włóżyc i łapie "zaczep" (nie ma potrzeby uderzac go żeby złapał "zaczep").

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Scarach magi wchodzą lekko...nie trzeba dobijać jak w M4.

Skoro zamek nie ma siły wrócić to prawdopodobnie dostaje zbyt małą dawkę gazu.

 

Może zrób test na sucho. Odłącz lower receiver, naciągnij zespół spustowy, wbij maga i zobacz jak wygląda dozowanie porcji gazu po naciśnięciu spustu na semi.

Inna opcja to kwestia dyszy, która dzieli porcję gazu....może jest zapchana.

Link to post
Share on other sites

W Scarach magi wchodzą lekko...nie trzeba dobijać jak w M4.

Skoro zamek nie ma siły wrócić to prawdopodobnie dostaje zbyt małą dawkę gazu.

 

Może zrób test na sucho. Odłącz lower receiver, naciągnij zespół spustowy, wbij maga i zobacz jak wygląda dozowanie porcji gazu po naciśnięciu spustu na semi.

Inna opcja to kwestia dyszy, która dzieli porcję gazu....może jest zapchana.

 

Nie za bardzo rozumiem ten "test na sucho" . A dysza jest ok - a może to wina stabilizatora prowadnicy dyszy albo prowadnicy dyszy (ma małe bruzdy przez śrubowkręt)

Link to post
Share on other sites

Wiec tak - trzymałem magazynek od spodu , dociskając - nadal to samo :icon_cry: . Strzela nadal źle - raz zamek robi prawie pełen cykl , raz odskakuje na 3cm(jak ebb) . Na 99% myśle że to wina magazynka :angry: (na co2) - no nic ...pozostaje mi tylko do końca, żałośnie opróżnic mag naładowany co2 . Potem muszę rozebrac magazynek - tylko jak to zrobic ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak stawiał na dyszę...bądź zespół spustowy. Fabrycznie zespół spustowy jest z bardzo delikatnego materiału. Masz NPAS?

Pisałeś, że ręcznie próbowałeś zbić zawór w magu i było OK. Sprawdzałeś zbijak zaworu? Jeśli przesiadłeś się z GG na CO2, to sprawdź, czy młoteczek nie dostał po du..ie. Możesz zrobić jakieś zdjęcia wnętrza, z naciskiem na iglicę oraz młoteczek?

Nie sprawdziłeś jak działa iglica...wybij pin, ten nad chwytem pistoletowym, złam replikę, wyjmij suwadło, odciągnij ręcznie młoteczek, włóż magazynek i naciśnij na spust. Tylko nie nachylaj się nad repliką przy strzale, bo dostaniesz po oczach gazem :)

Ten test wiele by wyjaśnił.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak stawiał na dyszę...bądź zespół spustowy. Fabrycznie zespół spustowy jest z bardzo delikatnego materiału. Masz NPAS?

Pisałeś, że ręcznie próbowałeś zbić zawór w magu i było OK. Sprawdzałeś zbijak zaworu? Jeśli przesiadłeś się z GG na CO2, to sprawdź, czy młoteczek nie dostał po du..ie. Możesz zrobić jakieś zdjęcia wnętrza, z naciskiem na iglicę oraz młoteczek?

Nie sprawdziłeś jak działa iglica...wybij pin, ten nad chwytem pistoletowym, złam replikę, wyjmij suwadło, odciągnij ręcznie młoteczek, włóż magazynek i naciśnij na spust. Tylko nie nachylaj się nad repliką przy strzale, bo dostaniesz po oczach gazem :)

Ten test wiele by wyjaśnił.

 

Pozdrawiam.

 

Ja posiadam pare części ra-techa w zespole spustu (patrz profil) . Co do magazynka to cofam zdanie - jest sprawny (albo tak mi sie wydaje).Myśle że przyczyną jest TYLKO prowadnica dyszy , która ma bruzdy od śrubowkręta , przez co bez najmniejszego oporu chodzi w stabilizatorze prowadnicy dyszy(można wysnuc wnioski , że dużo gazu spier**** przez stabilizator prowadnicy dyszy, który z kolei jest odpowiedzialny za cofanie się zamka) - czy zgadzacie się ze mną?

