Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobra pierwsza strzelanka za mną, całkiem nieźle poszło, szczególnie żeby było max koło 15 stopni.

 

Główne co mnie niemiło zaskoczyło do w 2 z 3 magazynków chyba padła sprężynka wysuwająca ząb informujący o braku kulek. Do tego przy "chyba" mniejszej ilości gazu nie pobierało kulek. Ogólnie dziwna sprawa, właśnie zabieram się za rozbieranie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawdź czy sprężyna w magazynkach Ci płynnie chodzi. Niestety czasem się zaczepia. Warto maga rozebrać i ODROBINE olejku silikonowego dać. Przy okazji ten plastik z samego dołu wyjąć (4 kulki więcej wejdą do maga).

 

Co do sprężynki wysuwającej ząb do blokowania boltcatcha - sprawdź samego boltcatcha. Bardzo zawodny mechanizm.

Magi musza ciasno siedzieć żeby fabryczny spełniał swoją funkcję. Jeśli Ci nie łapie na górnej pozycji zęba, będziesz musiał podkładki dać na trzpień boltcatcha.

 

Ja do swoich magazynków zamówiłem ostre PMAGi, będę przeróbkę robił.

Jak już zrobię magazynki pozostanie tylko testowanie Recoil Kit od AngryGuna no i być może pokuszę się kiedyś o ten zestaw szyn PWS SRX.

 

Wewnętrznie replika jest już ustawiona na tip-top.

Link to post
Share on other sites

Własnie rozebrałem, bolt nie działał bo nie wystawał ząbek, ząbek nie wystawał bo w magu były kulki, nie ma tam żadnej sprężynki. Zmyliło mnie to że jest luźny jak są kulki w magu.

Teoretycznie wszystko działa. Problem z tym że w 2 magach coś jakby nie chciało mi pobierać kulek mimo że replika miała dosyć gazu na pełen cykl zamka. Po zarepetowaniu ręcznie też nic z tego. Będę musiał w sobotę dokładnie przestrzelić magi przez akcją.

btw. zarepetowanie repliki wywala starą kulkę i wprowadza nową czy tylko mi się wydaje?

 

sprawdzę to na 3 kolorach jeśli nikt tego jeszcze nie robił.

Link to post
Share on other sites

Ręczne przeładowanie powinno wprowadzić następną kulkę do komory. A tamta powinna się wytoczyć z lufy jak przechylisz karabin lufą w dół. Natomiast energiczne przeładowanie z lufą do góry, usuwa kulkę z komory. Sprawdź czy nie masz złamanego cypelka od dyszy (ja już dwie takie złamane miałem)

nozzle-we-scar.jpg

To nad otworem dyszy.

Link to post
Share on other sites

'Zarepetowanie', czyli przeładowanie, nie wyrzuca kulki z komory! Zwróć uwagę, że tak mocno przeładowując karabinek się cofa, a kulka WYPADA. To nie jest funkcjonalność repliki, a działanie siły bezwładności oraz grawitacji.

 

Co do ładowarki do kulek to w zasadzie każda do z nakładką do gaziaków

np taka (mam, używam)

SPD-BL-01BT-AG-1.jpg

 

BTW, jak chcesz z tego naprawdę postrzelać to radzę zaopatrzyć się w dłuższą lufę wewnętrzną, dobrą gumkę hopup (polecam A+ Airsoft) oraz magazynki CO2

Link to post
Share on other sites

No właśnie chciałem gdzieś kupić tą nakładkę ale nigdzie nie mogłem wyczaić, poszukam pod inna nazwą.

 

Lufa, magi i cała reszta właśnie jedzie/jest zamawiana. Mamy majówkę przypominam :icon_razz:

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Obiecana zajawka z nową kolbą. Wkrótce wrzucę filmiki z tego jak szklane kulki się sprawują.

Zdjęcia SCARa z krótką lufą (teraz się bawię więcej w CQB). Konfiguracja daje radę :icon_smile:

 

https://plus.google.com/photos/104766008133241234576/albums/5875686664118628529?authkey=CLHAj8_76M24Uw

 

Plany:

- angrygun rapid fire kit

- BAD Lever (custom made)

- PMAGi (skorupy od ostrych)

- leci już do mnie Aimpoint T1 (tak, kopia)

- ASAP plate oraz zawieszenie MS2

Edited by Grey Fox
Link to post
Share on other sites

Teraz nie będę ruszał bo karabin w częściach czeka na lufę i gumkę ale z tego co sprawdzałem to fizycznie nie ma prawa się poruszyć. Ale jeszcze powalczę.

 

btw. chce ktoś lufę CQC z komorą do CB? Bo niechcący kupiłem, oddam za grosze albo wymienię na jakiś element do OB

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Hej, kolba ma nie wyglądać oryginalnie tylko być solidna. A ta oryginalna z pewnością taka nie jest. Złamałem w swojej kolbie zarówno część #66 jak i potem sam zawias. Pusty w środku cienki plastik niskiej jakości przegrał pojedynek z aluminiową prowadnicą i solidnie wykonaną kolbą. I radzę rozważyć podobny zabieg wszystkim który z repliką się nie cackają. Moja nie służy do pieszczenia, a do treningu gdzie jest ostro traktowana i często się o coś obija itp

 

Jeśli chodzi o osiągi to są to to typowe osiągi dla CO2. 440-460fps na kulce 0,28 (szklana) na krótkiej lufie i gumce A+.