 

A co do tego testu robiłem go miesiąc temu z magiem na gg ...szkoda że nie powiedziałeś mi wcześniej żebym nie nachylał się nad zaworem, bo dostane po oczach... :teethh:

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Już wiem co jest przyczyną - miedziana rurka jest za bardzo przekręcona w lewo, przez co gaz ucieka bokiem . Wiecie może jak tą "rurke" przekręcic w prawo ?

Na chama :biggrin: Serio, metoda dowolna, bylebyś nie połamał [a to dość trudne]. Jak dalej nie będzie działać to wróć, ale mag jest w 99% sprawny, tylko dysza i zbijak zaworu [który masz stockowy] może ponosić winę.

Link to post
Share on other sites

Na chama :biggrin: Serio, metoda dowolna, bylebyś nie połamał [a to dość trudne]. Jak dalej nie będzie działać to wróć, ale mag jest w 99% sprawny, tylko dysza i zbijak zaworu [który masz stockowy] może ponosić winę.

 

No cóż - będę próbował siłą przekręcic rurkę - tylko czym i za co chwycic ? Dodam jeszcze że jak dociskam magazynek w stronę lufy (do przodu) - strzela poprawnie .Co do dyszy , jestem w 100% pewny że jest sprawna . Co do zbijaka - jest troche "zgnieciony" jak plastelina - ale chodzi poprawnie.

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Pytanie do użytkowników SCARA z Open Boltem, czy zauważyliście spadek osiągów na magazynkach Co2 w stosunku do GG?

Ogólnie rzecz biorąc, jest dość znaczna różnica pomiędzy wartością FPS dla obu nośników.

 

Czy próbował ktoś już może montować NPASa do Scara OB? Wiem że przy M14 i PDW jest konieczna przeróbka dyszy, jak to się ma do Scara, gdyż jak podaje RA-Tech NPASy pasują do całego systemu Open Bolt we wszystkich replikach

Link to post
Share on other sites

Pytanie do użytkowników SCARA z Open Boltem, czy zauważyliście spadek osiągów na magazynkach Co2 w stosunku do GG?

Ogólnie rzecz biorąc, jest dość znaczna różnica pomiędzy wartością FPS dla obu nośników.

 

Wiem, że M4 to nie SCAR, ale proszę nie usuwać mojego wpisu :)

 

Damiano13,

 

Mógłbyś napisać coś więcej o tym spadku osiągów. Ja po zmianie na OB w M4 nie mogę wystrzelić całego maga na jednym kartuszu. Nie wiem, czy system jest aż tak gazożerny, czy mam gdzieś "nieszczelność" w układzie.

Wszelka pomoc mile widziana :)

Link to post
Share on other sites

Co do gazożerności na jednym pełnym dobiciu magazynka przy scarze OB udało mi się wystrzelać 3 pełne magi i 13 kulek z 4. Godzina 16-17 temperatura kolo 25-26 stopni na semi. nie sprawdzałem auto ani magów na CO2. Prędkość sprawdzona na ochrono x2300.

 

GG - 410-390

Co2 - 390-370

 

Przy szybszym strzelaniu semi następują spore spadki fps - do 20fps, przy strzelaniu wolniejszym jest ok.

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś napisać coś więcej o tym spadku osiągów. Ja po zmianie na OB w M4 nie mogę wystrzelić całego maga na jednym kartuszu. Nie wiem, czy system jest aż tak gazożerny, czy mam gdzieś "nieszczelność" w układzie.

Wszelka pomoc mile widziana :)

Tak być nie powinno. Sam robiłeś konwersję z AWSS na OB czy kupiłeś od razu replikę OB? Może źle złożyłeś magazynek. Sprawdzałeś jak działa na innych magach co2?

Sprawdź czy uszczelka w magu wystaje odpowiednio, ew przy strzelaniu dociśnij mag i sprawdź czy są róźnice.

Jeśli nie mag to stawiam na cylinder BB.

 

Co do gazożerności na jednym pełnym dobiciu magazynka przy scarze OB udało mi się wystrzelać 3 pełne magi i 13 kulek z 4. Godzina 16-17 temperatura kolo 25-26 stopni na semi. nie sprawdzałem auto ani magów na CO2. Prędkość sprawdzona na ochrono x2300.

 

GG - 410-390

Co2 - 390-370

 

Przy szybszym strzelaniu semi następują spore spadki fps - do 20fps, przy strzelaniu wolniejszym jest ok.

 

Trochę nie złapałem, czy twoje pomiary spadków fps przy szybkim strzelaniu dotyczą też magów na CO2?

Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie jak strzelasz szybko to są wahania fps do 20 nawet. Drugą sprawą jest to że na 10-15m hopup dziwnie kręci, jak strzelamy pojedynczo z dłuższymi odstępami(2-3s) wszystko jest ok kulki układają się w formacie A4 mniej więcej, przy strzelaniu szybkim mamy rozrzut większy wiadomo blowback, ale nie do końca gdyż po kilku kulkach można zauważyć iż ewidentnie nie są podkręcane, przy strzelaniu serią pierwszych 5-6 idzie jak powinny reszta już spada o ok 50cm poniżej

Link to post
Share on other sites

Tak być nie powinno. Sam robiłeś konwersję z AWSS na OB czy kupiłeś od razu replikę OB? Może źle złożyłeś magazynek. Sprawdzałeś jak działa na innych magach co2?

Sprawdź czy uszczelka w magu wystaje odpowiednio, ew przy strzelaniu dociśnij mag i sprawdź czy są róźnice.

Jeśli nie mag to stawiam na cylinder BB.

 

Konwersję kupiłem w SpecShop 'ie. Samo przerzucenie wszystkich gratów nie jest zbyt trudne. Myślę, że z magiem jest wszystko OK.

Mam tylko jedną wątpliwość w kwestii dyszy i bolt' a. Jak przeładowuję replikę bez maga dysza przesuwa się razem z BC. Natomiast jak włożę magazynek, przeładowuję replikę, bolt jest w tylnym skrajnym położeniu, natomiast dysza zahacza o szczęki maga i się z bolt 'a wysuwa. Nie wiem jak to wygląda podczas strzelania, po prostu nie jestem w stanie zauważyć czy dysz się wysuwa, czy nie.

 

Co miałeś na myśli pisząc, że jak nie magazynek to stawiasz na cylinder BB? Co to w ogóle jest cylinder BB?

Nie bijcie, proszę :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A to na specku był taki zestaw do scara kurde szukałem i nie znalazłem.Kopsnij jakiś link.

 

Qrde wiedziałem, że będzie zamieszanie :) Ja cały czas piszę o M4, zresztą wspominałem o tym wcześniej.

 

Tym niemniej, jeśli ktoś ma jakieś pomysły w kwestii poruszanej przeze mnie, to się nie pogniewam :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z filmików zamieszczonych na Youtube dotyczących systemu OB, można wywnioskować a w zasadzie nawet sam producent twierdzi że lufy te można montować również w AEGach, czy ktoś może już próbował montować lufę od AEGa.

 

Ja sam z racji tego iż nie mam już AEgów nie jestem w stanie sprawdzić czy pasuje, dokładnie poszukuję rozwiązania dla luf od SCARA i L85

Link to post
Share on other sites

Z tą lufą to nie do końca jest tak jak piszesz...

Lufa do OB jest kompatybilna z AEG, ale tylko tak którą robi Ra-Tech.

Co do kompatybilności w drugą niestety nie działa.

Powodem jest brak nacięć mocujących lufę w komorze HU.

Znaczy są, ale nie w tym miejscu w którym powinny być.

Można jednak temu zaradzić, jak jesteś mistrzem majsterkowania możesz to zrobić sam, ale odradzam.

Zniszczyłem w ten sposób jedną lufę.

Najprościej znaleźć kogoś kto ma dostęp do frezarki i po kłopocie.

Dajesz na wzór to co miałeś w zestawie konwersyjnym i już.

Ja tak dałem do przerobienia lufę Ra-Techa z poprzedniego systemu, znaczy z rurką.

 

Oczywiście najlepiej wykorzystać do tego lufy stalowe, mosiężne, żadnych wynalazków madbulla.

Albo zamówić gotową w RA-Techu, długości do wyboru...

http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=334

 

Jak zamówisz tylko lufę to za przesyłkę policzą Ci chyba 8$

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...