Na długiej lufie ok 490fps ale gumka jest silikonowa (Airsoft Angel) więc nieco spowalnia.

 

Na krótkiej lufie - celność zadowalająca w CQB. Nawet przez jakiś korytarz

Na długiej lufie - zasięg skuteczny (słyszalne trafienie) to ok. 50m, donośność może 60-70. Ciężko powiedzieć, szklanych kulek nie widać a najlepiej latają. Na białych kulkach lata znacznie gorzej, zasięgowo podobnie, nawet ciut lepiej (0,25 kuleczki G&G) ale skręcają i opadają w różne strony. Szklane lecą bardzo ładnie (na tyle na ile widać).

 

Ze szklanymi był mały problem - blokowały się o siebie (duży współczynnik tarcia) w magazynku. Ale magazynki rozebrałem, wypolerowałem, olejkiem silikonowym potraktowałem i wytarłem do sucha. Problem zniknął.

 

No i jeszcze jedna rzecz. Na CO2 ja wystrzeliwuję jeden magazynek i resztę wywalam na pusto. Ciśnienie gazu spada i jest to odczuwalne przy szybkim strzelaniu. Jednak pierwszy magazynek prawie zawsze strzela jeszcze równo. Więc nie zauważam jakichś spadków mocy.

 

Nie jeżdżę na strzelanki i nie strzelam do ludzi. Być może wybierzemy się na jakiś milsim z chłopakami to wtedy zdam relację jak to się sprawuje w Waszym "boju".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pracujemy z kolegą nad projektem dwuczęściowego suwadła, dzięki czemu dźwignia napinacza byłaby nieruchoma podczas strzelania.

Opracowaliśmy projekt, wrzuciliśmy go w program 3D, Zaprojektowane części przesłaliśmy do druku 3D. Oto efekty:

http://www.youtube.com/watch?v=jxgx-DcSGPg

https://lh5.googleusercontent.com/-JDCumjKQ-Gs/UZ28gpR26tI/AAAAAAAAOwo/NSAouXnsNTY/w737-h553-no/DSCN0232.JPG

 

 

Zielona część została wykonana z innego materiału niż czarne. Ma lepszą fakturę i lepszy poślizg i prawdopodobnie to tego materiału w kolorze czarnym użyjemy do finalnej wersji. Finalne części wydrukujemy w wyższej rozdzielczości, dzięki czemu części będą trwalsze i lepiej wykonane.

Póki co, przednia część suwadła nie ma zaczepu na sprężynę, na filmiku prowizorycznie użyto gumki żeby pokazać ideę.

Koszta:

Wydruk tych części - 50zł.

 

Dajcie znać jak Wam się to podoba.

Projekt przesłałem do AngryGuna, Mają dać znać czy im się będzie chciało robić to w CNC

 

 

 

Landsil, kiedy będziesz miał rapidfire kit?

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy, mam pytanie. Czy orientujecie się gdzie w Polsce dostanę teraz zestaw NPAS? Nigdzie nie mogę znaleźć a jest to jednak najważniejsza część w replice, problem z łamiącą się częścią #66 i 27 już mam rozwiązany, a to jest jedyne co muszę już zrobić. Oczywiście do open bolt :icon_razz2:

Edited by blurej
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co chwilę pojawiają się na komisie za 80zł, ja dopiero co zamawiałem z WGC i akurat znowu wyskoczył.

Z WGC będziesz miał w 2 tyg za podobną cenę.

 

EDIT

 

Dotarło zamówienie z WGC, będzie wpis na blogu w wolnej chwili jak założyć npas (skomplikowane dziadostwo) a jutro będę testował recoil buffer set. Obecnie mogę powiedzieć że maksymalnie skręcony CHYBA lekko zwiększa odrzut. Na pewno nie będę go ustawiał do poziomu gdy zaczyny blokować funkcje nie strzelania z pustym magiem. Przynajmniej do czasu kiedy uda mi się zbudować do niego druma.

 

Filmik mam ale na razie nie mam czasu go wrzucać. Replika z założonym Recoil Buffer od AngryGun wali z zatrważającą szybkością. Zdecydowanie fajna sprawa.

 

Mam też problem, zawór zbijaka w magazynku co2 (nowy) miał rozwalone takie czerwone coś uszczelko podobne i puszczał gaz. Wymieniłem na oring z castoramy ale teraz po zbiciu nie cofa się i puszcza gaz standardowym wylotem.

Jak znajdę jakiś sklep to popróbuję jeszcze z wymiarami i twardościami ale mam pytanie czy ktoś gdzieś nie widział w sprzedaży takich elementów do magów co2.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...